Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
28 Березня 2024, 19:09:27

Увійти

google


Автор Тема: Пропозиція: експедиції в Намібію  (Прочитано 2418 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3986
  • Подяк: 1699
Пропозиція: експедиції в Намібію
« : 01 Лютого 2012, 22:57:50 »
. - .

Тим, хто хотів би подивитися на південне зоряне небо (Магелланові хмари, Центавр, ета Кіля…) пропонуються матеріали для роздумів.

Пропонується обговорити одну-дві РЕАЛЬНІ поїздки (одна - в цьому році, ще одна - в один з найближчих років, можливо в 2014-му).

Отже - Намібія, фарма Тіволі в 180 км на південний схід від Віндхуку (про неї колись розповідав Семен Михайленко) - вирощує овець, баранів, і приймає астрономів. І баранам, і астрономам створюються всі умови для щастя; першим - їжа і питво, другим - їжа, питво і телескопи. Детальніше тут: http://www.tivoli-astrofarm.de/e_tivoli_astrofarm.htm
(8 N$ = 1 US $)

Основна частина вартості поїздки на астрофарму в Тіволі - (до 50%) - долетіти до Віндхука і назад. (Цікаво, що відстань Київ - Франкфурт - Нью-Йорк - 8000 км; Київ - Мюнхен - Віндхук - 9500 км).
Найдешевший рейс з Європи -  це Мюнхен-Віндхук (Air Berlin) - вартість в обидва кінці від 750/850 євро (липень/травень-червень) до 1000 євро (серпень). Літак вилітає з Мюнхена ввечері в неділю, назад - вранці в понеділок. В липні-серпні додається рейс в середу (назад - в четвер); в серпні квитки дуже виростають в ціні.
З Києва до Мюнхена найкраще добиратись так: WizzAir з Жулян до Меммінгена - пн.-ср-пт-нд - рано вранці туди, в 12-00 - назад (в липні від 50 до 80 євро в один кінець), від Меммінгена до Мюнхена біля 100 км - автобуси, поїзди (в т.ч. зупиняється швидкісний поїзд).

Подорож в липні виглядає так:
В неділю (в 2012 році - 15 липня або 8 липня; новий місяць - 18 липня) в 10 ранку виліт з Жулян, в 12 годин - в Меммінгені, десь до 17 треба бути в аеропорту Мюнхена (це не проблема; добратись з Меммінгена до Мюнхена не важко, в Мюнхені система метро пересікається з метро-електричками - так звані шнельбани; одна із ліній шнельбану йде в аеропорт; поїзди - кожні 20 хвилин), в 18 годин - виліт в Віндхук, приліт вранці.
Назад - виліт вранці, приліт ввечері, ночівля в аеропорту Мюнхена або в готелі (залежно від грошей і бажання), рано вранці виїзд в напрямку Меммінгена (поїзд), до 11-и треба бути в аеропорту, в 12 годин - виліт в Київ
Якщо летіти в травні-червні, то летіти треба або на 7, або на 14 днів, і провести додатковий день в Мюнхені (приліт з Віндхука в понеділок ввечері, відліт в Київ в середу. В принципі, в Мюнхені є на що подивитись і де погуляти. Ночівля в готелі 3* + сніданок - 50-70 євро.) В липні можна летіти в Віндхук в неділю, назад вилетіти в четвер вранці і, прилетівши ввечері в Мюнхен і переночувавши там, вилетіти в п’ятницю в Київ( тобто перебування в Намібії 10 днів: наприклад, 7-8 днів на фармі і 2-3 дні на прогулянки по Віндхуку і околицях). 

Вартість трансферу в Намібії  (Віндхук - Тіволі і потім назад): в обидва кінці 3-6 чоловік - 600 долл (200-100 долл на чоловіка), тобто макс. економія від великої групи - 100 долл на чоловіка - не так вже багато в порівнянні з вартістю всього туру.
В группі більше 6-и чол. - економії вже немає

На самій фармі - різниця між проживанням менше 10 днів і 10+ днів - десь по 10 долл за ніч. Такого ж порядку різниця між single, double, triple room
На фермі треба розраховувати на витрати: проживання біля 100 долл на кожного на день, аренда «еквипменту» - біля 40 долл на кожного на день (30-50 долл в залежності від телескопних апетитів).
В цілому, якщо розраховувати на 7 днів на фармі, 3 дні гулять по Віндхуку і околицях (200 долл, включаючи готель і сувеніри) і по дорозі назад ночувати в аеропорту Мюнхена, то виходить біля 1300-1400 долл в Намібії (з трансфером), і 900 євро дорога до Намібії і назад, тобто всього близько 2500 доларів.

