Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
19 Квітня 2024, 14:45:29

Увійти

google


Автор Тема: 16 дюймов Астрополиса  (Прочитано 9138 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Vadym

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2616
  • Подяк: 251
  • Киев, Подол
    • Звездное небо - моя фотогалерея
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #80 : 10 Листопада 2013, 14:12:41 »
. - .

Вчера вечером, перед наблюдениями совместными усилиями изготовили из подручных средств "табуретку-ступеньку". И сразу использовали  ;D. Первое впечатление - сгодится для начала! Возможно позже, при наличии желания и более подходящих материалов, сделаем что-то более красивое и удобное (с точки зрения размеров).

Высоту ступеньки можно было бы сделать на 5-7 см выше, но в этот раз не нашлось подходящей по ширине доски...

Большое спасибо Олегу и Вадиму (Zoomer и Van-dim)!

На фото: выглядит не презентабельно, но работает  :shuffle:
Записаний
Моя фотогалерея
МШР, ED-80, Бино 20x80, БПВ 7х15.

Vadym

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2616
  • Подяк: 251
  • Киев, Подол
    • Звездное небо - моя фотогалерея
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #81 : 10 Листопада 2013, 14:20:55 »
. - .

В рабочих положениях:
- ступенька;
- стульчик.

 
Записаний
Моя фотогалерея
МШР, ED-80, Бино 20x80, БПВ 7х15.

ChAS

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6997
  • Подяк: 1336
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #82 : 10 Листопада 2013, 19:57:31 »
. - .

Надо не забыть купить блок питания к добсону  :clever:
Записаний
SW Quattro 8" + TS Aplanatic Coma Corrector + ATIK 314L, HEQ-5, QHY-5 Finderscope guider

Yum

  • Клуб Астрополіс
  • Online Online
  • Повідомлень: 5121
  • Подяк: 721
  • Сергей, и на ты... :)
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #83 : 10 Листопада 2013, 20:15:11 »
. - .

А от чего он вчера работал
« Останнє редагування: 11 Листопада 2013, 08:23:40 від Yum »
Записаний
Dob130\650 & SW1025 & SWMaxView90 на Celestron NexStar SE & SW multi function

ChAS

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6997
  • Подяк: 1336
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #84 : 10 Листопада 2013, 20:16:45 »
. - .

от бп к метеорной камере  :)
Записаний
SW Quattro 8" + TS Aplanatic Coma Corrector + ATIK 314L, HEQ-5, QHY-5 Finderscope guider

Journeyman

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 550
  • Подяк: 137
  • Забанений!
  • Юрий Ратушный
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #85 : 11 Листопада 2013, 00:59:32 »
. - .

Эксплуатировали в Харькове такой же телескоп с товарищем Endler ( http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=30857.0 )
После первых наблюдений провернули "клеть" вторичного зеркала на 45 градусов, так чтобы окулярный узел всегда был направлен параллельно горизонту. Делается это за 10 минут, путём откручивания крепёжных винтов верхней трубы, проворачивания и, соответственно, закручивания. С последующей незначительной юстировкой... ::)
Наблюдения стали куда более комфортными. В принципе для больших Добов горизонтальный окулярный узел это норма, китайцы по-видимому делают под углом по накатанной от младших моделей.
Таким образом можно без табуреток спокойно наблюдать практически во всём диапазоне работы телескопа, ну, а для комфорта использовать стульчик с регулировкой высоты. ;)
Записаний

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #86 : 11 Листопада 2013, 08:30:42 »
. - .

Юра правильно заметил - в таком положении неудобно даже на меньщих апертурах! У меня на добе 10" и на 12" тоже фокусер направлен почти горизонтально - ну, там, может градуса 3-4 под наклоном, чтоб если откручены фиксирующие винты, не выпал случайно задетый окуляр.
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

Астролюбитель

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 192
  • Подяк: 4
  • Забанений!
  • А таки шо здесь происходит?
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #87 : 11 Листопада 2013, 13:31:06 »
. - .

Эксплуатировали в Харькове такой же телескоп с товарищем Endler ( http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=30857.0 )
После первых наблюдений провернули "клеть" вторичного зеркала на 45 градусов, так чтобы окулярный узел всегда был направлен параллельно горизонту. Делается это за 10 минут, путём откручивания крепёжных винтов верхней трубы, проворачивания и, соответственно, закручивания. С последующей незначительной юстировкой... ::)
Наблюдения стали куда более комфортными. В принципе для больших Добов горизонтальный окулярный узел это норма, китайцы по-видимому делают под углом по накатанной от младших моделей.
Таким образом можно без табуреток спокойно наблюдать практически во всём диапазоне работы телескопа, ну, а для комфорта использовать стульчик с регулировкой высоты. ;)
Фото не покажите из того, что получилось?
Записаний
Чего только не было и все еще ищу...

Endler

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 197
  • Подяк: 134
    • Астрохата
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #88 : 11 Листопада 2013, 18:05:22 »
. - .

