Киевский клуб любителей астрономии "Астрополис"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
18 Травня 2022, 18:48:55

Увійти

google


Автор Тема: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"  (Прочитано 3271 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2

Після піврічних вагань купляти-не купляти вирішив, що пора таки купляти і купив його.
Не скажу що астрономією я марив, хоча бував в Національній обсерваторії в Києві і в телескопи їхні доводилося спостерігати. І щось таки залишилося в серці від тих екскурсій. Відтоді полюбив не скільки саму астрономію, скільки самі спостереження будь-чого, метушню біля оптичних приладів, сам процес.
Якраз Megrez 88 сприяє цьому: компактний, швидкий, надійний. А ще він чудово доповнив колекцію об’єктивів до мого Нікону.
Хоча маю і власний будинок з подвір’ям і своє авто, та все ж основним критерієм при виборі була компактність.
Якщо з вибором труби я був певен на всі 100%, то з аксесуарами прийшлося звертатися за консультацією до Міші (за це йому спасибі). Після недовгих переговорів було придбано:
Сама труба з переходом 2"-1,25"


Окуляри SW plossl UWA 4 мм, 2,5 мм, діагональ 2" WO

А ще призма, Т-адаптер, Т-кільце. Покупка монтування не розглядалася принципово - не знаю куди «затягнуть» в подальшому мої спостереження (азимут.-екватор. ?). В коробку з телескопом персоналом Астромагазину був завбачливо доданий ось такий календар.

Я завжди вважав, що ось такі дрібниці роблять позитивну репутацію магазинам.
Ще в комплекті з трубою була фірмова наклейка William Optics, ганчірочка-мікрофібра, гарантія з особистим підписом когось із братів Вільямів.
 Телескоп досить масивний - майже 3,5 кг. Мій штатив Velbon Sherpa з гідроголовою Manfrotto 701 завжди впевнено тримав напів-про відеокамеру з навісним світлом, мікрофоном і акумулятором на 5 ампер. Після того, як я прилаштував на його свою обновку, він нібито якось підозріло зашатався. Як я вставив на трубу діагональ і окуляр - штатив не витримав такого глуму і почав повільно клювати недожатою головою вниз як п’яний за столом. Вирівняв, піджав гвинти і зрозумів - наступним буде все таки не третій окуляр, а нормальне монтування.
Після цього першим ділом труба була використана в якості фотооб’єктиву. Пристрілка велася з балкону другого поверху. Оскільки досвіду роботи з «німими» об’єктивами в мене не було, то експозиції на перших фото не найкращі. Фото з прямим фокусом (498 мм). (поряд фото з фок.від. 55 мм)

Відразу стало зрозуміло - хроматизм в даному апараті має місце але щоб його побачити - потрібно збільшити зображення до ненормальних масштабів. Тобто ХА в прямому фокусі (498 мм) - зовсім і зовсім незначні. По краях кадру було невелике розмиття - все таки без редьюсера не обійтися. Загалом фото був задоволений - досить різкі і контрасні. На цьому мої фото досліди скінчилися, почався візуал по балконах і вежах моб.зв’язку. Вразили чіткість і контраст які дає цей об’єктив навіть у хмарну погоду із призмою для наземного візуалу. Я добре розрізняв дрібні деталі будинку на дво кілометровій відстані із тіньової сторони. Окуляр використовував на 4 мм.
Потім чотири дні я чекав ясного неба щоб використати свій телескоп по його прямому призначенню. На п’ятий день не витримав, і в ніч з невеликою поодинокою димкою поїхав далеко за місто. Перше на що навівся - Сатурн. В 4 мм окуляр його було добре видно - чіткий, більш-менш яскравий, без ХА (чого я дуже боявся). Кільця Сатурна видно дуже добре але фаза не та - тільки з ребра. Титан видно як маленьку зірочку. Потім Марс - довго наводився на різкість. Відео штатив в якості монтування - не дуже добра ідея, біля нього не те що топтатися але й дихати страшно. Навестися на фокус можна тільки з разу 10-го. 2-швидкісний Крейфорд, до речі, дуже в цьому плані допоміг. Марс видно як маленьке червоне п’ятно, планета з ледь помітним білим полюсом. Пробував ставити окуляр 2,5 мм - на різкість навестися нереально - збільшення занадто велике, об’єкт тускніє, та й атмосфера далеко не ідеальна. На Марс і Сатурн у мене пішло години дві. Дивився на Вегу. Хроматизму на ній я не побачив, і можливо через те, що сфокусуватися так і не зміг - нерви вже не витримували вібрацій штативу. Потім небо почало затягувати і більше нічого побачити я не встиг.
William Optics Megrez 88 FD APO - скажу чесно - не знаю, що значать всі інші букви окрім William Optics 88 але після перших тестів він мене цілком влаштував і мені якось стало до одного місця чим просвітлювалися його лінзи, на скільки відсотків він АПО. А коли я вперше поставив його на штатив з чорними діагоналлю та окуляром - перша асоціація - блондин в чорному ботинку! От поки що і всі враження.

