Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
18 Квітня 2024, 05:11:40

Увійти

google


Автор Тема: Часовий пояс в Україні  (Прочитано 9415 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ivan

  • Гість
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #20 : 01 Квітня 2013, 16:42:54 »
. - .

вибачте за оффтоп, але хіба не "часовий пояс"? "годинний" якось око ріже   :pain:

Тогда уже "годинниковий" :).
Записаний

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3991
  • Подяк: 1700
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #21 : 01 Квітня 2013, 16:47:52 »
. - .

1 квітня "УП" повідомила:  ;)

Києву повернули "зимовий час", поки не зійде сніг

Кабінет міністрів дозволив Києву тимчасово відмовитися від літнього часу і перейти на зимовий – до остаточного сходження снігового покриву.
Відповідну постанову уряду ухвалено на позачерговому засіданні Кабміну 1 квітня, повідомляють "Коментарі".
Раніше з відповідним проханням до уряду звернувся голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов.
Згідно з постановою, о 3.00 ночі з 1 на 2 квітня стрілки всіх годинників столиці будуть переведені на одну годину назад.
У Кабміні зазначили, що повернення на зимовий час буде здійснене для "більш ефективного використання енергоресурсів в умовах аномально довгої зими".
До питання переходу на літній час Кабмін повернеться після остаточного танення снігу в Києві і проведення всіх снігоприбиральних робіт.
Очікується, що це відбудеться наприкінці квітня 2013 року.
Як відомо, 22 березня у Києві розпочався сильний снігопад, який паралізував місто. Люди по 6-10 годин добиралися додому після роботи. У величезних заторах навіть народилася 21 дитина.
23 березня Київська адміністрація оголосила в столиці надзвичайну ситуацію через снігопади.
Згодом КМДА прийняла рішення виділити по 20 тисяч гривень одноразової допомоги сім'ям дітей, що народилися в заторах у ніч із 22 на 23 березня
Записаний

ivan

  • Гість
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #22 : 01 Квітня 2013, 16:53:36 »
. - .

1 квітня "УП" повідомила:  ;)

Києву повернули "зимовий час", поки не зійде сніг
......

И что это даст? Чего то я не понял.
Записаний

tlgleonid

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7245
  • Подяк: 818
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #23 : 01 Квітня 2013, 17:00:01 »
. - .

Я вже давно пропонував, що для спрощення переходу організму з зимового часу на літній та навпаки та зменшення кількості непорозумінь необхідно не одноразово переводити стрілку годинника на цілу годину, а робити за наступною схемою:
1. В період з 1 березня по 30 квітня щоночі переводити стрілки годинників на одну хвилину вперед.
2. В період з 1 жовтня по 30 листопада щоночі переводити стрілки годинників на одну хвилину назад.
Нажаль, міжнародна мафія розробників ПО та годинників блокує це нововведення.
Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 8" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+ZWO ASI183MM+ZWO ASI178MM+PlayerOne Uranus C+фильтры R,V, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии
Подякували

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6021
  • Подяк: 285
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #24 : 01 Квітня 2013, 18:09:39 »
. - .

 :up: А я за Леонида даже и проголосовал бы, если б он в Раду избирался!
Записаний

Igric

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 684
  • Подяк: 0
  • Забанений!
  • E=mc2 - раньше любили слушать........
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #25 : 01 Квітня 2013, 18:57:00 »
. - .

Подобная тема уже была. Не помню название. Я там писал о двух поясах для Украины. Так было бы правильно, но наверное неудобно.
Интересно о темноте в восемь,- когда? И опять Москва виновата?
 Мне например очень не нравится  когда зимой темно уже после трех дня. А летом, если бы не летнее время- светло сразу после двух ночи.
Я за то, чтобы летнее время оставить навсегда.
Записаний
Canon 60d. QHY-5.    ШК Мид-8, Ньютон 218/5,7 Доб-Немец. ТАЛ-100R , Мицар 110/7,3; бинокль Astroimpex 12*60  Обьективы: МС-ЗМ-5СА(500/8), Таир-3S(4.5/300),  Юпитер 21(200/4).        
Не дорого меняю зеленые пиксели на красные.

sagittarius M20

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1377
  • Подяк: 17
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #26 : 01 Квітня 2013, 19:18:46 »
. - .

А где вообще смысл в этих переводах ??? в том, чтобы скомпенсировать день-ночь на западе и востоке))) ну сделали б уже поясное время UTC+1, UTC+2, UTC+3. и не надо было бы этих всех манипуляций. А так получается, что сутки после перевода 01.04 больше на один час, а сутки после 01.10 - меньше. Зачем так делать, кому-то, видать, нечем заняться :insane:
Записаний
Подякували

VAKT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1007
  • Подяк: 40
  • GSO DOB/EQ6 GT 8", pro optic 11x80
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #27 : 01 Квітня 2013, 19:26:17 »
. - .

Я тоже не вижу проблемы, а только рад буду, чтобы часовой пояс был +2:30 к UTC вместе с переходом на летнее/зимнее время
Записаний

sarmatych

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 478
  • Подяк: 0
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #28 : 01 Квітня 2013, 19:49:01 »
. - .

