Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
25 Квітня 2024, 08:44:29

Увійти

google


Автор Тема: Саморобний зелений світлофільтр  (Прочитано 1125 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Саморобний зелений світлофільтр
« : 17 Жовтня 2011, 18:28:23 »
. - .

І так ще одна саморобка для астрономів початківців, які хочуть подивитись на все, але не мають відповідних аксесуарів. Нині видалась дуже гарна погода - взагалі хмар не видно. Тому захотілося постріляти по Місяцеві. Знаю, що за допомогою світлофільтрів можна розрізнити менші деталі. Вирішив зробити простенький світлофільтр зеленого кольру. Для цього знайшо шмат скла і зеленку, яку використовують для оброблення ран. Її виявилося мало. Того розбавив спиртом. Спочатку наносив за допомогою пензлика, але залишалися розводи. Тому просто налив її на заготовку і вона розтеклась рівним шаром. Зара повторю цю процедуру і з другого боку, а може і з одного хватить. Світлофільтр має погану форму, просто мало часу і потрібно ще робити уроки, але що вийшло, те вийшло. Буде чіплятися на противоросник за допомогою скотчу.
Записаний

Лунатик

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 367
  • Подяк: 19
  • Сергей, клуб «AstroDnepr», Днепропетровск
    • Тут меня можно найти
Re: Саморобний зелений світлофільтр
« Відповідь #1 : 17 Жовтня 2011, 18:49:32 »
. - .

Это апертурный фильтр чтоли будет? Всё равно что сквозь оконное стекло смотреть, вряд ли деталей станет больше. :whatthehell: Тогда уж на окуляр его крепить, всяко меньше зелёнки понадобится, да и картинка получше должна получиться. :)
Записаний
Выражаю благодарность телескопу SW Dob8 retrak за предоставляемое небо. Горячий резерв Б8М×30. Спаренная зенитная установка Celestron20×80.

Все на борьбу с засветкой! Разбей фонарь - спаси любительскую астрономию!

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6022
  • Подяк: 285
Re: Саморобний зелений світлофільтр
« Відповідь #2 : 17 Жовтня 2011, 18:51:15 »
. - .

От такого фильтра на Луне деталей точно не прибавится.  :down:
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Саморобний зелений світлофільтр
« Відповідь #3 : 17 Жовтня 2011, 18:57:25 »
. - .

Та так просто вирішив побавитись. Трохи жовтий колір збавити, а то дуже багато світла. Правда зеленка при висиханні розтікається. того роблю коржик.  :gigi:
Записаний

Sergusha

  • Гість
Re: Саморобний зелений світлофільтр
« Відповідь #4 : 17 Жовтня 2011, 19:04:02 »
. - .

Пришли мне свой адрес Новой Почты- подарю 3 нейтрально-серых фильтра плотностью 2х и 4х Красногорского завода с "переходничком" под окуляр. Для Луны сгодится.Все же лучше, чем стекло с зеленкой... Барлуха для масштаба.
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Саморобний зелений світлофільтр
« Відповідь #5 : 17 Жовтня 2011, 19:20:43 »
. - .

Пришли мне свой адрес Новой Почты- подарю 3 нейтрально-серых фильтра плотностью 2х и 4х Красногорского завода с "переходничком" под окуляр. Для Луны сгодится.Все же лучше, чем стекло с зеленкой... Барлуха для масштаба.

Дякую. Але не знаю. Колись собі закуплю свої, адже зараз такої надобності непотрібно. Я ж кажу хочу попробувати зменшити жовтий колір. Дострою 150/750 і тоді вже буду думав про аксесуари. А так, то просто вирішив побавитись. Хіба якшо, то куплю, а то якось неприємно
Записаний