Тепер хочу спитати тих ЛА, хто дочитав мій аматорський огляд до кінця: чи комфортно буде наводитися і фокусуватися моїм телескопом на монтуванні AZ-3-6 або AZ-4 при вазі обладнання прибл. 3,5-4 кг?
« Останнє редагування: 11 Квітня 2010, 18:30:40 від vital_2000 »
Записаний

Freedeniz

 • Модератор
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 5120
 • Подяк: 148
 • с ув.Денис
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #1 : 09 Квітня 2010, 09:38:14 »
. - .

Поздравляю с приобретением, отличный аппарат!
Думаю, что АЗ - лучше не использовать! Это почти тоже самое, как ваш штатив.
 Если есть средства - купите легкую монти EQ 3 c моторами (http://www.astromagazin.net/ru/shop/product/montirovka-sky-watcher-eq-3-lt1-141), для визуала вполне пойдет ;)
 Иначе все повторится снова
Записаний
"АстроНик" 46 58' Сш 31 58' Вд

mihail

 • Клуб Астрополис
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 5390
 • Подяк: 612
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #2 : 09 Квітня 2010, 09:42:36 »
. - .

vital_2000, ещё раз поздравляю с приобретением...
По небу - берите однозначно что-то экваториальное, если по земле - выигрыш у AZ-3 в наличии ручек тонких движений.

tlgleonid

 • Клуб Астрополис, Модератор
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 7099
 • Подяк: 672
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #3 : 09 Квітня 2010, 10:48:20 »
. - .

А какие окуляры шли в комплекте? Ведь и 2.5 и 4мм  - это все-таки больше разрешающего. А как правило, нужно иметь окуляры 32мм, 20мм, 12.5мм, 8 мм.
Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 6" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+Canon1000D+QHY6+фильтры R,V+Юпитер21М+QHY5, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #4 : 09 Квітня 2010, 13:28:54 »
. - .

Дякую за вітання.
З монтування ще до кінця не визначився, треба ще трохи "помучитися" з штативом, хоча б пару раз виїхати на астроспотереження, а то тільки одного разу нагода була (навіть Місяця ще не бачив).
А в комплекті крім самої труби та перехідника 2"-1,25" нічого не було - маркетологи WO мабуть позиціонують цей продукт як хай енд (я не знаю).
А окуляр 20 мм, якщо я не помиляюся, дасть збільшення 25 крат на моєму апараті - не малувато буде навіть для Місяця? 8 мм - думаю буде доречно. І знову ж таки, буду зветатися на форум або до Міші, з проханнями допомогти підібрати третій окуляр. Бюджет - прибл. 100$. Може хто підсовітує
Записаний


tlgleonid

 • Клуб Астрополис, Модератор
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 7099
 • Подяк: 672
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #5 : 09 Квітня 2010, 14:07:01 »
. - .