Ще для довідки. 64% населення світу, тобто близько 4480 мільйонів людей у 125 країнах живуть за сонячним часом, без переведення стрілок на літній час, та без інших паплюжень годинних поясів. Решта, у тому числі й ми, слідують сумнівним традиціям.
каким цветом на этой карте обозначены страны, где нет перехода на летнее время?  зеленым?
в 99% тех стран, которые обозначены зеленым мне бы жить не хотелось ;)
« Останнє редагування: 01 Квітня 2013, 20:46:33 від sarmatych »
Записаний
Бинокль Arsenal 25x100, Турист ФЛ + Таир-3-ФС + Danubia 500/8
Sony DSLR A500 + Minolta AF 50/1.7 + Minolta AF 24-105/3.5-4.5D + Minolta AF 100-300/4.5D APO
Наша цель - воткнуть пылающий факел знаний в немытую жопу невежества и мракобесия

sarmatych

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 478
  • Подяк: 0
Re: Часовий пояс в Україні ;)
« Відповідь #29 : 01 Квітня 2013, 21:04:54 »
. - .

Кстати, "time zone" в переводе с английского на украинский будет "часовий пояс", а не "годинний". Все же в основе этого понятия лежит слово "час" ("time", "время"), а не "година" ("hour", "час") - единица измерения времени.

Бринания тоже перешла на летнее время, не думаю, что у них этот перевод стрелок часов является наследием "советского режима" ;)

Лично мне, в силу специфики моей работы, удобно, что разница во времени с Лондоном всегда +2 часа, если у нас отменят переход на летнее время и обратно, то мне это будет менее удобно, поэтому пусть будет переход  :gigi: хотя первые несколько дней это дискомфортно :(
Записаний
Бинокль Arsenal 25x100, Турист ФЛ + Таир-3-ФС + Danubia 500/8
Sony DSLR A500 + Minolta AF 50/1.7 + Minolta AF 24-105/3.5-4.5D + Minolta AF 100-300/4.5D APO
Наша цель - воткнуть пылающий факел знаний в немытую жопу невежества и мракобесия

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #30 : 01 Квітня 2013, 23:21:32 »
. - .

Большинство приняло бы любое время, которое бы не прыгало туда-сюда. ...
Це саме виважене рішення. Зрозуміло IMHO.
Записаний

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Re: Часовий пояс в Україні
« Відповідь #31 : 02 Квітня 2013, 00:33:10 »
. - .

вибачте за оффтоп, але хіба не "часовий пояс"? "годинний" якось око ріже   :pain:
часовий пояс = временной пояс = time zone
годинний пояс = часовой пояс = ??

Кстати, "time zone" в переводе с английского на украинский будет "часовий пояс", а не "годинний". Все же в основе этого понятия лежит слово "час" ("time", "время"), а не "година" ("hour", "час") - единица измерения времени.
аргумент прийнятий до уваги :up: але писатимуть усеодно, як заманеться ;)

як все заплутано  ???
 
« Останнє редагування: 02 Квітня 2013, 00:40:34 від Roman K. »
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Re: Часовий пояс в Україні
« Відповідь #32 : 02 Квітня 2013, 00:43:16 »
. - .

Бринания тоже перешла на летнее время, не думаю, что у них этот перевод стрелок часов является наследием "советского режима" ;)
Може я трохи перестарався з термінологією, не сприймайте так буквально. Але факт є фактом, що декретний час вводив саме СРСР. І зараз той маразм, що коїться у РФ, тобто цілорічний літній час і спроби об"єднати 11 часових поясів у чотири. Це чиїх рук діло? Британія якраз постійна, а у нас крутять туди-сюди...
« Останнє редагування: 09 Червня 2015, 23:24:03 від Roman K. »
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #33 : 02 Квітня 2013, 00:47:15 »
. - .

64% населення світу, тобто близько 4480 мільйонів людей у 125 країнах живуть за сонячним часом, без переведення стрілок на літній час, та без інших паплюжень годинних поясів. (...)
каким цветом на этой карте обозначены страны, где нет перехода на летнее время?  зеленым?
в 99% тех стран, которые обозначены зеленым мне бы жить не хотелось ;)
Зелені - жодних змін, постійний часовий пояс.
Червоні - перехід на літній час, або цілорічний літній час (напр. Ісландія, Алжир, РФ).
Арізона, Японія, Південная Корея?  :) Імхо, кожна країна вирішує для себе особисто. В більш продвинутих місцях (США, Канада, Австралія), як бачте, навіть кожний штат/county має право жити за своїми правилами, а не так, як встановили федерали.

Подобная тема уже была. Не помню название. Я там писал о двух поясах для Украины. Так было бы правильно, но наверное неудобно.
Я теж не проти, щоб на Донбасі було +3, але може то їм на референдумі вирішувати?

