Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
29 Березня 2024, 08:13:40

Увійти

google


Автор Тема: Туманність Андромеди  (Прочитано 1289 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

braun

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 86
  • Подяк: 5
    • астрофото
Туманність Андромеди
« : 20 Серпня 2012, 22:21:18 »
. - .

sw 305\1500, NEQ6pro, canon eos 500D, без гідування, прямий фокус, одиночний кадр, без обробки. 30 сек витримка, ISO 3200.
Записаний
NEQ6 Pro, SW 305/1500 BD, MTO-1000, Canon EOS 500D, SW909, Delta Optical 10x50 ED Extreme, Philips spc900, Leupold VX.R 4-12x40 Firedot Duplex

Jack2k

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 341
  • Подяк: 28
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #1 : 20 Серпня 2012, 22:38:41 »
. - .

был бы фокус - было б намного лучше
да и eq6 способна на большее время без гидирования (хотя конечно труба здоровая)
Записаний
-JS-

braun

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 86
  • Подяк: 5
    • астрофото
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #2 : 20 Серпня 2012, 22:46:58 »
. - .

думаю це не відсутність фокусу, а не точно виставлена полярна вісь, відповідно не точне ведення.
Сподівався, що витримку вдасться обмежити кількома секундами і неточність полярної не дасться в знаки.
Та, як видно, для одиночного знімку і 30 сек. мало, треба мабуть хвилину дві ставити, відповідно полярну вісь виставляти точно  :hz:

ну і в кадр не влазить. цікаво є якісь "зворотні" лінзи барлоу, які можуть збільшити кут видимості?
Записаний
NEQ6 Pro, SW 305/1500 BD, MTO-1000, Canon EOS 500D, SW909, Delta Optical 10x50 ED Extreme, Philips spc900, Leupold VX.R 4-12x40 Firedot Duplex


nebula

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 288
  • Подяк: 4
  • Астродес
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #3 : 20 Серпня 2012, 23:03:09 »
. - .

Полярка - это хорошо, но фокус все же нужно выставлять точней :)
Не стройте песочных замков - надеяться на ведение этой монтировки 30 секунд и более без гида, с таким большим телескопом - глупо. Вы правильно начали, теперь разберитесь с базой и поймете что нужно для продолжения.

P.S. "образная линза Барлоу" называется редуктором фокуса, стоит поискать в интернете, а так же посмотреть на меньшие телескопы для большего поля.
Записаний
Немногие умы гибнут от износа, большей частью они ржавеют от неупотребления. /К. Боуви/

MaxMan

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8155
  • Подяк: 2539
  • Регулярно кохаю Астрономію!!!
    • http://astrobudka.blogspot.com/
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #4 : 20 Серпня 2012, 23:25:21 »
. - .

На таком инструменте снимать дипскай длительными экспозициями практически нереально. Тут будет масса подводных камней. Эта монтировка не способна надёжно вести такую огромную трубу. У неё большой момент инерции и огромная парусность. И тут как не выставляй полярку - результата нормального не будет. В данном случае у Вас конкретный дефокус. Как только сможете хорошо сфокусироваться - увидите на экспозициях вместо точечных звёзд чёрточки или кривульки (смаз из за хлипкой монти).
Но сильно не расстраивайтесь. Попробуйте нам доказать обратное и мы засыплем Вас овациями.
А если серьёзно - на этом инструменте попробуйте свои силы в планетном фото. Результат будет гораздо приятнее.
Удачи!
Записаний
У мене нічого немає. Усе раптом скінчилося!
N 49*57'52"   E 36*05'41"    заходьте у гості на каву..... :)

braun

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 86
  • Подяк: 5
    • астрофото
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #5 : 21 Серпня 2012, 08:15:20 »
. - .

Дякую за зауваження, без сумніву вони дуже цінні для мене - недосвідченого початківця.
Я розумію, що це фото, і багато моїх наступних не зможуть зрівнятися з тими знімками які тут показують корифеї астрофото, тим не менше я зовсім не розстроююсь.
Адже по-перше, навіть з недофокусом і змазом на цьому знімку M31 виглядає краще ніж візуально (в мій інструмент) І навіть таке фото дає відчуття "чуда", or how you spell it, в хорошому сенсі.

По-друге, я не розглядаю досконале фото як основну ціль. Адже ми тут не фотографи. Тобто фотографи але в другу чергу. Хороший знімок вважаю наслідком дослідження телескопа, оптики, монтування, процесу обробки, неба, що власне і є моєю основною метою. Тобто сам процес так само цікавий як результат, що дає змогу одержувати задоволення навіть без видатних результатів, і що вирізняє хоббі від професії)

Ну і в третє труднощі при одержанні свого знімку дуже допомагають оцінити досягнення інших.
Так що причин розстроюватись не бачу, тільки нові можливості для експериментування  :SLA:
Записаний
NEQ6 Pro, SW 305/1500 BD, MTO-1000, Canon EOS 500D, SW909, Delta Optical 10x50 ED Extreme, Philips spc900, Leupold VX.R 4-12x40 Firedot Duplex

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #6 : 21 Серпня 2012, 10:28:18 »
. - .

...
Так що причин розстроюватись не бачу, тільки нові можливості для експериментування  :SLA:
:up:
Записаний

d_w

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3070
  • Подяк: 100
Re: Туманність Андромеди
« Відповідь #7 : 21 Серпня 2012, 13:38:24 »
. - .

Neq6 может и такой фокус держать 30секундниками без гидежа с каким-то количеством брака (например 50%). Но в штиль естественно. На ШК9,25 (знаю-знаю, что труба короткая и моменты малые) eq6 до двух-трех минут держала. Главное сфокусироваться и съюстировать. Для начала пойдет — понять, лежит ли душа к астрофото или ну его...
Записаний
Нас окружают идиоты
тесней сжимая полукруг...