Не женіться за великими збільшеннями. З часом відчуєте, що спостерігати планети в такий невеликий інструмент нецікаво, оскільки деталей видно замало і вони швидко набриднуть. Зате зрозумієте основну перевагу невеликого рефрактора - можливість використання великого поля зору: хмари Чумацького шляху, яскраві зоряні скупчення, порівняно яскраві комети і дифузні туманності. А це збільшення від 12 до 30х у вашому випадку.
Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 6" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+Canon1000D+QHY6+фильтры R,V+Юпитер21М+QHY5, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии

icetechno

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 946
 • Подяк: 0
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #6 : 09 Квітня 2010, 17:34:26 »
. - .

согласен с tlgleonid,
кстати я не увидел на вашем фото искателя. трудновато наверно без него.
Записаний
DOB 8" Pyrex; SW 1149-EQ1; Canon EOS 1100D

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #7 : 11 Квітня 2010, 10:36:07 »
. - .

кстати я не увидел на вашем фото искателя. трудновато наверно без него.

Його немає. Під час перших нічних спостережень щоб "впіймати" Марс я витратив 25 хв. і ще 10 хв щоб виставити його по центру об'єктива і зфокусуватися. Після цих 35 хв я думав, що ненадовго я прийшов в астрономію. На другі спостереження я знаходив планету чи зорю за 5 хв і 10 сек фокусувався. Вчора (мій третій раз) з виставив на око телескоп з прицілом на Сатурн і коли глянув в окуляр то планета була майже по центру. За 1 год я знайшов на небі близько 5 об'єктів і встиг помилуватися ними. Тепер я навіть не знаю - чи потрібен мені шукач.

Так от щодо моїх другого та третього спостережень. Вдалося викроїти час і продовжити випробування блондина. Хоч і доводилося вишукувати об'єкти через дірки у хмарах та все ж враження незабутні. Вперше в житті бачив М42. Ну що я вам скажу, я давно підозрював, що в небі не все так просто... Звичайно це була не та картинка, що в розділі "астрофото" але вона мне вразила. Це дійсно була туманність - далека, загадкова. Після цього я почав по іншому ставитися до астрономії, зрозумів, що чисте зоряне небо - це дуже цінна нагода і нею не потрібно нехтувати, а хоча б просто помилуватися цією красою.
А ще я точно вирішив, що найближчим часом у мене обв'язково буде монтування.
До речі, ще раз спитаю більш досвідчених людителів астрономії:
-який би окуляр ви б взяли в якості довгофокусного, маючи вже plossl-и на 58 град. 2,5 і 4 мм на трубу з такими х-ками - відстань 498 мм, діафрагма 5,6, апертура 88 мм? Мається 2" діагональ з перхідником на 1,25". Бюджет бл. 100$.
Записаний

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #8 : 21 Вересня 2010, 21:39:40 »
. - .

Сподіваюся, що мої нотатки допоможуть початківцям, оскільки кожен мій виїзд на спостереження та чергова купівля якогось із астрономічних аксесуарів - це досвід, а він, як я зрозумів сам, безцінний при виборі.

Отже продовжимо...

На початку літа прийшов час для монтування. Після довгих роздумів було придбано SW EQ-3 з шукачем полюса. Випробування поки що проводилися тільки на балконі (ніяк не можу викроїти хоча б півночі, щоб оцінити всі переваги екваторіального монтування перед відеоштативом). Після перших балконних тестів якихось негативних нюансів не виявив, всі тільки позитивні. Монтування досить стійке, масивне. Наведення на об'єкт проводиться майже миттєво. При використанні мікро гвинтів на збільшенні 200х є невеликі двигтіння в окулярі, але воно незначне і на комфортний перегляд майже не впливає. Основні вузли всі металічні. Великих люфтів не спостерігав. Та основний тест, сподіваюся, буде все ж таки на виїзді за місто.
Перед цим був придбаний ось такий девайс:

Red Dot Finder - рідний вільямовський шукач по типу червоної точки. Принцип роботи - як коліматорний приціл, на маленьке скельце проектується зі світло діода червона точка, яка може змінюватися на хрестик, кружок, кружок з точкою. Яскравість світла регулюється по 7 рівнях. Єдиний недолік - в темну ніч на найслабшому рівні світло, як на мене, можна було б зробити ще трішки слабше. В іншому - прекрасна, якісна річ, яка полегшила мені життя і зекономила багато часу на пошуки небесних об'єктів.

