Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
20 Квітня 2024, 00:42:39

Увійти

google


Автор Тема: Чим замінити шліфувальні порошки?  (Прочитано 1176 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Shyrik27

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 12
  • Подяк: 0
Чим замінити шліфувальні порошки?
« : 04 Липня 2012, 19:57:36 »
. - .

Всім привіт. Продовжую мучити знаючих людей питаннями. В процесі побудови маленького Ньютона, виникає питання чим можна замінити шліфувальні порошки на різних етапах (починаючи від грубого обдирання і закінчуючи шліфуванням). У "батьків" вітчизняного телескопобудування (Сікорчук, Навашин, Наумов, Мактусов) зустрічав, що можна обійтися сильно подрібненим, правильно відмученим "наждаком"  (я їм користувався коли вирізав заготовки). То і для грубої обдирки має підійти. А далі? Підкажіть хто користувався таким матеріалом для шліфування. Чи варто починати дробити наждак. Чи це дуже складно для початківця?(в плані працювати з таким матеріалом в процесі фігурізації, тощо)
Заздалегідь вдячний
Записаний

Grew

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 712
  • Подяк: 34
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #1 : 04 Липня 2012, 20:24:11 »
. - .

У Вас по кожному питанню буде окрема тема?   ;D
Записаний

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #2 : 04 Липня 2012, 20:26:12 »
. - .

Не тратьте время на эти все сомнительные эксперименты - не те времена советского дефицита, когда эти книги писались! У нас тут были темы по порошкам, в астромаге вроде были наборы... а если вдруг нет - то в Америке купить набор (от обдирки до полировки) нет вопросов.
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

Hornet

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2060
  • Подяк: 211
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #3 : 04 Липня 2012, 20:40:49 »
. - .

Всім привіт. Продовжую мучити знаючих людей питаннями. В процесі побудови маленького Ньютона, виникає питання чим можна замінити шліфувальні порошки на різних етапах (починаючи від грубого обдирання і закінчуючи шліфуванням). У "батьків" вітчизняного телескопобудування (Сікорчук, Навашин, Наумов, Мактусов) зустрічав, що можна обійтися сильно подрібненим, правильно відмученим "наждаком"  (я їм користувався коли вирізав заготовки). То і для грубої обдирки має підійти. А далі? Підкажіть хто користувався таким матеріалом для шліфування. Чи варто починати дробити наждак. Чи це дуже складно для початківця?(в плані працювати з таким матеріалом в процесі фігурізації, тощо)
Заздалегідь вдячний
В того самого Сікорука описано , як відділити тонкі фракції , сам цим колись бавився . ще в школі .
Крім того , тут на форумі є кілька тем , де новачки , подібні вам , терли своє перше дзеркало , почитайте , там багато потрібних вам питань задавалося .
Записаний
Доб 8"


Shyrik27

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 12
  • Подяк: 0
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #4 : 04 Липня 2012, 21:02:43 »
. - .

Hornet, дякую за підказку, але я не зміг знайти на форумі пошук!  :-\ Можливо погано шукав, а можливо добре заховано. А от про Сікорука я з відти і взяв про наждак, але хотілося почути відгуки.
Тем обіцяю більше не заводити.
Записаний

Shyrik27

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 12
  • Подяк: 0
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #5 : 04 Липня 2012, 21:05:11 »
. - .

Не тратьте время на эти все сомнительные эксперименты - не те времена советского дефицита, когда эти книги писались! У нас тут были темы по порошкам, в астромаге вроде были наборы... а если вдруг нет - то в Америке купить набор (от обдирки до полировки) нет вопросов.
Ви хочете сказати, що в ті часи не створювались нормальні прилади? чи тим, що написано сьогодні вже нічого не зробиш? то я зовсім не згоден. А читати ті книжки (з радянського минулого) мені приємніше. І від Америки мені нічого не потрібно. Було питання чи можна використати наждак і до якого етапу? :help:
Записаний

Hornet

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2060
  • Подяк: 211
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #6 : 04 Липня 2012, 21:11:39 »
. - .

Hornet, дякую за підказку, але я не зміг знайти на форумі пошук!  :-\ Можливо погано шукав, а можливо добре заховано. А от про Сікорука я з відти і взяв про наждак, але хотілося почути відгуки.
Тем обіцяю більше не заводити.
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=26256.0  ;)
Записаний
Доб 8"



achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #7 : 04 Липня 2012, 21:19:41 »
. - .

На форумі є така тема "Строю самодельный телескоп", автор Пюро Едуард. Зверніться до нього - він людина доброзичлива, дасть конкретні поради.
Записаний

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #8 : 04 Липня 2012, 21:25:51 »
. - .

