Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
23 Квітня 2024, 13:15:24

Увійти

google


Автор Тема: Наблюдения Юпитера  (Прочитано 23205 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Лікар Григорій Хата

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1590
  • Подяк: 3425
  • З повагою Олександр.
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #80 : 25 Березня 2017, 20:34:39 »
. - .

Вот эта фотография очень похожа на то что я видел в окуляр
Кілька років тому, десь в серпні чи вересні при спостереженнях з доб8 вдалось упіймати ідеальну атмосферу, і тоді картинка була дуже схожа по деталізації (ще досі тримаються в пам"яті деталі в БКП). Збільшення тоді ставив близько 500Х. Така атмосфера - дуже рідкісне явище...
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #81 : 25 Березня 2017, 21:01:16 »
. - .

Вот эта фотография очень похожа на то что я видел в окуляр
Сравнение с фото, очень некорректно. ИМХО.
Даже глядя на эту спокойную красивую картинку, понимаешь, что зарисовать такое не составит труда.
В визуале, особенно с ростом апертуры, в моменты успокоения при хорошем небе, вылезет такое, что мозг просто капитулирует перед количеством деталей и информации. Бывает редко, но факт. Именно под воображаемую зарисовку я понял, что видно в просветах мыла.
А фото выше, это инструмент в пределах 4-6", когда довольно частая, красивая, спокойная картинка остается такой-же при любом небе, законы оптики.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Alex90900

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 441
  • Подяк: 128
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #82 : 25 Березня 2017, 23:22:40 »
. - .

Нарисовать можно, только долго )) Ну я действительно примерно таким и видел в моменты успокоения. Вон и Григорий Хата тоже в доб 8 примерно такое же видел, да и фотка сделана на 9 дюймов. Все таки в 4 дюйма такое не увидишь, я в 909й например только крупнейшие завитки вижу, сразу после доба смотрел потом, разница в картинке кардинальна.
Записаний
SW dob 10, SW 1206, Arsenal 10x50 (bw18), Visionking 5x25, Shuntu 8X20 ED, Nikon Mikron 6x15, Vixen Monocular Artes HR 6x21 ED, Orion 2x54

Slava80

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 622
  • Подяк: 814
  • Kyiv southern suburb
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #83 : 26 Березня 2017, 13:54:53 »
. - .

А фото выше, это инструмент в пределах 4-6", когда довольно чистая, красивая, спокойная картинка остается такой же при любом небе, законы оптики.
Повністю згоден, приблизно такого роду картинку за умови відмінної атмосфери мені доводилося бачити в 4-дюймовий рефрактор 100ED
Записаний
"різниця між ними в тому, що вони однакові" (с)
Orion 100ED, Orion 80/400 achromat, SCT C8, SW AzGTi, Celestron Advanced GT, DeepSkyEQ4.
http://www.astrobin.com/users/Slava80/

Alex90900

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 441
  • Подяк: 128
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #84 : 26 Березня 2017, 19:05:46 »
. - .

Вот в 150мм рефрактор. И это похоже на то как видно в 909. Только пятно черно-белое
« Останнє редагування: 26 Березня 2017, 19:09:48 від Alex90900 »
Записаний
SW dob 10, SW 1206, Arsenal 10x50 (bw18), Visionking 5x25, Shuntu 8X20 ED, Nikon Mikron 6x15, Vixen Monocular Artes HR 6x21 ED, Orion 2x54

Kiriua

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9
  • Подяк: 10
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #85 : 24 Травня 2019, 23:06:06 »
. - .

Хоча тут вже давно ніхто нічого не писав, я все ж таки напишу про свої власні спостереження цього газового гіганту Сонячної Системи. Вперше я побачив Юпітер у травні 2016 року, коли тільки почав цікавитися астрономією. Декілька днів я шукав його (звучить трохи дивно, але тоді я мало розбирався у зоряному небу та астрономії взагалі) і врешті-решт я його відшукав! На небі він виглядав як дуже яскрава зірка білого кольору. Навівши на нього телескоп (тоді я ще мав 114мм телескоп) зі збільшенням десь 50х я побачив, що біля цієї "Зірки" є 4 маленькі "зірочки" - супутники Юпітера. Це дуже сильно мене вразило. А коли при наступних спостереженнях я побачив, що вони змінюють своє місцерозташування, то тоді це мене вразило ще сильніше, адже для мене це було (та і є) щось надзвичайним.
Після роздивлянь супутників, я поставив окуляр зі збільшенням 125х, і побачив два найбільші екваторіальні пояси Юпітера. До речі, сам Юпітер на малих збільшеннях виглядав як біла кулька без деталей, але коли я поставив 4мм окуляр, то побачив, що він має колір! А серед деталей його атмосфери я зміг виділити тільки ці два атмосферні пояси, бо мій телескоп не був дуже великим. ВЧП я зміг побачити тільки у свій теперішний телескоп - телескоп Добсона з 251 мм апертури.
Тепер завдяки моєму сьогоднішньому великому телескопу я маю можливість спостерігати дуже багато деталей Юпітера, його супутники та їх проходження. Але ті емоції та враження, які подарував мені мій перший телескоп я ніколи не забуду...
Записаний
Подякували

slava3500

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5503
  • Подяк: 1862
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #86 : 24 Травня 2019, 23:37:31 »
. - .

