Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
25 Квітня 2024, 22:03:30

Увійти

google


Автор Тема: Потрібен бінокль, баги 15х70  (Прочитано 3763 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

tolisum

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 67
  • Подяк: 0
  • sw909AZ3 1309 tasco 6.5x30 Canon A 630
Потрібен бінокль, баги 15х70
« : 29 Січня 2012, 11:31:01 »
. - .

Хотів спочатку взяти моноукуляр но засомнівався в його якості може кто бачив такий девайс нормальна там оптика чи погана? 20х50 насправді там напевно деcь 14х 
Тому вирішив може  краже взяти вінтажний бінокль  якість точно думаю нормальна має бути. +ширше поле зору
Бінокль потрібен для  неба і наземних спостережень
 Як я зрозумів  для наземних краще 10-16х 50-60мм, для неба на таку апертуру краще рівнозрачкове 7-10х 50-60мм
1)Питання чи всі біноклі(старі) юстируются які з цим можуть бути проблеми, наскільки хороше просвітлення в старих біноклів і чи збереглися там призми за десятки років?
Які біноклі краше наші (Бпц наприклад)  китай штати, япония?
Є якийсь сайт про біноклі в тому числі старі обзори назви фірм та їхня якісьть?
2) що можна побачити в такий бінокль крім зоряних полів місяця і спутників планет ?
Плануєтся використовувати для орінтування(вивчення неба) знаходження дипів (це реально?). Та наземних спостережень
3)Планую взяти 7-8х50мм  8-10х60мм (не зум якщо хтось незрозумів)
Чи є велика різниця між 50 і 60мм на небі?  Яке збільшення порекомендуєте якщо я помиляюсь (відповідь обгрунтуйте).
« Останнє редагування: 19 Березня 2012, 16:25:43 від tolisum »
Записаний

Альдебаран

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2487
  • Подяк: 688
  • ЧКЛА "Кассиопея"
    • Победитель конкурсов "Лучшее астрофото" 2015 и 2016 годов
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #1 : 29 Січня 2012, 12:02:07 »
. - .

ответ на некоторые  ваши вопросы. Разобраться с польским не сложно http://www.optyczne.pl/Testy_aparatów_Testy_obiektywów_Testy_lornetek_Inne_testy.html#1
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:55:26 від MaxMan »
Записаний

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #2 : 29 Січня 2012, 13:08:26 »
. - .

Aga,

Если смотреть "с рук" без штатива, то больше х15 не берите. (изображением скачет уже и при наземных наблюдениях. Некоторые товарищи сейчас справедливо могут заметить, что для звезд с рук и 12М многовато будет).

Диаметр?  - Звездам как всегда -  чем больше тем лучше  :clever:
Посему IMHO надо > 50 (130-150 mm очень даже, но абсолютно не дешево и без штатива/монтировки не обойтись)

ИМХО предельный вариант бинокля с рук - 15х70.

Что касается разрешения, прoницания и пр. Посмотрите формулу Сэра Эйри http://astronomer.narod.ru/Library/Sikoruk/glava1/1_8.htm Must be read

Разница между 50 и 60 есть и как по мне таки да, заметная (в первую очередь - яркость и конечно разрешение. Глобулярные (шаровые) скопления сразу лучше прорисовываются) Если есть возможность сравнить - то первым делом посмотрите на  М13 (там рядом еще и М92).

Не забываем также и про доступные биноклю галактики (типа М81, М82....)

(Вот тут  тоже гляньте http://www.astromagazin.net/ru/shop/product/binokl-celestron-skymaster-15x70-1783 )
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:55:35 від MaxMan »
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

Vagabond

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 574
  • Подяк: 10
  • темнота - друг звездочета
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #3 : 29 Січня 2012, 13:57:18 »
. - .

20x60 c рук, как по мне, еще вполне комфортно. Дипскай виден - шаровики, крупные планетарки, яркие галактики. Предел возможностей моего 20х60 при умеренной засветке - это NGC 3268 во Льве. Для наземных наблюдений меньше 20х я бы не брал.
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:55:45 від MaxMan »
Записаний
O_O БПЦ 20х60, Megrez90 @ AZ4, EQ5

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #4 : 29 Січня 2012, 17:12:14 »
. - .

