Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
19 Квітня 2024, 17:58:28

Увійти

google


Автор Тема: Celestron 6" Refractor F-8  (Прочитано 2427 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Celestron 6" Refractor F-8
« : 16 Липня 2013, 19:47:49 »
. - .

Народ є телескоп з проблемним зображенням. Коли дивлюсь на Сатурн(120х) ореол такий що супутників не видно і починаючи з 9,3 зор.вел. зірок невидно також (хіба що награні глюку) ефект такий як запріла оптика, вчора так і подумав сьогодні виніс телескоп і знову та сама фігня, беру фен і давай обдувати об'єктив "холодним"(майже) повітрям, не помагає, свічу на лінзу є розводи назовні від протирання оптики(при денному світлі їх невидно) і є порохи зсередини так наче фарба з пульвера лягла дуже дрібно і мілко. Це може давати такий ореол?
Неможливо зфокусуватись роблю це інтуїтивно, ореол правильно круглої форми про юстирування сказати не знаю що, бо якщо таке робиться з 10мм окуляром уявляю яка "ковбаса" робилася б з 2,5мм.
В кожному ряду з 3 гвинтів, біля одного зних є по букві "Е" дві на корпусі співпадають, а чорним маркером "Е" на торці лінзи не співпадають з тими що на оправі, ще там є стрілочки на торці лінз і якісь написи простим олівцем так що 100% туди хтось лазив.
Говорив з Олегом (Gulik) він підтвердив мої здогади що там багато пилюки всередині і спочатку треба почистити лінзу, бо ореол довкола зірок правильної круглої форми, а юстування це вже потім по мірі необхідності.
Щоб я не напоров... Підкажіть як зняти об'єктив (не розбираючи його) з телескопа?
Наперед вдячний за поради, з повагою Віталій  :beer:
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #1 : 16 Липня 2013, 19:55:31 »
. - .

Викрутити три блискучi гвинти на оправi. Що пiд хрестовидну викрутку. На всяк випадок поставте мiтки маркером, щоб сумiстити потiм оправу з трубою як i було.
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #2 : 16 Липня 2013, 20:07:34 »
. - .

Андрій дякую! Як буду відкручувати порахую навіть кількість обертів кожного гвинта так на всяк випадок, :) (в мене на SW 1206 нема такої "механІзьми") чим почистити ізопропіловий спирт з стерильною ватою буде нормально?
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

Grew

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 712
  • Подяк: 34
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #3 : 16 Липня 2013, 20:12:00 »
. - .

У мене склалося враження, шо між компонентами також пилюка, Віталік, це так? Рахувати оберти - зайве, регулюється другими гвинтами.
Записаний

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #4 : 16 Липня 2013, 20:14:54 »
. - .

Андрій дякую! Як буду відкручувати порахую навіть кількість обертів кожного гвинта так на всяк випадок, :) (в мене на SW 1206 нема такої "механІзьми") чим почистити ізопропіловий спирт з стерильною ватою буде нормально?
Та нема за що!
Немає сенсу запм*ятовувати кількість обертів. Ці гвинти лише контрять об*єктив. Сам він спирається на оправу тими гвинтиками під шестигранник, що поряд. Саме ними добиваємося юстування, а вже тими блискучим фіксуємо вдале положення. Хоча трохи вони все ж ведуть за собою оптику.
По чистці нічого не пораджу - то дуже інтимне питання  :gigi:
Можу лише сказати - коли будете знімати об*єктив - будьте готові до його ваги, я навіть був здивований, коли розбирав свою 120-ку, молодшого братика Вашого. А тут аж 150...
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)


AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #5 : 16 Липня 2013, 20:18:42 »
. - .

Цитувати
(в мене на SW 1206 нема такої "механІзьми")
Якщо то SW - то вони вже кілька років як відмовилися від такого юстування об*єктива, розраховують, що все досконало виставляють на заводі. Як на мене - дарма, ну то таке... лірика  :)
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #6 : 16 Липня 2013, 20:23:41 »
. - .

У мене склалося враження, шо між компонентами також пилюка, Віталік, це так? Рахувати оберти - зайве, регулюється другими гвинтами.
В мене теж, таке враження, як воно туди попало в середину об'єктива ???
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #7 : 16 Липня 2013, 20:29:24 »
. - .