Погода - гарна (з точки зору астрономів - суха, холодна) з червня по серпень, в травні більша вірогідність хмар (можно подивитись rp5.ru, архів за 3 останні роки).Але серпень випадає iз за цін на квитки.

Сонце сідає в липні десь в 17 годин, встає в 6-30 (12 годин на спостереження кожну ніч; думаю, через тиждень на всю ніч зможуть залишатись лише супер-фанатики). 

В які роки краще всього летіти.
При поїздці в парні роки (2014-2016-2018) можна прихопити Марс. Влітку 2018 року буде повний ахтунг - Марс розміром в 22 секунди дуги в Козерозі (там - практично в зеніті), Юпітер і Сатурн в Вагах і Стрільці (теж практично в зеніті), Меркурій в елонгації 26 град і вигідно розташований - все за один раз. Ну а дипи кожен рік повторюються…


Якщо є РЕАЛЬНО бажаючі летіти в цьому році - пишіть сюди. Якщо є бажаючі полетіти в один із наступних років - також повідомляйте сюди. Я б хотів злітати в 2014 році (в слідуючому році - прогнозований максимум активності сонця - треба б організувати поїздку за полярними сяйвами; краще всього в Норвегію, кудись в район Тромсьо. Але про це буде окрема тема).

« Останнє редагування: 05 Лютого 2012, 18:36:39 від Chepurny »
Записаний

ChAS

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6997
  • Подяк: 1336
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #1 : 01 Лютого 2012, 23:03:36 »
. - .

Очень хочу поехать. Но скорее всего не в этом году
Записаний
SW Quattro 8" + TS Aplanatic Coma Corrector + ATIK 314L, HEQ-5, QHY-5 Finderscope guider

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3986
  • Подяк: 1699
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #2 : 01 Лютого 2012, 23:07:48 »
. - .

Очень хочу поехать. Но скорее всего не в этом году

Значить, полетимо разом!  :)
Записаний

ChAS

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6997
  • Подяк: 1336
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #3 : 01 Лютого 2012, 23:16:56 »
. - .

Значить, полетимо разом!  :)
Я знаю, есть еще желающие - компания отличная собирается  :)
Записаний
SW Quattro 8" + TS Aplanatic Coma Corrector + ATIK 314L, HEQ-5, QHY-5 Finderscope guider

yaroslav_s

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 509
  • Подяк: 104
  • Ярослав, Київ
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #4 : 05 Лютого 2012, 16:48:20 »
. - .

Я б із задоволенням поїхав вже цього року. Потрібно мін. 3 людини. Ще краще - більше. Я би їхав на 10 днів - орієнтовно 5 до нового Місяця і 5 після.
Може знайдуться бажаючі на цей рік? Усе треба готувати заздалегідь - оренда проживання, обладнання, квитки, віза (Німецька) і т.д.
Записаний
Meade 16" LB + Orion SkyView Pro Intelliscope, Celestron 10 x 50

martalex

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4677
  • Подяк: 70
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #5 : 05 Лютого 2012, 19:01:07 »
. - .

я с вами, но тоже не в этом году... надеюсь, наконец-то, построить дом...
а в следующем (если Нибиру не налетит на небесную ось), поеду с удовольствием

так что пусть едут первопроходцы, а второй заезд учтет все недостатки и поедет уже лучше  :P
Записаний

ChAS

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6997
  • Подяк: 1336
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #6 : 03 Жовтня 2012, 11:05:05 »
. - .

Если есть желание ехать следующим летом - необходимо уже сейчас определяться кто едет, определяться с датами, местами, арендой оборудования
Записаний
SW Quattro 8" + TS Aplanatic Coma Corrector + ATIK 314L, HEQ-5, QHY-5 Finderscope guider

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #7 : 03 Жовтня 2012, 12:04:21 »
. - .

Если все будет нормально, то я с Вами на 2014 год.
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

serg.zaychenko

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 203
  • Подяк: 5
  • Астропитек :)
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #8 : 03 Жовтня 2012, 12:50:26 »
. - .

Я тоже хотел бы в 2014. Сейчас пока все деньги и время на поездки выбраны.
Записаний
Поеду за компанию на наблюдения даже в будни

yaroslav_s

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 509
  • Подяк: 104
  • Ярослав, Київ
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #9 : 03 Жовтня 2012, 17:09:10 »
. - .

Я б краще поїхав в 2013 році. Як кажуть "куй железо не отходя от кассы"  ;D
Хто його знає якою буде ситуація в 14 році в плані економіки і т.д...
Записаний
Meade 16" LB + Orion SkyView Pro Intelliscope, Celestron 10 x 50

Mutant

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3181
  • Подяк: 405
  • Так, так! Той самий, страхітливий та жахаючий...
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #10 : 03 Жовтня 2012, 17:18:10 »
. - .