Почну з третього питання:
3) Зум не рекомендую. За нормальні гроші гарний зум не возьмете. Знову ж таки додаткові скельця зменшують яскравість об'єкта.
2) В бінокль пристойної якості можна побачити і диск Юпітера. Наприклад мій 7х50 дає таку можливість, (хоча полос не видно. Взагалі бінокль більше підходить для оглядових спостережень зоряних полів, скупчень (обє'кти списку Мес'є). Для планет не раджу оскільки для цього Ньютон та Галілей винайшли телескопи.
1) Якщо зможете беріть радянські біноклі. Але і вони були різні. Але якщо є гроші то беріть дорогий фірмовий.

З усього, що зараз є в барахолці можете взяти ось цей:
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=25445.0
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:56:02 від MaxMan »
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320


Polaris

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1679
  • Подяк: 77
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #5 : 29 Січня 2012, 17:30:21 »
. - .

А по масі, при 8х, який ще можна тримати в руках і брати з собою в подорожі?
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:54:59 від MaxMan »
Записаний

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #6 : 29 Січня 2012, 20:18:57 »
. - .

...
З усього, що зараз є в барахолці можете взяти ось цей:
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=25445.0
Продано... :(
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:54:48 від MaxMan »
Записаний

tolisum

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 67
  • Подяк: 0
  • sw909AZ3 1309 tasco 6.5x30 Canon A 630
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #7 : 29 Січня 2012, 23:05:48 »
. - .

Бюджет невеликий до 400грн мабуть візьму 7х,10х50мм їх лекше знайти.
В такий багато дипів видно?
На саме головне запитання так і невідповіли:
яка якість старих біноклів в плані оптики
чи всі біноклі мають юстировку які можуть бути проблеми з нею?
Vagabond\obid.42 на ваших бпц є юстировка? складно юстувати?
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:54:34 від MaxMan »
Записаний

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #8 : 29 Січня 2012, 23:21:37 »
. - .

Бюджет невеликий до 400грн мабуть візьму 7х,10х50мм їх лекше знайти.
В такий багато дипів видно?
На саме головне запитання так і невідповіли:
яка якість старих біноклів в плані оптики
чи всі біноклі мають юстировку які можуть бути проблеми з нею?
Vagabond\obid.42 на ваших бпц є юстировка? складно юстувати?


За такі гроші нічого навіть близького до пристойного бінокля Ви не возьмете.
В такому випадку беріть краще ЗРТ - 420М тут хтось на барахолці продавав.
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:54:24 від MaxMan »
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320

POL

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2306
  • Подяк: 730
  • Матченко Павел
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #9 : 30 Січня 2012, 09:46:05 »
. - .

Со старыми биноклями - это, наверное, как попадете. Надо смотреть с рук. Наверное мне просто такое попалось, но то через что я смотрел было желтым и темным.
Я себе около года назад приобрел вот такой http://www.astromagazin.net/ru/shop/product/binokl-celestron-upclose-7h50-1035 и Вам советую. Не смотря на цену - очень приятное качество. Картинка яркая и контрастная, поле ровное почти до края. Пришел он с небольшой разъюстировкой, на практике это совершенно не мешает, наблюдать комфортно и глаза не устают. По идее под резиновой "кожей" возле окуляров есть винтики для юстировки (наклон призмы), но я их не трогал. Про наблюдения в двух словах: дипы видно, не мало (тем более под нормальным небом) Поле огромное, искать - одно удовольствие. По земле тоже классно наблюдать, 7х - совсем не мало если смотреть на объекты до 2-3х км.
« Останнє редагування: 30 Січня 2012, 09:54:13 від MaxMan »
Записаний

Vagabond

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 574
  • Подяк: 10
  • темнота - друг звездочета
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #10 : 30 Січня 2012, 11:14:13 »
. - .

чи всі біноклі мають юстировку які можуть бути проблеми з нею?
Vagabond\obid.42 на ваших бпц є юстировка? складно юстувати?

об"єктив на ексцентрику і призми регулюються, але я туди не лазив - не та кваліфікація))
Записаний
O_O БПЦ 20х60, Megrez90 @ AZ4, EQ5

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #11 : 30 Січня 2012, 19:37:32 »
. - .

Бюджет невеликий до 400грн мабуть візьму 7х,10х50мм їх лекше знайти.
В такий багато дипів видно?
На саме головне запитання так і невідповіли:
яка якість старих біноклів в плані оптики
чи всі біноклі мають юстировку які можуть бути проблеми з нею?
Vagabond\obid.42 на ваших бпц є юстировка? складно юстувати?


