Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
20 Квітня 2024, 08:43:06

Увійти

google


Автор Тема: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!  (Прочитано 1400 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

FIMA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 60
  • Подяк: 0
  • Космос-мій Дім
Записаний
Доб 8
бинокль БПЦ 20х-60
Celestron 25x-100

Diskus

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4301
  • Подяк: 1318
  • "Лупайте сю скалу!"
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #1 : 19 Листопада 2010, 14:28:26 »
. - .

 туманностей видно не буде ( крім Оріона хіба)
, ні в один з вищеперераховних окулярів .

Записаний

Umnij

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1512
  • Подяк: 86
  • Astromagazin.net
    • Аккаунт Вконтакте
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #2 : 19 Листопада 2010, 14:28:34 »
. - .

С таким фокусом однозначно надо что-то по-длиннее.
На 15 милиметрах можно будет только Ориона и планетарки смотреть.
Если есть возможность расширить бюджет я бы взял:
http://www.astromagazin.net/ru/shop/product/okuljar-baader-planetarium-hyperion-24-mm-125-170
Записаний
Шайдуров Андрей
Astromagazin.net vk.com/astronomy_photographer
↑Покупка телескопов из США, доставка астрономических грузов в Украину (монтировки, большие телескопы). Есть опыт ведения переговоров на анг. языке. Консультация бесплатно ;-)↑

FIMA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 60
  • Подяк: 0
  • Космос-мій Дім
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #3 : 19 Листопада 2010, 14:38:32 »
. - .

розумію що з такою дудкою окуляри багато не спасуть але  хочаби Оріона, м31 та ще якісь скупчення зіркові щоб було видно.. :hz:
Записаний
Доб 8
бинокль БПЦ 20х-60
Celestron 25x-100

FIMA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 60
  • Подяк: 0
  • Космос-мій Дім
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #4 : 19 Листопада 2010, 14:40:10 »
. - .

нажаль бюджет не можу зараз розширити.. :-\тому щось в межах 500-600грн
Записаний
Доб 8
бинокль БПЦ 20х-60
Celestron 25x-100


Diskus

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4301
  • Подяк: 1318
  • "Лупайте сю скалу!"
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #5 : 19 Листопада 2010, 14:44:08 »
. - .

Оріон і М31 буде добре видно з 32 мм , тільки треба чорне небо , або фіьтри.
Записаний

FIMA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 60
  • Подяк: 0
  • Космос-мій Дім
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #6 : 19 Листопада 2010, 14:51:29 »
. - .

та щось не комфортно у нього дивитись..))чи то через великий винос зрачка чи що.. :hz:але трошки замаленька кратність також получається ..в мій БПЦ 20х60 нічим негірше :)тому захотів взяти 20-15 мм щоб хочаби кратність більша получилась..думаю трошки цікавіше буде дивитсь..
Записаний
Доб 8
бинокль БПЦ 20х-60
Celestron 25x-100

Nao

  • Гість
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #7 : 19 Листопада 2010, 14:57:44 »
. - .