Получилось хорошо . Поверьте , я тоже мучился в начале жестко и ласточкой и лебедем стоял - я потом стало так удобно, что и женщина не нужна  :gigi:.
Фото нет - но выглядит так - окулярный узел находиться строго над моторами с одной стороны телескопа - тоесть наблюдающий смотрит не под 45 градусов , а прямо в окуляр .
« Останнє редагування: 11 Листопада 2013, 18:12:14 від Endler »
Записаний
Sky-Watcher 16" GOTO dob, Equinox 80 EQ-2

Астролюбитель

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 192
  • Подяк: 4
  • Забанений!
  • А таки шо здесь происходит?
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #89 : 11 Листопада 2013, 20:00:22 »
. - .

Получилось хорошо . Поверьте , я тоже мучился в начале жестко и ласточкой и лебедем стоял - я потом стало так удобно, что и женщина не нужна  :gigi:.
Фото нет - но выглядит так - окулярный узел находиться строго над моторами с одной стороны телескопа - тоесть наблюдающий смотрит не под 45 градусов , а прямо в окуляр .
Можно еще более подробнее, как развернули, лучше поэтапно.

Спасибо.
Записаний
Чего только не было и все еще ищу...

Астролюбитель

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 192
  • Подяк: 4
  • Забанений!
  • А таки шо здесь происходит?
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #90 : 11 Листопада 2013, 20:03:33 »
. - .

А вообще видел как то у буржуев вариант цельной трубы Ньютона, только часть трубы с фокусером была поворотной.
Записаний
Чего только не было и все еще ищу...

Endler

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 197
  • Подяк: 134
    • Астрохата
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #91 : 11 Листопада 2013, 20:33:22 »
. - .

Получилось хорошо . Поверьте , я тоже мучился в начале жестко и ласточкой и лебедем стоял - я потом стало так удобно, что и женщина не нужна  :gigi:.
Фото нет - но выглядит так - окулярный узел находиться строго над моторами с одной стороны телескопа - тоесть наблюдающий смотрит не под 45 градусов , а прямо в окуляр .
Можно еще более подробнее, как развернули, лучше поэтапно.

Спасибо.
Развернули по часовой стрелке вниз - фокусер опустили вместе с трубой на которой он находиться - все гениально просто. Там болтики - их много -  открутили , повернули , закрутили.
Записаний
Sky-Watcher 16" GOTO dob, Equinox 80 EQ-2

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Online Online
  • Повідомлень: 7646
  • Подяк: 6228
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #92 : 29 Червня 2020, 11:25:34 »
. - .

За час 7 річної експлуатації ДОБа виник ряд проблем, і на порядку денному стоїть питання про те, що  телескоп потребує серйозного техобслуговування.
Стан головного клубного інструмента я характеризував би як середньої важкості. "Табуретку" мабуть треба підклеїти місцями, Гоуту працює, наводиться із задовільною точністю, проте у окремих випадках рухи стрибкоподібні, а при наведенні (мабуть через люфти або особливості дерев'яного монтування?) чути зловісне скрипіння. Роз'єми пульту при неакуратному (!) використанні відходять, на шукачі давно тільки одна кришка, а на екстендері немає гвинта, дзеркало потребує миття, і показує десь 75-80% своїх можливостей. Звісно, сама процедура "винесення" і приведення у робоче положення інструмента теж потребує вдосконалення. Я це все написав не тому, що люблю об'ємні пости, а для того, щоб ті спостерігачі, які користуються клубним майном, ставилися до нього відповідально, а я, зі свого боку, готовий не тільки роздавати поради, а і взяти участь у митті дзеркала та інших посильних заходах, адже це істотно вплине на якість спостережень кожного.

Відповідно таке питання, хто мав відповідний досвід і хто готовий взятися за таку роботу
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
http://ukr-vo.org/personalities/index.php?b&6&lit=%CB&idp=1031

ChAS

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6997
  • Подяк: 1336
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #93 : 29 Червня 2020, 17:08:52 »
. - .

Відповідно таке питання, хто мав відповідний досвід і хто готовий взятися за таку роботу
так розумію, що основне питання - перебрати монтування

З табуреткою і дзеркалом особливих питань не повинно виникати :)
Записаний
SW Quattro 8" + TS Aplanatic Coma Corrector + ATIK 314L, HEQ-5, QHY-5 Finderscope guider

Yum

  • Клуб Астрополіс
  • Online Online
  • Повідомлень: 5121
  • Подяк: 721
  • Сергей, и на ты... :)
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #94 : 29 Червня 2020, 17:58:02 »
. - .

7 лет клубному 16" я в шоке... Вроде вчера на собрании клуба в КАО решали голосовали какой телескоп покупать....  :rotate:
Записаний
Dob130\650 & SW1025 & SWMaxView90 на Celestron NexStar SE & SW multi function

Enricco Pallazzo

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 440
  • Подяк: 416
  • Астроном-Пират
    • ProfCoding
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #95 : 29 Червня 2020, 20:15:39 »
. - .