Може і є юстіровка. Але я фахівець в іншій галузі і чого не знаю не роблю. І куди не треба не лізу.
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #12 : 30 Січня 2012, 20:05:09 »
. - .

Вообще то, что скорее всего может потребоваться ЛА (если не рассматривать случаи явного брака и разного там экстрима), это не юстировка, а сведение, это далеко не одно и то же.  :clever: Юстировка бинокля вещь непростая (можно поискать для примера про юстировку рефрактора, а ведь бино - это два рефрактора по сути, и это еще сложнее), требующая по большому счету специального оборудования и особой квалификации. Эта разница обсуждалась на форуме "Бинокли" Клауди-Найтс, желающие могут поискать и убедиться, там народ таки договорился, что есть что. Между прочим, ТАМ за юстировку порой заламывают этак в полцены бинокля, народ пописывал! А сведение в принципе по силам выполнить самому, если в том появится потребность (ну, к примеру, может возникнуть легкое несведение из-за вибраций при пересылке, небольшом ударе и проч., и т.д., и т.п.) - для "как?" можно найти соотв. темы...
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

niknik

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1502
  • Подяк: 223
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #13 : 30 Січня 2012, 22:10:33 »
. - .

 Вот неплохой вариант
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=25446.0
Можно сказать идеальный. Для неискушенного наблюдателя, очень выгодное сочетание цены и качества. Многие ЛА на форуме имеют такой. Я в их числе. Покупал, именно, тут. Отзывы весьма положительные. Один раз сильно чесались руки и я его разъюстировал. Нарушил сведение. Вернуть юстировку в нормальное состояние не составило никакого труда.
Записаний
ШК Meade 10", Ньютон ZAP-8", Celestron SkyMaster 15x70, Canon 40D, EQ-5М, SM-35

tolisum

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 67
  • Подяк: 0
  • sw909AZ3 1309 tasco 6.5x30 Canon A 630
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #14 : 31 Січня 2012, 16:17:01 »
. - .

Я навіть дешевше знайшов такий так це дуже непоганий апарат, якщо попадеться хороший екземпляр, но раптово натрапив на тему про нього, що якість сильно різниця від партій, може бути робоча апертура 60мм, гума неякісна, тай конструктив там недуже хороший, нема додаткового ребра жорстості, та й чомусь вже 2-га людина його продає, мабуть я все таки візьму краще японця 7х50 якщо повезе, а може з часом по більшого фірмового не дорого знайду.
 Так я мав на увазі зведення про юстировку я не чув там консткуктив має бути хороший що юстировка не збиваєтся якщо його не ламати якщо це не китаєць чомусь в мене така думка.
Але на старих я не помічав 2 болтики як на нових для зведення, напевно треба кришку знімати.

Виникла ще одна не стиковочка більшість рівнозрачкових біноклів мають зрачок біля 7мм навіть 8мм буває це максимум розширення але коли дивишся на дипи біля яскравих зірок то мабуть зрачок з вужуєтся до 5-6мм тоді виходить не ефективним рівнозрачкове збільшення в половині випадків для неба чи я помиляюсь?
 
« Останнє редагування: 31 Січня 2012, 17:42:54 від tolisum »
Записаний

tolisum

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 67
  • Подяк: 0
  • sw909AZ3 1309 tasco 6.5x30 Canon A 630
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #15 : 01 Лютого 2012, 16:47:29 »
. - .

Є біноклі без центрального фокусування а на кожному окулярі? наскільки ці біноклі відрізняются по якості і чи зручно наводити різкість(здається незручним мені 2-рази крутити замість 1-го)
Записаний

Огарков Сергей

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3696
  • Подяк: 227
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #16 : 01 Лютого 2012, 16:51:50 »
. - .

На старых биноклях юстировка выполняется эксцентриками на объективах (правильно), на современных - юстировкой призмами (неправильно). Конечно лучше брать с центральной фокусировкой, а не с фокусировкеой на каждый глаз отдельно (ну очень неудобно).
Записаний
Инструменты - рефрактор 125/1080, "Мицар" на Еку-3-2, HEQ-5 Pro SynScan, МАК-127/1500, БПЦ20х60.

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #17 : 01 Лютого 2012, 19:13:14 »
. - .