розумію що з такою дудкою окуляри багато не спасуть але  хочаби Оріона, м31 та ще якісь скупчення зіркові щоб було видно.. :hz:
А де ви плануєте спостерігати? Якщо спостереження будуть вестися далеко від засвітки, на темному небі, то і у цей телескоп можна чимало побачити.
Я на сільському небі у 70мм телескоп-рефрактор спостерігав майже всі туманні об'єкти з каталогу Месьє, а у 80мм їх тим паче буде видно. Звісно, виглядати вони будуть не так вражаюче як у великі телескопи, але видно їх все-ж таки буде. І серед них є досить цікаві об'єкти, що ефектно виглядатимуть навіть у 80мм: Туманність Оріона, Туманність Андромеди, скупчення у Візничому, розсіяні скупчення M11, М35, M44, M45, М47, М46 (із планетарною туманністю), планетарні туманності Кільце та Гантель, літні туманності Лагуна і Омега, галактики М81 та М82, тріо галактик в сузір'ї Лева, кульові скупчення М3, М13, М92 (боковим зором навіть на невеликому телескопі вгадуються зірки на периферії цих скупчень), тощо.
Але для спостереження таких об'єктів важливу роль грає не стільки якість окуляру, як апертура телескопу. Якщо ж апертура телескопа невелика (як у вашому випадку) - тоді треба компенсувати її власним досвідом спостережень та місцем спостереження (спостерігати у безмісячні ночі на незасвіченому небі)
Щодо окулярів - я б радив взяти який-небудь симетричний окуляр: хоч у нього поле менше ніж у ширококутового, зате його схема містить менше лінз, отже будуть менші втрати світла і вищий контраст картинки. Особисто я спостерігаю у окуляри серії Celestron Omni - якістю цілком задоволений. За кратністю гнатися не варто - для туманностей окуляр 20-25мм буде цілком достатнім при такій апертурі. А яскраві розсіяні скупчення можна подивитися на 15мм окулярі.
« Останнє редагування: 19 Листопада 2010, 16:56:42 від Nao »
Записаний

alexmeade

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 292
  • Подяк: 1
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #8 : 19 Листопада 2010, 15:23:00 »
. - .

Уважаемый FIMA.
Расскажите, какой фирмы производителя у вас 80/900? Относительное отверстие 1:11 не самое приятное для наблюдения слабых объектов.
Дополню Diskus'а, для наблюдения туманностей необходимо или желательно окуляр именно с посадкой 2" и только с многослойным просветлением. Для того чтобы понимать суть визуального наблюдения туманностей можно и даже нужно прочесть книгу- Наблюдение галактик, туманностей и звездных скоплений Автор: Лабузов А. С.. Ссылку для скачивания по запросу в ЛС.

Также можно обратиться на ссылку http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3_%D0%9C%D0%B5%D1%81%D1%81%D1%8C%D0%B5
Предупреждаю сразу, что туманности, который так красиво представлены на сайте в живую вы не увидите, максимум в горах или на островах в тихом океане заметите расплывчатое пятно.
Записаний
Meade10"LX200R&Meade80EDAPO&MeadeETX-125&Accessories,MeadeLPI,Meade DSI I-DSI II-DSI III,MeadeMySky,MeadeColorCMOSUSBCameraVideoEyepiece,MeadeElectronicEyepiece,SolarFilterSeymourSolar,SkyQualityMeter,Nikon D300,БПЦс 12х45 streamlined,Fujinon,Swarovski,Zeiss,Minox,Steiner,Pentax,Canon,Nikon,Olympus

tlgleonid

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7246
  • Подяк: 819
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #9 : 19 Листопада 2010, 16:37:07 »
. - .

Уважаемый FIMA.
Дополню Diskus'а, для наблюдения туманностей необходимо или желательно окуляр именно с посадкой 2" и только с многослойным просветлением.
Ерунда. Качество окуляра и его просветление роли практически для туманностей не играет. В свое время в 65мм Алькор пронаблюдал всего Месье, видел ряд других объектов. Если человек не испорчен апертурой, он увидит очень много чего и получит много удовольствия. ИМХО 15-20 мм окуляр - правильный выбор для большинства объектов.

Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 8" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+ZWO ASI183MM+ZWO ASI178MM+PlayerOne Uranus C+фильтры R,V, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии

alexmeade

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 292
  • Подяк: 1
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #10 : 19 Листопада 2010, 17:12:05 »
. - .

Интересно, откуда у новосибирских окуляров просветление EBC? :rofl:
Записаний
Meade10"LX200R&Meade80EDAPO&MeadeETX-125&Accessories,MeadeLPI,Meade DSI I-DSI II-DSI III,MeadeMySky,MeadeColorCMOSUSBCameraVideoEyepiece,MeadeElectronicEyepiece,SolarFilterSeymourSolar,SkyQualityMeter,Nikon D300,БПЦс 12х45 streamlined,Fujinon,Swarovski,Zeiss,Minox,Steiner,Pentax,Canon,Nikon,Olympus

SP

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4626
  • Подяк: 1241
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #11 : 19 Листопада 2010, 18:41:49 »
. - .