Прошу прощения, что вклиниваюсь в клубную тему. Дело в том, что у меня тоже GOTO на 8" добе примерно возраста вашего. Проблемы возникали с перемещением телескопа по осям, во первых очень громко стали работать моторы, неравномерности в движении.
Подошел со всей ответственностью и сделал профилактику - в редукторах смазка загустела и о равномерном покрытии шестерен уже не было и речи. Разобрал и вымыл редуктора ВД-хой, промазал Литолом, кроме того провел регулировку зазоров на ведущих-ведомых шестернях почистил их и промазал. Результат порадовал, все работает относительно тихо (для данных драйверов) и в принципе большого износа в деталях не найдено (хотя я конечно в пять раз меньше вашего использую телескоп).
Могу провести консультации, если вдруг понадобится на "удаленке" ...
Записаний
Одну звездочу рисую, на другую смотрю, третью примечаю, а четвертая мерещится ....
Подякували

gordon2903

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 703
  • Подяк: 968
  • концентрація.......
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #96 : 29 Червня 2020, 20:48:14 »
. - .

Відповідно таке питання, хто мав відповідний досвід і хто готовий взятися за таку роботу
Миша,  если не найдется желающих до второй декады июля (приход комет),  готов помыть ГЗ , по месту.
Записаний

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Online Online
  • Повідомлень: 7646
  • Подяк: 6228
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #97 : 01 Липня 2020, 14:17:01 »
. - .

7 лет клубному 16" я в шоке... Вроде вчера на собрании клуба в КАО решали голосовали какой телескоп покупать....  :rotate:
tempus edax :clever:
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
http://ukr-vo.org/personalities/index.php?b&6&lit=%CB&idp=1031

Serginio06

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 14
  • Подяк: 11
  • Сергей Иванченко
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #98 : 03 Липня 2020, 12:44:33 »
. - .

Добрый день,

готов поучавствовать материально и физически в профилактике Доба.
К сожалению специальных знаний по ремонту механизмов или электроники не имею.
Есть машина (паркетник) если надо будет его куда-то перевезти для ремонта. Есть 3Д принтер, если нужно можно "смоделить" и распечатать что-то, ну и две руки вроде с того места растут - если кто-то покомандует готов помогать :)
Записаний
SW Quattro 8" + ASI1600mm Pro, HEQ-6 pro, QHY-5 Finderscope guider

Slava80

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 622
  • Подяк: 814
  • Kyiv southern suburb
Re: 16 дюймов Астрополиса
« Відповідь #99 : 26 Липня 2020, 14:42:27 »
. - .

Добрый день,

готов поучавствовать материально и физически в профилактике Доба.
К сожалению специальных знаний по ремонту механизмов или электроники не имею.
Есть машина (паркетник) если надо будет его куда-то перевезти для ремонта. Есть 3Д принтер, если нужно можно "смоделить" и распечатать что-то, ну и две руки вроде с того места растут - если кто-то покомандует готов помогать :)
Головне і вторинне дзеркала вже помиті безконтактним способом із фейрі (Віталій Gordon2903  :SLA: , і я допомагав), "табуретка" підклеєна.
Є ще кілька проблем:
1. Перевірити якість роботи goto, можливо є потреба змастити і підрегулювати механізм, усунути скрипи.
2. Контакти (гнізда) пульту і вихід з пульту на Bluetooth адаптер - відходить інколи контакт, треба поглянути, можливо перетиснути роз'єм інструментами, може перепаяти, потрібно поглянути хто розбирається.
3. Гніздо кабелю живлення бажано зробити різьбовим, або якось інакше, щоб живлення було надійним, щоб шнур не відходив.
4. Гвинт на екстендері 2" відсутній - я при спостереженнях викручував такий із своєї діагоналі, може є гвинт комплектний, якщо нема, то пошукати потрібний?
5. Пропоную зробити тканинні  "шторки" на липучках  на трубу, типу таких , щоб зменшити засвітку з боків розсувної труби, які нічим не закриті, це також зменшить потрапляння пилу на дзеркало.
6. Комакоректор необхідність, а не розкіш, без нього користуватися інструментом f/4.4 відчутно незручно.
7. Пропоную скинутися чи з клубних грошей на нормальний Bluetooth адаптер, із dso planner або Скайсафарі щоб можна було наводитися.
8. Подряпини на вторинному дзеркалі є, хоча і некритичні, варто придумати якусь пластикову чи гумову кришку на нього, може на 3д надрукувати.
9. Готовий взяти участь у вдосконаленні  схеми "винесення" чи "вивезення" інструмента, тому що так як зараз буде оббиватися корпус, як не старатися. Вважаю, що потрібен якийсь варіант платформи на колесах.
Upd. 10. Ще козирок аналогічний такому не завадить
Все це в плані обговорення.
« Останнє редагування: 27 Липня 2020, 10:50:25 від Slava80 »
Записаний
"різниця між ними в тому, що вони однакові" (с)
Orion 100ED, Orion 80/400 achromat, SCT C8, SW AzGTi, Celestron Advanced GT, DeepSkyEQ4.
http://www.astrobin.com/users/Slava80/
Подякували