Є біноклі без центрального фокусування а на кожному окулярі?
Это как правило большие бинокли типа 25х100 с наполнением азотом (ясно зачем), поэтому они и имеют отдельную фокусировку на каждом окуляре, чтобы обеспечить герметичность...
Цитувати
наскільки ці біноклі відрізняются по якості і чи зручно наводити різкість(здається незручним мені 2-рази крутити замість 1-го)
По удобству - ну если использовать как астробинокль, то какие вообще проблемы? Раз настроил - и смотри потом опять (а бинокль с центральной фокусировкой каждый раз надо снова крутить), как правило при хранении в чемодане (а к таким бино идет чемодан!) ничего не сбивается. А для наземных наблюдений, если они то дальше, то ближе, то такой бино не очень то удобен. А для небольших биноклей я моделей без центральной фокусировки вживую не видел, есть ли такие вообще - не очень уверен...
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

tolisum

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 67
  • Подяк: 0
  • sw909AZ3 1309 tasco 6.5x30 Canon A 630
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #18 : 03 Лютого 2012, 11:08:16 »
. - .

!!!1)Яка реальна ціна Carl Zeiss Jena 50мм б\у в більш менш нормальному стані? чи  настільки він добрий щоб його купити? чи краще щось типу сучасного DELTA OPTICAL TITANIUM 7X50 з кращим покриттям взяти?
2)Шо за покриття amber,Lumenized?
3)Яке покриття оптики в біноклів БПЦ?
4)Які кольори покриття лінз краще? синього , жовного и червоного(мульти не путати з китаєм) и зеленого відтінків бачив.
!!!5)Якщо в біноклі  призми серйозно розюстувались їх можна легко відюстувати(якщо нема юстировочних болтів як на сучасних біноклях?)
5.1)Якщо полетіло кріплення призми можна зробити?, або пошкодилась призма, можна замінити призму на схожу, назкільки важно її знайти і замінити? скільки буде коштувати ремонт?
6) Виявляєтся є купа невідомих японських фірм які робили біноклі з десяток точно. Є  якісь сайти на яких можна знайти які біноклі користуются попитом в колеокціонерів крім Carl Zeiss ;D і невтраціють свою вартість з часом?
6)Скільки років при бережному користуванні може прослужити бінокль і не пошкодится покриття? 50 чи за 100 легко? старі , сучасні моделі наприклад як в пункті 1.
7)На яких сайтах можна знайти інформацію по сирійнику бінокля.
Записаний

Огарков Сергей

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3696
  • Подяк: 227
Re: Потрібен бінокль(вибір)
« Відповідь #19 : 03 Лютого 2012, 11:14:03 »
. - .

!!!1)Яка реальна ціна Carl Zeiss Jena 50мм б\у в більш менш нормальному стані? чи  настільки він добрий щоб його купити? чи краще щось типу сучасного DELTA OPTICAL TITANIUM 7X50 з кращим покриттям взяти?
2)Шо за покриття amber,Lumenized?
3)Яке покриття оптики в біноклів БПЦ?
4)Які кольори покриття лінз краще? синього , жовного и червоного(мульти не путати з китаєм) и зеленого відтінків бачив.
!!!5)Якщо в біноклі  призми серйозно розюстувались їх можна легко відюстувати(якщо нема юстировочних болтів як на сучасних біноклях?)
5.1)Якщо полетіло кріплення призми можна зробити?, або пошкодилась призма, можна замінити призму на схожу, назкільки важно її знайти і замінити? скільки буде коштувати ремонт?
6) Виявляєтся є купа невідомих японських фірм які робили біноклі з десяток точно. Є  якісь сайти на яких можна знайти які біноклі користуются попитом в колеокціонерів крім Carl Zeiss ;D і невтраціють свою вартість з часом?
6)Скільки років при бережному користуванні може прослужити бінокль і не пошкодится покриття? 50 чи за 100 легко? старі , сучасні моделі наприклад як в пункті 1.
7)На яких сайтах можна знайти інформацію по сирійнику бінокля.
1. Не лучше. ИМХО.
2.
4. Лучше зеленоватое.
6. Срок службы бинокля неограничен. Если не топить, не бить и прочее.
Записаний
Инструменты - рефрактор 125/1080, "Мицар" на Еку-3-2, HEQ-5 Pro SynScan, МАК-127/1500, БПЦ20х60.