Ви хочете сказати, що в ті часи не створювались нормальні прилади?
Я хочу сказати, що я жив у ті часи, тоді займався отим самим... Ті книжки написано в ті часи тотального дефіциту і з врахуванням того. Вкрав абразив на виробництві - маєш, не вкрав - довбайся з тими наждаками... А навіщо зараз тим займатися? З того роздовбаного наждаку трапиться одне зернятнко абразиву більш крупнішого - то вся ваша робота повинна бути перероблена! (І те ж саме з добуванням крокусу з залізного купоросу, така сама проблемиа може трапитися, тому купляють наші люди той крокус для оптичного виробництва в Америці.) Навіщо цим займатися?! Саме цінне - то час, нема сенсу вирачати його на очевидні дурниці...
Цитувати
чи тим, що написано сьогодні вже нічого не зробиш? то я зовсім не згоден.
Зробиш! На 95% там все залишилося вірним... але дещо, ті ж вимушені способи добутку абразивів з наждаку та інше - пішло у минуле, бо воно не має тепер сенсу.
Цитувати
А читати ті книжки (з радянського минулого) мені приємніше.
Читайте. Американські книжки тих часів теж нічого собі, рекомендую... Зараз, звичайно, аматорів-оптиків поменьшало, тому книжок нових не пишуть, старе і те не дуже перевидають ...
Цитувати
І від Америки мені нічого не потрібно.
Не второпав, що є паганого в Америці?
Цитувати
Було питання чи можна використати наждак і до якого етапу? :help:
Можна! До якого завгодно - якщо збирати ото, що вийшло з абразиву, знову його відстоювати... Але особисто я пожалів би свій час, бо його можна використати раціональніше... Ні, ну як стоїть задача вбити свій час, то тоді ще й не таке можна, чому ні? В нас ще відносно вільна країна, ніхто того не забороняє...
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

Shyrik27

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 12
  • Подяк: 0
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #9 : 04 Липня 2012, 22:14:17 »
. - .

Всім дякую.
Записаний

knoleg

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 35
  • Подяк: 0
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #10 : 16 Липня 2012, 21:44:50 »
. - .

And_NDA, не вводьте початківця в оману. Що стосується зернятка абразиву більшого діаметру, то по-перше вони трапляються і в абразивах промислового фасування, а по-друге є така процедура як відмулювання, що саме й спрямована на приведення складу до більш-менш однорідного стану. Що стосується крокусу то, по-перше його також перетирають та відстоюють, а по-друге для оптичного виробництва ще з кінця 1970-х років використовується окис церію. До речі тоді він постачався відрами по 10 кг і не з США, а з Франції. Що ж до трати часу - Максутов робив 150мм параболу за три дні. Додайте ще день на підготовку абразивів - максимум в тиждень встигнете. А за  скільки буде доставлено замовлення з США? І скільки це коштуватиме? З таким підходом - економити час і не рахувати гроші - найпростіший варіант купити готовий телескоп.
Записаний

SP

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4626
  • Подяк: 1241
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #11 : 17 Липня 2012, 06:19:42 »
. - .

Я в своё время занимался дроблением наждака, а точнее корундовых заточных камней. Именно само дробление - весьма непроизводительный процесс. В десятки раз быстрее следующий способ. Насаживаем круг на двигатель, внизу, под кругом ставим тазик с водой. Берём кусок (или целый круг) ТОЧНО ТАКОГО ЖЕ по составу (одинакового по цвету)  камня и трём один об другой. За пару минут на дне тазика собирается куча абразива, которого при разделении на фракции вполне достаточно для 150-мм зеркала.
Но всё-таки, рекомендую не морочить голову, здесь на форуме народ продавал порошки. Самые тонкие желательно купить фабричные. Дело в том, что зёрна самодельного порошка с острыми краями, тогда как фабричные - округлые как правило.
Записаний

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #12 : 17 Липня 2012, 11:29:52 »
. - .

And_NDA, не вводьте початківця в оману.... Додайте ще день на підготовку абразивів - максимум в тиждень встигнете.
Ага, будет страшная экономия времени... примерно 5-10% от того времени, которое потом пойдет на повторные возвраты к более крупным абразивам! Ну, у кого стоит задача убить время - то это самое оно!
 
Цитувати
А за  скільки буде доставлено замовлення з США? І скільки це коштуватиме?
Как и всё оттуда - 2-3 недели и оно тут. Сколько стоит? А смотря какое качество (есть правильные места) и смотря кто как ценит время и деньги.

Кроме того, как правильно указал SP, порошки тут тоже продавали...
Цитувати
З таким підходом - економити час і не рахувати гроші - найпростіший варіант купити готовий телескоп.
Тоже вариант! Лично для меня время = деньги, ну а там у кого как, каждый волен выбирать...
« Останнє редагування: 17 Липня 2012, 20:00:34 від And_NDA »
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

knoleg

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 35
  • Подяк: 0
Re: Чим замінити шліфувальні порошки?
« Відповідь #13 : 17 Липня 2012, 16:56:58 »
. - .

Ага, будет страшная экономия времени... примерно 5-10% от того времени, которое потом пойдет на повторные возвраты к более крупным абразивам! Ну, у кого стоит задача убить время - то это самое оно!

Кто-то из мэтров сказал  :clever: (дословно не помню):"Только 10% времени мастер делает зеркало всё остальное время он его портит  :facepalm: , ибо не ведает, что творит."
Так что такова судьба любителя телескопостроения. Поэтому и зеркала делают за 5-7 дней, а за 5-7 месяцев. Если бы все делали сразу и без ошибок - были бы сплошные Максутовы.  ;)
Записаний