Я б краще поїхав в 2013 році. Як кажуть "куй железо не отходя от кассы"  ;D
Хто його знає якою буде ситуація в 14 році в плані економіки і т.д...
Може краще на канари спробувати виїхати?
Записаний
Synta SW ED80 Pro, HEQ5 Pro, Newtonian 200mm, Canon 350Da, QHY-5, QHY-6.

serg.zaychenko

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 203
  • Подяк: 5
  • Астропитек :)
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #11 : 03 Жовтня 2012, 17:26:04 »
. - .

Я б краще поїхав в 2013 році. Як кажуть "куй железо не отходя от кассы"  ;D
Хто його знає якою буде ситуація в 14 році в плані економіки і т.д...
Може краще на канари спробувати виїхати?

Да, это тоже тема. Гораздо южнее, чем у нас и погода на горе хорошая. Я как-то встречал статейку что из Москвы люди летали туда вместе с инструментами (чартером). Вот только там нет астрофермы (насколько я знаю), так что придётся всё тянуть с собой, а как объяснить визэйру, что мне мою бандуру надо с собой везти, я не знаю.
Записаний
Поеду за компанию на наблюдения даже в будни

DF

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 552
  • Подяк: 35
  • Дмитрий
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #12 : 03 Жовтня 2012, 17:30:54 »
. - .

Вопрос такой, а что по прививкам? Я так понимаю Намибия не Крым.
Записаний
Home is now behind you. The world is ahead.

yaroslav_s

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 509
  • Подяк: 104
  • Ярослав, Київ
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #13 : 03 Жовтня 2012, 17:56:44 »
. - .

Порівняння Канарів з Намібією на мою думку не зовсім вдале - на Канарах Магеланових хмар і інших південних обєктів повноцінно не видно.
Що ж стосується прививок - питання треба вивчати. Російські колеги їздили - можна їх спитати.
Записаний
Meade 16" LB + Orion SkyView Pro Intelliscope, Celestron 10 x 50

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #14 : 03 Жовтня 2012, 17:58:16 »
. - .

Aga,

Я думаю Семен если что нас просветит. И по прививкам и по астроферме и пр. пр.
(он на 10-летии клуба помнится целое выступление делал по этому поводу......)
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=13880.220
« Останнє редагування: 03 Жовтня 2012, 18:04:54 від Mott »
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #15 : 03 Жовтня 2012, 18:06:38 »
. - .

А это... в Чили на астроферму?  :hz: Не смотря на то, что по расстоянию туда вроде дальше, чем в Намибию, но по памяти полеты в Южную Америку бывают туда и назад по 550-700 долларов в некоторые сезоны...
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

Mutant

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3181
  • Подяк: 405
  • Так, так! Той самий, страхітливий та жахаючий...
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #16 : 03 Жовтня 2012, 18:08:47 »
. - .

Да, это тоже тема. Гораздо южнее, чем у нас и погода на горе хорошая. Я как-то встречал статейку что из Москвы люди летали туда вместе с инструментами (чартером). Вот только там нет астрофермы (насколько я знаю), так что придётся всё тянуть с собой, а как объяснить визэйру, что мне мою бандуру надо с собой везти, я не знаю.
Не только из Москвы, Дискус тоже там снимал.
Не столько труба проблема, сколько монтировка. Там одни ноги выше лимита затянут.
Записаний
Synta SW ED80 Pro, HEQ5 Pro, Newtonian 200mm, Canon 350Da, QHY-5, QHY-6.

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #17 : 03 Жовтня 2012, 18:11:32 »
. - .

А это... в Чили на астроферму?  :hz: Не смотря на то, что по расстоянию туда вроде дальше, чем в Намибию, но по памяти полеты в Южную Америку бывают туда и назад по 550-700 долларов в некоторые сезоны...

В смысле на ESO?
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #18 : 03 Жовтня 2012, 18:29:51 »
. - .

А это... в Чили на астроферму?  :hz: Не смотря на то, что по расстоянию туда вроде дальше, чем в Намибию, но по памяти полеты в Южную Америку бывают туда и назад по 550-700 долларов в некоторые сезоны...

В смысле на ESO?
Та не, там на севере Чили,  тоже есть астроферма частная (может и рядом с ESO ... не помню... ну если рядом, так только плюс - дополнительная достопримечательность), на клауди кажись тема была, американцы туда ездили, может и кто-то из РФ ездил по профилю астротуризма, уже точно не припомню (гугление по-русски ничего существенного не дало, но упаоминание про чилийскую местность есть).
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

SP

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Online Online
  • Повідомлень: 4625
  • Подяк: 1235
Re: Пропозиція: експедиції в Намібію
« Відповідь #19 : 03 Жовтня 2012, 18:49:47 »
. - .

Записаний