На початку літа були у мене перші справжні астроспостереження. Як добре робити перші кроки з вчителем астрономії - якраз був під боком, за що йому ВЕЛИКЕ СПАСИБІ. Сиділи майже до 3-ї години. Всіх об'єктів, які він мені показав, я вже і не пам'ятаю. Дуже вразили Хі та Аш Персея, і туманність Андромеди. Чудово провели час. Про якість картинки, яку давав мій телескоп, я поки що промовчу по одній причині -  виявив один прикрий момент. Не міг сфокусуватися ні на одній зорі. На старенькому рефракторі від НПЗ з 30х, 40х збільшенням зірки виглядали чіткими точками. На моєму Мегреці при 125х зоря немов би тремтить, пускає невеликі промінці. На Сатурні фокусуюся без проблем, бачу чітко його кільця, 2-3 супутники. Марс, Венера - трішки гірше - починають тримтіти. Спочатку думав що це через гарячу літню атмосферу. Витримав до осені. При нормальній погоді навівся на зірку (не знаю яку) майже в зеніті - та сама картина - тремтіння зірки, від неї хаотично розходяться маленькі промінці.
Тоді почав грішити на окуляр (Synta SWA 4 мм, 1.25"). Проконсультувався з розумними людьми. Сказали, що можливо не в окулярі справа - потрібно перевірити, чи співпадає оптична вісь об'єктива та фокусера. Можливо причина в діаг.дзеркалі. Як тільки буде нагода (небо) спробую сфокусуватися без діагоналі. Якщо не допоможе - буду робити юстування.

Закінчу на приємному. Наодинці хобі ніколи не дає скільки задоволення, як при спілкуванні з однодумцями. Тому вирішив вступити до місцевого товариства любителів астрономії, де мене люб'язно і прийняли. Тепер будемо спостерігати разом.  :)
Записаний

Огарков Сергей

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 3658
 • Подяк: 210
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #9 : 21 Вересня 2010, 21:52:51 »
. - .

Поздравляю с приобретением, отличный аппарат!
Думаю, что АЗ - лучше не использовать! Это почти тоже самое, как ваш штатив.
 Если есть средства - купите легкую монти EQ 3 c моторами (http://www.astromagazin.net/ru/shop/product/montirovka-sky-watcher-eq-3-lt1-141), для визуала вполне пойдет ;)
 Иначе все повторится снова
Я в октябре наверное буду продавать свою Еку 3-2 моторизованную, в идеальном состоянии.
Записаний
Инструменты - рефрактор 125/1080, "Мицар" на Еку-3-2, HEQ-5 Pro SynScan, МАК-127/1500, БПЦ20х60.

Грин

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 3381
 • Подяк: 0
 • Забанений!
 • Ньютон 245; МСТ180; SW 80ED; SM40; 350Da. и пр..
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #10 : 21 Вересня 2010, 22:06:07 »
. - .

Марс, Венера - трішки гірше - починають тримтіти. Спочатку думав що це через гарячу літню атмосферу. Витримав до осені. При нормальній погоді навівся на зірку (не знаю яку) майже в зеніті - та сама картина - тремтіння зірки, від неї хаотично розходяться маленькі промінці.
Проконсультувався з розумними людьми. Сказали, що можливо не в окулярі справа - потрібно перевірити, чи співпадає оптична вісь об'єктива та фокусера. Можливо причина в діаг.дзеркалі. Як тільки буде нагода (небо) спробую сфокусуватися без діагоналі. Якщо не допоможе - буду робити юстування.
Этим летом, как никогда было много дней и ночей с практически нулевым турбуляжом! Раскалённый ветренный день - солнце как вырезанное, ночью звёзды - как приклеенные. Но на балконе такого не увидеть никогда - только в поле, на траву...
 Без GMK коллиматора не советую делать телодвижения по юстировке объектива - будет хуже ИМХО. Да и юстировать надо как правило трубку фокусёра относительно опт. оси объектива, а не сам объектив.
Записаний
"Там высоко-высоко кто-то разлил молоко
И получилась Млечная дорога..." :)

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #11 : 21 Вересня 2010, 22:34:19 »
. - .

