Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
25 Квітня 2024, 18:35:02

Увійти

google


Автор Тема: Фронт фокус, чи ні ?  (Прочитано 2294 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Фронт фокус, чи ні ?
« : 26 Серпня 2013, 16:39:54 »
. - .

Купив canon 50 1.8. На Новій Пошті перевірити не мав як. Дома, зробивши кілька фоток мені не дуже сподобалась різкість.

Знайшов в інтернеті як перевіряти на бек/фронт фокус і виплило таке на всіх фото. Я так зрозумів, що об'єктив потрібно міняти ? Чи це є нормально ?

 І чи поміняють його, якщо за документами, я купив 19-го, а 14 днів ще не пройшло ?
Записаний

Shadow

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3878
  • Подяк: 753
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #1 : 26 Серпня 2013, 16:58:31 »
. - .

если тест сделан как положенно то вроде небольшой фронт есть.
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #2 : 26 Серпня 2013, 17:00:17 »
. - .

если тест сделан как положенно то вроде небольшой фронт есть.

мішень відігнута під кутом 45*. цілився на місце, де замальовано ручкою.
Записаний

nechimir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 789
  • Подяк: 0
  • Владимир
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #3 : 26 Серпня 2013, 17:03:48 »
. - .

Краще перевір на обличчах,якщо фокус там де треба,то не парся..+ об"єктив може промахнутися,в нього це є :gigi: А різкість не сподобалась на якій дирці? 1.8?,він різкий,якщо нормальний з 2.0,але це все від екземпляру залежить..в кого з 2.2.
« Останнє редагування: 26 Серпня 2013, 17:09:02 від nechimir »
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #4 : 26 Серпня 2013, 17:11:07 »
. - .

Краще перевір на обличчах,якщо фокус там де треба,то не парся..+ об"єктив може промахнутися,в нього це є :gigi: А різкість не сподобалась на якій дирці? 1.8?,він різкий,якщо нормальний з 2.0.

ок, дякую ) на 1.8 трохи мило, а на 2 перевіряв - норм.
Записаний

nechimir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 789
  • Подяк: 0
  • Владимир
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #5 : 26 Серпня 2013, 17:17:53 »
. - .

Краще перевір на обличчах,якщо фокус там де треба,то не парся..+ об"єктив може промахнутися,в нього це є :gigi: А різкість не сподобалась на якій дирці? 1.8?,він різкий,якщо нормальний з 2.0.

ок, дякую ) на 1.8 трохи мило, а на 2 перевіряв - норм.
Немає за що,в мене такий об"єктив був,картинка  :up:,трохи жалію,що продав,особисто я б не парився,щоб вибрати зовсім без бек фронт фокусу,треба перебрати не один і не два об"єктиви,але звичайно кому як,якщо сильно кортить,то можна і здати,але може і мороки бути багато,що будеш не радий ;D краще вибирати ходити по магазинах..
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #6 : 26 Серпня 2013, 17:21:55 »
. - .

Цитувати
Немає за що,в мене такий об"єктив був,картинка  :up:,трохи жалію,що продав,особисто я б не парився,щоб вибрати зовсім без бек фронт фокусу,треба перебрати не один і не два об"єктиви,але звичайно кому як,якщо сильно кортить,то можна і здати,але може і мороки бути багато,що будеш не радий ;D краще вибирати ходити по магазинах..

Та воно то так, але все одно, хочеться з нормальним фокусом.

А по магазинах ходити - то я цілий день в нас в Тернополі потратив і ніде не знайшов  :-\
Записаний

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6022
  • Подяк: 285
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #7 : 26 Серпня 2013, 17:26:32 »
. - .

Лучше начертить черную полоску совсем рядом с линейкой и целиться в указанное место.
И проверить как в вертикальном, так и горизонтальном положении мишени.
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #8 : 26 Серпня 2013, 17:30:24 »
. - .

Лучше начертить черную полоску совсем рядом с линейкой и целиться в указанное место.
И проверить как в вертикальном, так и горизонтальном положении мишени.

ок, зараз попробую
Записаний

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6022
  • Подяк: 285
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #9 : 26 Серпня 2013, 17:32:58 »
. - .

...И после каждого кадра в серии, лучше "сбивать" объектив: дать ему "поездить" вхолостую на каком-нибудь неопределенном фоне. А потом уже смотреть, делать вывод - куда у него фокус тяготеет...
Записаний

M_M

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5068
  • Подяк: 1094
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #10 : 26 Серпня 2013, 18:23:42 »
. - .

