Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
20 Квітня 2024, 03:41:56

Увійти

google


Автор Тема: Запитання до знавців Хмельницької області  (Прочитано 8247 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Чебуратор

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1506
  • Подяк: 76
  • Химик, он же циник...
    • Вселенная, Пространство, Время
Re: Запитання до знавців Хмельницької області
« Відповідь #20 : 19 Вересня 2007, 17:55:42 »
. - .

Цитувати
Південний захід перетинає Товтровий кряж, на якому є найвища точка області - гора Велика Бугаїха (409 м).
А я відразу відчув, що десь тута ністиковачка! По-перше, про 396 м розповідав знайомий мого батька, який довгий час прожив у Деражні, а місцевий патріотизм - то дуже небезнечна штука.  :gigi:  По-друге, Хмельницька область загалом підвищується зі сходу на захід, і найвищої точки слід було б чекати ближче до "західного кордону"... Взагалі, якщо вірити мапі, ця Бугаїха все-таки не 409 м, а 401. Але - все одно вище.

До речі, цитата
Цитувати
Унікальність цієї товтри на цьому не закінчується. Виходить, що протягом 1917-1939 років "Велика Бугаїха" була найвищою точкою поверхні України.
трохи некоректна. У 1918 р. Крим формально входив до складу УНР, отже, найвищою точкою України була гора Роман-Кош (цікаво, на честь якого Романа-кошового її так назвали?  :idea: ) - а потім мало місце возз'єднання УНР та ЗУНР, але я так і не зрозумів, чи простягалася юрисдикція останньої до Говерли...
« Останнє редагування: 19 Вересня 2007, 18:11:29 від Кастор Касторыч »
Записаний
Какие могут быть ракеты, когда на каждом чертеже вождя великого портреты рисует кульман сам уже? (© Л.Каганов)

S.Fire

  • Клуб Астрополіс, Адміністратор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11002
  • Подяк: 3496
  • Павло Пресняков
Re: Запитання до знавців Хмельницької області
« Відповідь #21 : 19 Вересня 2007, 18:08:06 »
. - .

"Топоним Роман-Кош, возможно, следует определить полностью как индоарийское название - верхний привал или высший покой, что сообразуется с самой высокой вершиной Крымских гор. Интересно, что одно из крымских ущелий Уч-Кош, сравнительно близко расположенное, от горы Роман-Кош неофициально переводится без всякого объяснения как Ущелье трёх гор (трёх вершин). Уч-Кош - яркий образчик смешанного и измененного со временем топонима, где уч - это три тюркского происхождения, а более древнее кош - индоарийского. (Версия Эдуарда Левина в статье "Чудесное зеркало Крымской топонимики" в журнале "Крым 90")"
Записаний
Мій сайт
Мій фотоальбом
Допоможу з обладнанням для відеоспостереження метеорів.

Polaris

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1677
  • Подяк: 77
Re: Запитання до знавців Хмельницької області
« Відповідь #22 : 19 Вересня 2007, 18:20:09 »
. - .

Цитувати
але я так і не зрозумів, чи простягалася юрисдикція останньої до Говерли...
Простягалася і далі.
Записаний

Чебуратор

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1506
  • Подяк: 76
  • Химик, он же циник...
    • Вселенная, Пространство, Время
Re: Запитання до знавців Хмельницької області
« Відповідь #23 : 19 Вересня 2007, 18:51:12 »
. - .

"Топоним Роман-Кош, возможно, следует определить полностью как индоарийское название - верхний привал или высший покой, что сообразуется с самой высокой вершиной Крымских гор... (Версия Эдуарда Левина в статье "Чудесное зеркало Крымской топонимики" в журнале "Крым 90")"[/off]
Всякая версия имеет право на существование. В детстве когда-то читал, что "кош" на одном из тюркских языков значит "воин"... чем не "кошевой"?  :hz:
Записаний
Какие могут быть ракеты, когда на каждом чертеже вождя великого портреты рисует кульман сам уже? (© Л.Каганов)

Андрей-Чечако

  • Гість
Re: Запитання до знавців Хмельницької області
« Відповідь #24 : 21 Вересня 2007, 10:32:56 »
. - .

а місцевий патріотизм - то дуже небезнечна штука.  :gigi: 
Записаний