Да и юстировать надо как правило трубку фокусёра относительно опт. оси объектива, а не сам объектив.

Саме це і спробую зробити.
« Останнє редагування: 21 Вересня 2010, 22:39:46 від vital_2000 »
Записаний

V@lery

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 20
 • Подяк: 0
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #12 : 23 Вересня 2010, 14:58:22 »
. - .

Вчера... практически при полной Луне....была проведена проверка телескопа WILLIAM OPTICS Megrez 72 FD APO :binolook:
труба была установлена на монтировку SW HEQ-5 Syn Trek...
обьектов для наблюдения было немного.... как и выбор окуляров....
самый короткофокусный Celestron Omni 6 мм, 1,25" для просмотра Луны.... Юпитера и Урана... а также его использовал для разделения Эпсилон Лиры!!!
Длиннофокусный DeepSky Plossl серии 500 - 30 мм, 1,25" при фокусном расстоянии 432мм превращал телескоп в искатель!!! :)
первые 15-20 минут с окуляром Omni по ярким звездам показывал легкий астигматизм... но после термостабилизации Эпсилон Лиры разделился на 4 компонента  на увеличении 72х,...
на Луне сильно не задержался...по краю терминатора немного кратеров...конечно очень красиво..... хроматизм присутствовал...... но он присутствует и при наблюдении Луны в 6" Доб с этим же окуляром!!!
Далее Юпитер!!! 4 спутника..... и полосатая горошина планеты!!!
уверенно широкая полоса с темными и белыми точками по всей ее длине...
еще несколько полос не таких контрастных..... и БКП!!!!вот пятно видно было совершенно отчетливо и устойчиво!!!!
в отличии от 6"Доба......там хоть апертура больше..... и отьюстирован.... но в Ньютоне открытая труба.... и даже малейшие потоки воздуха тут же замыливают картинку...
вокруг ярких звезд.....в моменты колебания атмосферных потоков также наблюдались лучики.... о которых упоминает автор темы.... но в моменты успокоения наблюдалась дифракционная картинка!!! за и дофокалы одинаковы... только окрашены по-разному!!!
в целом... телескоп понравился!!! как дополнение..для просмотра протяженных звездных полей... да и планет!!!
Записаний

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #13 : 23 Вересня 2010, 21:37:30 »
. - .

на Луне сильно не задержался...по краю терминатора немного кратеров...конечно очень красиво..... хроматизм присутствовал...... но он присутствует и при наблюдении Луны в 6" Доб с этим же окуляром!!!

цікаво-цікаво......
 Ви знаєте я у свій Megrez 88 FD як не старався - ніяк не міг помітити хроматизм по Місяцю візуально. Потім взяв дзеркалку, через фотоадаптер прямим фокусом клацнув Місяц пару раз, і зробив фото через окуляр, приставивши об'єктив фотоапарату. Так от: фото із прямого фокуса показало хроматизм коли у фотошопі зробив збільшення 200% з верхньої частини Місяця. Фото через окуляр і об'єктив можна було і не заганяти в комп - хроматизм було помітно вже на маленькому екранчику камери.

На Юпітер ще не було нагоди глянути з цього приводу нічим похвалитися не можу.
А як кріпите на монтування свій WO 72?

первые 15-20 минут с окуляром Omni по ярким звездам показывал легкий астигматизм... но после термостабилизации Эпсилон Лиры разделился на 4 компонента  на увеличении 72х,...

Тут я не зрозумів. Ви хочете сказати, що після охолодження труби, астигматизм зник?
Записаний

icetechno

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 946
 • Подяк: 0
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #14 : 24 Вересня 2010, 01:29:11 »
. - .