А трубу попередній власник не пиляв? Не вкорочував? Хто зна, може біоноприставку ставив. Якщо таки робив це і невміло - то може бути алюмінієва пудра з дрібних ошурків. Чистити треба вкрай обережно!
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #8 : 16 Липня 2013, 22:45:53 »
. - .

А трубу попередній власник не пиляв? Не вкорочував?
Труба з "клавдій", походу не пиляна, фокусера вистачає щоб користуватись трубою без діагоналі, правда там короткий перихідник 2" на 1,25", від SW 1206 під діагональ не підійшов.
 Бентежить ще то що чорніння всередині практично відсутнє на другому фото видно, там сіра матова ґрунтовка  :-\
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #9 : 17 Липня 2013, 23:35:01 »
. - .

Похоже и вправду, как много пыли... Может, прежний владелец ездил с ним по американским пустыням, ото нахватался... Грибка нету, а то может и он где (хотя по фото вроде не видно)?
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #10 : 18 Липня 2013, 03:04:12 »
. - .

 Грибка  не виявив, але під час термостабілізації на оптиці видні розводи від протирання всередині об'єктива (від чого я в шоці) чого туди лазив попередній власник я поки що не знаю, вияснив це зі знятим об'єктивом коли здував пилюку з внутрішньої сторони. Зображення стало трішки краще, але всерівно "не фонтан", ореол великий, супутників Сатурна я так і не побачив іпсилон Ліри на чотири я так і не розбив(це все на 120х), Чумацький Шлях і далі якась "муть". Коли дивився на Сатурн почепив на бленду діафрагму, ореол менший, беру ще чіпляю діафрагму від 1206, планету роздуло так що дірки у вухах зникли. По Сатурну використовував ще фільтр О-ІІІ, ефект такий як хтось "плюнув в очі" не видно нічого лише зеленкава мазня, яку важко впіймати, не кажучи про фокус.
 Важко описувати не "опісуєме", мріяв про рефрактор 150 з самого початку, але покупку нового не потягнув би фінансово, купив SW1206 і швидко "созрел", апгрейд, а тут така фігня. До термостабілізації, до ваги і габаритів, до ХА був готовий, але до такого "мила" не. Більша апертура і збільшення висувають вищі вимоги до атмосфери, зараз небо "не ах", ну щоб така різниця між 120/600 на 60х і 150/1200 на 120х. Чекаю ЛБ х2, що б на 1206 поставити 120х збільшення і порівняти, ясне діло ліпше було б 150 подивитись аналогічну, але де ж її взяти(живу на периферії), інструмент (досить)рідкісний, саме ближче ~150км (з мені відомих).
 Хочу бути послідовним: помию оптику, порівняю два скопа на 120х, а там буде видно...
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #11 : 18 Липня 2013, 10:13:29 »
. - .

Можливо, при розборці об*ектива раніше, було порушене розташування та товщина прокладочок між лінзами. Звідси і маємо мильну картинку.
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

DAVID84

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2039
  • Подяк: 266
  • Україна понад усе!
    • Огляд оптичних приладів з середини
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #12 : 18 Липня 2013, 10:35:34 »
. - .

Треба в любому випадку розбирать об`ектив и гарненько його перемить в дистильованій воді. Зачорнити трубу в середині, хоча б матовой аерозольной фарбой. Скласти все до купи і потім гадать де собака порилась.
Записаний
Sky-Watcher DOB8 Retractable, Бинокуляр 12Х60, Meade 90/800, Sony DSLR A-100.  Лікую оптичні прилади.
Канал в youtube: https://www.youtube.com/channel/UCBwX0n1-ja2QCnrkYe20EpA
Группа в facebook: https://www.facebook.com/groups/587095921491868/?ref=bookmarks

gonZo

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1451
  • Подяк: 30
  • "АСТРОНИК".
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #13 : 18 Липня 2013, 10:37:40 »
. - .

Треба в любому випадку розбирать об`ектив и гарненько його перемить в дистильованій воді.
+ 1, и как вариант правильно собрать объектив...
Записаний
Varietas delectat.
SW25012P BD Dob, EQ platform (hand made), Bausch&Lomb Legacy 7x50 Field 7.1.

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #14 : 18 Липня 2013, 10:45:25 »
. - .