ВЧП я зміг побачити тільки у свій теперішний телескоп - телескоп Добсона з 251 мм апертури.


Может 254мм? Было бы легче читать отчет, если б Вы его написали по пунктам как про Марс.
Записаний
5450 дип-скай объектов, 97 комет, из них уже 9(!) -в двух появлениях и почти 12 000 визуальных оценок переменных звезд

Игорь Александрович

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 785
  • Подяк: 302
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #87 : 25 Травня 2019, 00:09:27 »
. - .

Але ті емоції та враження, які подарував мені мій перший телескоп я ніколи не забуду...
Так, перші враження від спостереженнь з телескопом найцінніші  ::)
Сам пам'ятаю як вперше роздивився Юпітер у свій 909-й рефрактор. Побачив супутники. З окуляром WA-4.5мм роздивився полоси, ледь рожеву плямку на одній з полос та якусь дрібну соринку на зображенні. Подумав спочатку що це якийсь бруд потрапив на одну з поверхонь окуляра, а потім до мене дійшло що я бачу тінь на поверхні Юпітера яку відкидає один з його супутників. Оце був шок   :o
« Останнє редагування: 25 Травня 2019, 00:13:58 від Игорь Александрович »
Записаний
Атомы = Вселенные
Подякували

Kiriua

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 9
  • Подяк: 10
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #88 : 25 Травня 2019, 09:22:25 »
. - .

ВЧП я зміг побачити тільки у свій теперішний телескоп - телескоп Добсона з 251 мм апертури.


Может 254мм? Было бы легче читать отчет, если б Вы его написали по пунктам как про Марс.

У мене телескоп Добсона від фірми GSO, а не Sky-watcher)
Тут я написав не про якесь конкретне спостереження з певною датою, прозорістю атмосфери і т.д., а це я написав, як впродовж декількох днів намагався знайти Юпітер  (звучить трохи дивно, згоден). Всі інші звіти я буду намагатися писати за пунктами  :jupiter:
« Останнє редагування: 25 Травня 2019, 10:35:29 від Kiriua »
Записаний
Подякували

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3993
  • Подяк: 1701
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #89 : 25 Травня 2019, 10:08:52 »
. - .

Было бы легче читать отчет, если б Вы его написали по пунктам как про Марс.

Слава, перестань придиратись до людей. Останніх спостерігачів розгониш. Нам читати легко, одному тобі чогось важко
Записаний

slava3500

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5503
  • Подяк: 1862
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #90 : 25 Травня 2019, 23:02:38 »
. - .

Ну вибач.
Записаний
5450 дип-скай объектов, 97 комет, из них уже 9(!) -в двух появлениях и почти 12 000 визуальных оценок переменных звезд

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #91 : 26 Травня 2019, 00:26:40 »
. - .

Всі інші звіти я буду намагатися писати за пунктами  :jupiter:
Пишіть, як вам зручно, головне пишіть! А ходити строєм, це не в нашій країні ;)
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

zemir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 96
  • Подяк: 29
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #92 : 28 Травня 2019, 20:17:11 »
. - .

Хмельницький, дах 10-ти поверхового будинку, на переферії міста. Жовта зона засвітки.
Час спостережень:22.05 та 26.05
23.00-1.30 (за Києвом)
Максимальна висота 15-16°
Прозорість-не вмію визначати
Телескоп: Ньютон 150/750
Окуляри: пльосли 10мм(75х), 7,5мм(100х) лб 2х, hd-60 4,5мм (170х), жовтий світлофільтр.
   22.05. Сіінг був середній, картинка коливалась, але в цілому приємна для спостережень. Використовував збільшення в межах 120х та 170х, більші вже не додавали інформативності.
Отже, чітко видно екваторіальні смуги, також чітко видно їх неоднорідність на краях, колір схожий на "капучино". Час від часу виринали дрібніші деталі, які важко описати.
  Основною прикрасою тієї ночі був транзит тіні супутника (Ганімеда, якщо не помиляюсь). Рух досить швидкий, за час спостережень тінь змістилась, приблизно на 1/4 частину видимого диску Юпітера.
26.05 сіінг трохи краще і, відповідно, стабільніша картинка. До написаного вище додам, що вдалось розгледіти деяку неоднорідність у кольорах поміж екваторіальних смуг, також проглядалась досить велика зона білого кольору під південним екв. поясом, помітний пояс у полярній області. Спробував використовувати жовтий фільтр, картинка різна, але нових деталей не помітив. Усі супутники розташувались групою по один бік.
   Взагалі, після тривалої перерви у спогляданні планет, отримав масу задоволення. Побоювався що з даху будинку будуть заважати теплові потоки, але умови були кращі ніж я сподівався.
     Всім дякую за увагу.
Записаний
...світла нема, відсутня мета - саме час починати свята.©

Sw 150/750 dob

Enricco Pallazzo

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 440
  • Подяк: 416
  • Астроном-Пират
    • ProfCoding
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #93 : 07 Січня 2020, 21:39:52 »
. - .