Оба кеноновских полтинника (1.8 и 1.4) имеют не плоскую поверхность зоны резкости. В этом можно убедиться, сняв, например, под углом какой-то ворсиситый ковер. Зона фокуса получается выгнута дугой. Поэтому на плоской мишени мыльные края сильно бросаются в глаза. И поэтому измерения на плоских мишенях не вполне характеризуют эти объективы. При портретной съемке размытие краев только в плюс. Но для астро IMHO можно снимать начиная с F/4, лучше F/5.6
Записаний

Іван Сотник

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 855
  • Подяк: 124
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #11 : 26 Серпня 2013, 21:06:19 »
. - .

Эх... Вспомнил как я когда-то переживал из за всяких там фронт фокусов, битых пикселов, пылинок на матрице...
Записаний
Небосхил - ясних зірочок рій,
ти, завмерши, дивуйся і мрій!
ТМШ, БПВ 7х50

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #12 : 27 Серпня 2013, 21:42:05 »
. - .

Попробував нині ним портрети. ось так він фокусує. правда були промахи, але їх сенсу нема кидати. діафр. 2. без обробки, тільки ББ підрівняв.

мені сподобалось, як він фоткає. але фокус на носі  ???  то як, міняти, чи ні, враховуючи, що магазин погодився ? казали присилати.

фото без всякої художності, просто заради тесту заставив дівчину попозувати








Записаний

nechimir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 789
  • Подяк: 0
  • Владимир
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #13 : 27 Серпня 2013, 21:48:14 »
. - .

Якщо дійсно на носі то мабуть є сенс поміняти,але я особисто не бачу,що він на носі...хоча :hz:
А що сказали просто присилай і ми тобі вишлемо другий?
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #14 : 27 Серпня 2013, 21:56:40 »
. - .

Якщо дійсно на носі то мабуть є сенс поміняти,але я особисто не бачу,що він на носі...хоча :hz:
А що сказали просто присилай і ми тобі вишлемо другий?

Так, сказав, що брав 50 1.8. На Новій Пошті перевірити не мав як, але дома провів тест і побачив фронт-фокус і хочу поміняти. Вони відповіли, що добре, присилайте, поміняємо
Записаний

nechimir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 789
  • Подяк: 0
  • Владимир
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #15 : 27 Серпня 2013, 22:04:52 »
. - .

Так,видно,що на носі :whatthehell:,це не добре,хоча деяким фотографам це не перешкода....якщо сказав,що поміняють,то мабудь краще поміняти :hz:
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #16 : 27 Серпня 2013, 22:09:25 »
. - .

Так,видно,що на носі :whatthehell:,це не добре,хоча деяким фотографам це не перешкода....якщо сказав,що поміняють,то мабудь краще поміняти :hz:

Це замітно переважно на кропі, хоча мій знайомий помітив зразу. Думаю, що краще поміняти.
Записаний

nechimir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 789
  • Подяк: 0
  • Владимир
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #17 : 27 Серпня 2013, 22:23:10 »
. - .

Так,видно,що на носі :whatthehell:,це не добре,хоча деяким фотографам це не перешкода....якщо сказав,що поміняють,то мабудь краще поміняти :hz:

Це замітно переважно на кропі, хоча мій знайомий помітив зразу. Думаю, що краще поміняти.
А ти фокусуєшся на очах чи на перенисиці?Просто очі стосовно переносиці трохи глибше посажені..
Записаний

hEtmAN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 2
  • Гетьман Тарас, Тернопіль
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #18 : 27 Серпня 2013, 22:49:35 »
. - .

Так,видно,що на носі :whatthehell:,це не добре,хоча деяким фотографам це не перешкода....якщо сказав,що поміняють,то мабудь краще поміняти :hz:

Це замітно переважно на кропі, хоча мій знайомий помітив зразу. Думаю, що краще поміняти.
А ти фокусуєшся на очах чи на перенисиці?Просто очі стосовно переносиці трохи глибше посажені..

Ні, фокусував на очах. Та і переносиця тут не є різкою. Обирав найрізкіші знімкі, оскільки іноді були промахи. Зараз ще раз йду потестую на тій таблиці, що є в мене. Але думаю, що буду міняти. Хоча об'єктив мені сподобався.

А може бути таке, що погане юстирування в фотоапарата ?
Записаний

nechimir

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 789
  • Подяк: 0
  • Владимир
Re: Фронт фокус, чи ні ?
« Відповідь #19 : 27 Серпня 2013, 23:01:09 »
. - .

Так,видно,що на носі :whatthehell:,це не добре,хоча деяким фотографам це не перешкода....якщо сказав,що поміняють,то мабудь краще поміняти :hz:

Це замітно переважно на кропі, хоча мій знайомий помітив зразу. Думаю, що краще поміняти.
А ти фокусуєшся на очах чи на перенисиці?Просто очі стосовно переносиці трохи глибше посажені..

А може бути таке, що погане юстирування в фотоапарата ?
Звичайно таке може бути,взагалі об"єктив коли здають на юстування,то здають разом с фотоаппаратом..
Записаний