Можливо, при розборці об*ектива раніше, було порушене розташування та товщина прокладочок між лінзами. Звідси і маємо мильну картинку.
Можливо, поки що розбирати не буду(замало знаю,треба проштудіювати проблему, добре начитатись), чекаю ЛБ, потім колімація, розборка і якщо не осилю то доведеця відати професійному оптику на ТО
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

DAVID84

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2039
  • Подяк: 266
  • Україна понад усе!
    • Огляд оптичних приладів з середини
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #15 : 18 Липня 2013, 10:54:12 »
. - .

Та нема там нічого військового! Керуйтесь принципом: "Очі бояться а руки роблять" і все неодмінно складеться :).

"Я сто разів так робив ;D"!
Записаний
Sky-Watcher DOB8 Retractable, Бинокуляр 12Х60, Meade 90/800, Sony DSLR A-100.  Лікую оптичні прилади.
Канал в youtube: https://www.youtube.com/channel/UCBwX0n1-ja2QCnrkYe20EpA
Группа в facebook: https://www.facebook.com/groups/587095921491868/?ref=bookmarks

denis122

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 51
  • Подяк: 0
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #16 : 18 Липня 2013, 10:57:39 »
. - .

Доброго дня.
На рахунок девайсу: інтуїція мені підказує, що справа не в тому, що об'єктив не чистий але якраз в коллімації або розташуванні лінз. З досвіду, коли на добре відколімованому девайсі був бруд (пилюка всяка) то на чіткість зображення це впливало зовсім мало (це майже зовсім не помітно).

Якби це був мій телескоп, то я би спочатку спробував сам його відюстувати і привести до порядку. Зазвичай після декількох вечорів такої "гімнастики" приходить розуміння того, як потрібно робити щоб зображення було чітким. Впевнений що у вас все получиться. Ви часом не зі Львова?
Записаний
http://lvovskop.do.am/ - Львовский астрофорум на бесплатном хостинге.

ZOReRAX

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 411
  • Подяк: 93
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #17 : 18 Липня 2013, 11:03:15 »
. - .

Та нема там нічого військового! Керуйтесь принципом: "Очі бояться а руки роблять" і все неодмінно складеться :).

"Я сто разів так робив ;D"!
Та тут вже цікаво подивитись в два скопи на 120х і проаналізувати що се до мене приїхало  ;D
Доброго дня.
На рахунок девайсу: інтуїція мені підказує, що справа не в тому, що об'єктив не чистий але якраз в коллімації або розташуванні лінз. З досвіду, коли на добре відколімованому девайсі був бруд (пилюка всяка) то на чіткість зображення це впливало зовсім мало (це майже зовсім не помітно).

Якби це був мій телескоп, то я би спочатку спробував сам його відюстувати і привести до порядку. Зазвичай після декількох вечорів такої "гімнастики" приходить розуміння того, як потрібно робити щоб зображення було чітким. Впевнений що у вас все получиться. Ви часом не зі Львова?
Така чуйка є і у мене, в об'єктив лазили і телескоп можливо зазнавав удару в фокусер (є такі підозри). У Львові прожівав і навчався, майже 10 років
« Останнє редагування: 18 Липня 2013, 11:15:51 від ZOReRAX »
Записаний
Для всіх нас заготовлені долари і кулі. Кого не куплять, того вб'ють. © Сашко Білий
- Говори зі мною по-українськи, а не як я з тобов!

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #18 : 18 Липня 2013, 11:19:42 »
. - .

Та нема там нічого військового! Керуйтесь принципом: "Очі бояться а руки роблять" і все неодмінно складеться :).

"Я сто разів так робив ;D"!

Вічна пам'ять тому Зеніт ЕТ, коли я так думав і робив  :gigi:

А щодо ахромата, то там дійсно нічого складного. розкрутіть, почистіть можна спиртом, на скільки знаю поставте і подивіться. Якщо і далі мило, по покладіть прокладки між ними і дивіться, чи є якась різниця. зменьшується - кладіть ще, але тут головне не порушити юстирування. можете також попробувати крутити передню лінзу відносно задньої ....
Записаний

Grew

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 712
  • Подяк: 34
Re: Celestron 6" Refractor F-8
« Відповідь #19 : 18 Липня 2013, 13:47:08 »
. - .

Почни, хоча би звідси. Розбирання - збирання просто так, наудачу, нічого не дасть.  http://astro-talks.ru/forum/viewtopic.php?f=18&t=99
Записаний