Я тоже не вижу проблемы, а только рад буду, чтобы часовой пояс был +2:30 к UTC вместе с переходом на летнее/зимнее время
Яке підгрунтя стосовно 2:30? Оригінальність? :hz:
Географічний центр України розташований на 31.5 сх.д., геометричний центр населення, нехай приблизно - трохи на схід від Києва, 32...33 сх.д. Тобто 2:05...2:10 у годинній мірі. 2:30 натомість означатиме, що країна житиме за донецьким часом... знов-таки нам може й ок, а львів"янам не комільфо.
« Останнє редагування: 02 Квітня 2013, 01:00:52 від Roman K. »
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #34 : 02 Квітня 2013, 01:09:51 »
. - .

Вот случайно нашёл интересный рисунок по циркадным ритмам.
Ось моя схема циркадниx ритмів. Справа не в тому.  :D


Згоден із SWN, інколи зловлюєш себе на думці, що засинаєш та прокидаєшся одночасно із Нью-Йорком.
Моя дочка  раньше 2-3 часов и не ложится. :facepalm:

Я вже давно пропонував, що для спрощення переходу організму з зимового часу на літній та навпаки та зменшення кількості непорозумінь необхідно не одноразово переводити стрілку годинника на цілу годину, а робити за наступною схемою:
1. В період з 1 березня по 30 квітня щоночі переводити стрілки годинників на одну хвилину вперед.
2. В період з 1 жовтня по 30 листопада щоночі переводити стрілки годинників на одну хвилину назад.
Нажаль, міжнародна мафія розробників ПО та годинників блокує це нововведення.
Леонід має рацію, але доречніше було б увести гармонічний член у хід годинників, відслідковуючи таким чином істинне положення Сонця...

все, все, припиняю троллити тему
« Останнє редагування: 02 Квітня 2013, 01:15:07 від Roman K. »
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

Vadym

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2616
  • Подяк: 251
  • Киев, Подол
    • Звездное небо - моя фотогалерея
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #35 : 02 Квітня 2013, 04:07:30 »
. - .

доречніше було б увести гармонічний член у хід годинників, відслідковуючи таким чином істинне положення Сонця...

Жаль, что автор этой действительно замечательной мысли выделил ее оффтопом и опоздал с высказыванием на один час с небольшим...  :up: :super:  ;D
Записаний
Моя фотогалерея
МШР, ED-80, Бино 20x80, БПВ 7х15.

Igric

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 684
  • Подяк: 0
  • Забанений!
  • E=mc2 - раньше любили слушать........
Re: Часовий пояс в Україні
« Відповідь #36 : 02 Квітня 2013, 18:49:36 »
. - .

Мне приходилось в Москве работать и в зимний сезон и в летний, ничего необычного.
При Союзе вообще Украина жила по Московскому времени, просто дело привычки...
А насчет референдума- Вы это серьезно или апрельская шутка?
Записаний
Canon 60d. QHY-5.    ШК Мид-8, Ньютон 218/5,7 Доб-Немец. ТАЛ-100R , Мицар 110/7,3; бинокль Astroimpex 12*60  Обьективы: МС-ЗМ-5СА(500/8), Таир-3S(4.5/300),  Юпитер 21(200/4).        
Не дорого меняю зеленые пиксели на красные.

M_M

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5068
  • Подяк: 1094
Re: Часовий пояс в Україні
« Відповідь #37 : 02 Квітня 2013, 19:01:09 »
. - .

Человек. как и любое другое существо, привыкает или приспосабливается ко всему. Или не привыкает и погибает. К хорошему привыкается быстрее. При совдепе привыкали ездить в переполненных автобусах. В наше время привыкаем к пробкам и переполненным метро. К переводу времени так и не привык, но деваться некуда. Все равно никто нашего мнения на сей счет не спрашивал и спрашивать не собирается.
Записаний

Igric

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 684
  • Подяк: 0
  • Забанений!
  • E=mc2 - раньше любили слушать........
Re: Часовий пояс в Україні
« Відповідь #38 : 02 Квітня 2013, 19:10:43 »
. - .

В том то и дело. Не до референдума. Там полгода про кнопку решали, теперь кто будет мэром Киева. И нафига какие то законы принимать...
Записаний
Canon 60d. QHY-5.    ШК Мид-8, Ньютон 218/5,7 Доб-Немец. ТАЛ-100R , Мицар 110/7,3; бинокль Astroimpex 12*60  Обьективы: МС-ЗМ-5СА(500/8), Таир-3S(4.5/300),  Юпитер 21(200/4).        
Не дорого меняю зеленые пиксели на красные.

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Часовий пояс в Україні
« Відповідь #39 : 02 Квітня 2013, 19:42:56 »
. - .

Вот лично мне как-то непонятно с самого начала введения летнего времени (давнеько дело было) одно: зачем это вообще? Ну ладно, я понимаю, что пытаются сэкономить на освещении и такое прочее. Но почему не делать просто - берем и просто переносим летом начало и конец рабочего/учебного дня на полчаса или там скажем на час раньше, и все дела! Тем более, что получается по логике, что в этой экономии более всего заинтересованы именно работодатели... Опять же можно этот сдвиг в разных регионах разным, если надо. А зачем вся эта карусель на транспорте 2 раза в год, при чем тут те, кто не ходит на работу по часам и проч.? Какая-то нерационаьная выдумка...  :hz:
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.
Подякували