Цитувати
туманностей видно не буде ( крім Оріона хіба)
, ні в один з вищеперераховних окулярів .
В сети есть масса отчётов о наблюдении объектов в 80-мм телескопы. В том числе и туманностей.
По крайней мере М17, М8, M20, М42, М1, 42Ori, NGC 2261, 6960 и десятка три планетарок увидеть можно.
Для протяженных объектов нужно (в 80-мм скоп) 20-25 крат, для планетарок и до 80 крат подходит. Так что лучше иметь набор окуляров. Фильтры при малой апертуре могут убить туманность вообще.
Цитувати
Относительное отверстие 1:11 не самое приятное для наблюдения слабых объектов.
желательно окуляр именно с посадкой 2" и только с многослойным просветлением. Для того чтобы понимать суть визуального наблюдения туманностей можно и даже нужно прочесть книгу- Наблюдение галактик, туманностей и звездных скоплений Автор: Лабузов А. С. Ссылку для скачивания по запросу в ЛС.
Писалось уже сотню раз, что относительное для визуала роли не играет!
Когда Лабузов писал свою книгу, окуляров с посадкой 2" никто в глаза не видел и вообще, за прошедшее время появилось немало гораздо лучших обзоров неба. Кстати ссылка за 5 сек. гуглится.
Записаний

FIMA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 60
  • Подяк: 0
  • Космос-мій Дім
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #12 : 19 Листопада 2010, 19:30:09 »
. - .

alexmeade

у мене Celestron PowerSpeeker 80EQ.....дякую за цікаву ссилку!буде що почитати..
Записаний
Доб 8
бинокль БПЦ 20х-60
Celestron 25x-100

FIMA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 60
  • Подяк: 0
  • Космос-мій Дім
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #13 : 19 Листопада 2010, 19:36:53 »
. - .

стільки варіантів ..що я ще більше розгубився що брати)) :)
Записаний
Доб 8
бинокль БПЦ 20х-60
Celestron 25x-100

tlgleonid

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7246
  • Подяк: 819
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #14 : 19 Листопада 2010, 19:46:09 »
. - .

Интересно, откуда у новосибирских окуляров просветление EBC? :rofl:
Если имеется ввиду Алькор, то у его двухлинзового окуляра Рамсдена вообще никакого просветления небыло. Но увидеть в него можно намного больше, чем в 70 мм скопчики от мида, целестрона и иже с ними.
Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 8" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+ZWO ASI183MM+ZWO ASI178MM+PlayerOne Uranus C+фильтры R,V, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии

SP

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4626
  • Подяк: 1241
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #15 : 19 Листопада 2010, 19:55:10 »
. - .

Особенно нравятся случаи, когда супер-пупер просветление наносится на свильные и недополированные линзы.
Записаний

Sirius_25

  • Гість
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #16 : 19 Листопада 2010, 20:11:06 »
. - .

Полностью солидарен с Лёней. Я в свою дудку (110/1200 ДОБ, 1,25, 2 окуляра 10 и 25 мм) прекрасно наблюдаю как планеты, так и дипы. Никаких разочерований в астро-наблюдениях. Впечатлениями я делился на форуме в отдельной теме
Записаний

Sirius_25

  • Гість
Записаний

komandor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 313
  • Подяк: 1
Re: Порадьте окуляр для туманностей та галактик!!
« Відповідь #18 : 20 Листопада 2010, 17:14:02 »
. - .

Считаю, что для наблюдения дипов с 80 мм телескопом окуляр 24 - 25 мм будет самое оно! Ну, а производителя можно выбрать любого понравившегося. Лично мне нравятся окуляры НПЗ и серия окуляров "OMNI" от "Celestron" (и не дорогие, и достаточно качественные).
Записаний
SW 2001P/EQ-6; AMT-N-130/750A/EQ-5...