Многие забывают что сам глаз человека это очень плохенький ахромат... поэтому даже если _невооружонным_ глазом посмотреть на луну в полнолуние то будет заметен хроматизм.. но зрение это не только глаз а система глаз-мозг, вот какраз мозг и подавляет хроматизм глаза (есть специальные тесты и даже "графические приколы" основыанные на этом эффекте), также "мозги" фотоаппарата прекрасно знают что такое хроматизм и пытаются его подавить различными способами, так что не факт что на снимке видна истинная картина.
Но всеже кое-какие представления об инструменте этот тест даёт.
Записаний
DOB 8" Pyrex; SW 1149-EQ1; Canon EOS 1100D

V@lery

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 20
 • Подяк: 0
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #15 : 24 Вересня 2010, 08:39:30 »
. - .цікаво-цікаво......
 Ви знаєте я у свій Megrez 88 FD як не старався - ніяк не міг помітити хроматизм по Місяцю візуально.

хроматизм.... это громко сказано!!! :) :) :) он проявляется если чуть-чуть расфокусировать изображение!!! кстати.. это как метод фокусировки на этой трубе!! :) в центре окуляра хроматизма нет!!! :)

На Юпітер ще не було нагоди глянути з цього приводу нічим похвалитися не можу.
А як кріпите на монтування свій WO 72?

в комплекте труба шла с креплением ласточкин хвост!!! оно идеально подошло к моей монтировке!!!
а вообще Юпитер в эту дудочку просто красавчик!!! резкий!!! и с большим количеством деталей!!! :binolook:

Тут я не зрозумів. Ви хочете сказати, що після охолодження труби, астигматизм зник?
[/quote]

совершенно верно!!! через 15 минут...после термостабилизации телескопа крестики астигматизма превратились в идеальные кружочки!!!
а вообще посмотрите эту ссылку http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,29148.0.html... на ней рисунок звезды... испорченный атмосферой полностью соответствовал тому что я видел в этот телескоп!!! :binolook:
Записаний

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #16 : 24 Вересня 2010, 22:06:34 »
. - .


а вообще посмотрите эту ссылку http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,29148.0.html... на ней рисунок звезды... испорченный атмосферой полностью соответствовал тому что я видел в этот телескоп!!! :binolook:

Подивився. Якщо вірити цьому малюнку, то в моїй трубі швидше кома ніж астигматизм (або і те й те разом). Об'єктив труби крутити немає ні бажання, ні досвіду. Як вихід спробую перевірити чи на одній оптичні вісі труба та фокусер. Ніхто не підкаже як правильно це зробити?
Записаний

mihail

 • Клуб Астрополис
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 5390
 • Подяк: 612
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #17 : 25 Вересня 2010, 00:15:15 »
. - .

Можно с помощью чешира для ньютона: закрываем крышкой объектив, плотно вставляем чешир в фокусёр (без диагонали) и подсвечиваем зеркальце чешира ярким фонариком. Смотрим в отверстие чешира. При соосности объектива и фокусёра все яркие отражения подсвеченного зеркальца чешира и его перекрестие находятся в одной точке, при несоосности - Вы увидите перектрестие, а вокруг него отражения зеркальца. В последнем случае выгоняем юстировочными винтами фокусёра отражения в одну точку с перекрестием.
Можно и лазерным коллиматором для ньютона: также вставляем в фокусёр и ловим отражения пучка на оконце коллиматора: в идеале они (отражения) должны вернуться в отверстие коллиматора. Если нет - пробуем юстировать фокусёр винтами. Второй способ более точный.

vital_2000

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 23
 • Подяк: 2
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #18 : 25 Вересня 2010, 10:14:42 »
. - .

...пробуем юстировать фокусёр винтами...

Тільки підкажіть де ці гвинти у моєї труби
Записаний

mihail

 • Клуб Астрополис
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 5390
 • Подяк: 612
Re: Огляд WO Megrez 88 FD APO - "блондин в чорному ботинку"
« Reply #19 : 25 Вересня 2010, 10:51:41 »
. - .

...пробуем юстировать фокусёр винтами...

Тільки підкажіть де ці гвинти у моєї труби
С противоположной стороны от ручек фокусёра на трубе есть 2 винта под шестигранник через 120 град. - только крутите по чуть-чуть... третий винт - прямо под ручкой фокусёра