 :binolook: Пока небо не дали ...
Поделитесь опытом наблюдений ... в какой минимальный по размеру телескоп / аппретуру / увеличение / окуляр Вам удалось уверенно (именно уверенно) разглядеть фистоны на Юпитере ...
Имею не самый острый взгляд из форумчан, но как не пытался, был у меня ахромет SW 809, но детали кажется были на уровне воображения. Понимаю, что апохромат дает более четкую картинку. так что владельцы вполне могли увидеть более детальную картинку ... а может кто и с меньшим размером объектива что то замечал/зарисовывал ...
Записаний
Одну звездочу рисую, на другую смотрю, третью примечаю, а четвертая мерещится ....

Саша Наумов

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1445
  • Подяк: 610
  • Refractorman
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #94 : 07 Січня 2020, 21:56:29 »
. - .

Первым делом вспоминаю наблюдения Юпитера в то время, когда на него падала комета Шумейкер-Леви, 1994г.

Телескоп - ахромат Zeiss Telementor 63/840 диаметр объектива 63мм, фокусное 840мм

Были видны два экваториальных пояса Юпитера, намеки на пояса в средних широтах,
и, конечно, несколько бурых пятен ближе к полюсу - последствия падения кометы.

Для фестонов, полагаю, та апертура маловата.
Записаний
Agema SD 150 + WS-400
Подякували

Enricco Pallazzo

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 440
  • Подяк: 416
  • Астроном-Пират
    • ProfCoding
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #95 : 07 Січня 2020, 22:09:17 »
. - .

Впечатляет!

У меня только Алькор был из подобного в конце 80-х, кроме 2 облачных поясов не помню ничего из деталей. Еще из книжки для ЛА тех времен помню писали, что детали на Юпитере рассмотреть можно в 110мм ... тогда мечтал об таком и даже зеркало шлифовал ... купить то Мицар было почти невозможно ...
Записаний
Одну звездочу рисую, на другую смотрю, третью примечаю, а четвертая мерещится ....

slava3500

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5503
  • Подяк: 1862
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #96 : 07 Січня 2020, 22:39:09 »
. - .

:binolook: Пока небо не дали ...
Поделитесь опытом наблюдений ... в какой минимальный по размеру телескоп / аппретуру / увеличение / окуляр Вам удалось уверенно (именно уверенно) разглядеть фистоны на Юпитере ...


Да не вопрос. В 110мм "Мицар" начиная с 1990г. их и видел. Причем на окраине большого города, да в придачу с тем комплектом штатных окуляров. Там есть еще и светофильтры, но они не сильно помогали.
Записаний
5450 дип-скай объектов, 97 комет, из них уже 9(!) -в двух появлениях и почти 12 000 визуальных оценок переменных звезд

slava3500

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5503
  • Подяк: 1862
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #97 : 07 Січня 2020, 22:40:49 »
. - .

купить то Мицар было почти невозможно ...
Не могу согласиться, его продавали даже в моём Саратове.
Записаний
5450 дип-скай объектов, 97 комет, из них уже 9(!) -в двух появлениях и почти 12 000 визуальных оценок переменных звезд

Enricco Pallazzo

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 440
  • Подяк: 416
  • Астроном-Пират
    • ProfCoding
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #98 : 07 Січня 2020, 23:34:55 »
. - .

купить то Мицар было почти невозможно ...
Не могу согласиться, его продавали даже в моём Саратове.

Возможно в Бердянске через астрокружок в Доме Пионеров и можно было достать, но в магазине видел только Алькор. И то первое что сделал это картонную трубу и в одну сторону поставил линзы 50мм х 1000мм - редуктор фокуса продавались для ФЭДов - 2 шт, с другой стороны вручную сделанный Плесл из разобранного объектива ))) ... и касплеил Галилея по Юпитеру ))))
Записаний
Одну звездочу рисую, на другую смотрю, третью примечаю, а четвертая мерещится ....
Подякували

Квазар 3C 273

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 992
  • Подяк: 140
Re: Наблюдения Юпитера
« Відповідь #99 : 08 Січня 2020, 12:52:46 »
. - .

:binolook: Пока небо не дали ...
Поделитесь опытом наблюдений ... в какой минимальный по размеру телескоп / аппретуру / увеличение / окуляр Вам удалось уверенно (именно уверенно) разглядеть фистоны на Юпитере ...


Да не вопрос. В 110мм "Мицар" начиная с 1990г. их и видел. Причем на окраине большого города, да в придачу с тем комплектом штатных окуляров. Там есть еще и светофильтры, но они не сильно помогали.
Можливо виключно близько зеніту і в ідеальних умовах.
Останні роки низько, тому не густо деталей навіть в ідеальних умовах.
Записаний
DeepSky 150/990 refractor , Vixen VMC110L, Celestron 70/400, Nikon Aculon 10x50.