Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
24 Квітня 2024, 20:17:46

Увійти

google


Автор Тема: Тези будівництва туристично-обсерваторного комплексу  (Прочитано 933 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Олег Малий

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2551
  • Подяк: 604

Тези будівництва туристично-обсерваторного комплексу

(Почав писати тези на тему будівництва туристично-обсерваторного комплексу. Які у кого будуть доповнення?)

Необхідні споруди:

1. житлове приміщення : один великий будинок на 2 поверхи, із кухнею, столовою та баром. Столовий зал обладнаний великим телевізором, звукотехнічною, світловою та відео апаратурою (кінозал). В ньому також проводяться різні збори та засідання.  Також можна встановити супутникове телебачення

2. обсерваторії - павільйони із телескопами.
Телескопи найкраще ставити на вершині гори, щоб був максимально відкритий горизонт.
Найдешевший варіант будівлі для телескопа — павільйон із відкатним дахом, або Roll-off Roof Observatory.
Висота стін павільону повинна бути така, щоб захищати телескоп від вітру під час спостережень.

В одному павільоні можна поставити кілька телескопів.
Телескоп найкраще ставити на фундамент та колону.

3. технологічні приміщення: майстерня та сарай.
У майстерні можна робити телескопи добсона, як для власних потреб, так і на продаж.

4. майданчики для встановлення телескопів гостей. Там повинне бути електроживлення 220В. Для захисту від випадкового ураження електричним струмом, мережа 220В повинна мати розподільчі трансформатори 220В/220В для гальванічної розв’язки.

Також можна організувати живлення 12В від автомобільних акумуляторів.
Крім того, для майданчиків потрібні розкладні туристичні столики для ноутбуків та зоряних мап:

5. телескопи та астрофото.
Також добре мати кілька 10-16” телескопів добсона:

Не зайвим буде бінокуляр для спостереження комет та розсіяних зоряних скупчень:

Для спостереження Сонця є спеціальні телескопи:

“Coronado” 40 mm Personal Solar Telescope (PST)
60 mm Coronado SolarMax II 60 Telescope

Для їх встановлення потрібне екваторіальне монтування типу Sky-Watcher HEQ-5 Syn Trek.
А кольорова планетна камера дозволить проводити трансляцію вигляду нашого світила, як на монітори комплексу, так і в інтернет із сайту :)

Також повинен бути спортивний майданчик (турніки, бруси та ін) та дитячий ігровий майданчик.

Окрема зона відпочинку із басейном - то вже реалії "нормального" життя.

Також добре на окремій ділянці встановити дерев’яні щити для наметів.
« Останнє редагування: 13 Червня 2014, 19:16:59 від Олег Малий »
Записаний

John_Silver

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 289
  • Подяк: 100
Re: Тези будівництва туристично-обсерваторного комплексу
« Відповідь #1 : 13 Червня 2014, 18:05:30 »
. - .

Олег, не сочтите за оффтоп, но в планах где это территориально, Украина? Климат там какой?

по поводу четвёртого пункта - а не дешевле вместо трансформатора 220/220 установить разрядники от перенапряжения? Или гальваническая развязка, для безопасности аппаратуры от постоянного тока, обязательна?
Записаний
Одни боялись Пью, другие Билли Бонса. А меня, боялся сам Флинт!

Олег Малий

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2551
  • Подяк: 604
Re: Тези будівництва туристично-обсерваторного комплексу
« Відповідь #2 : 13 Червня 2014, 18:11:56 »
. - .

Территориально я нахожусь в юго-западной Европе, в субтропическом климате, на широте около 37 градусов.
ИМХО, мабуть нужно написать подобные тезисы универсального типа, а уже после корректировать их под конкретные климаты и территории.

Подобные тезисы могут послужить фундаментом для составления бизнес-планов подобных комплексов и в Украине.

P.S. картинка сама за себя говорит
« Останнє редагування: 13 Червня 2014, 18:34:08 від Олег Малий »
Записаний

Vadym

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2616
  • Подяк: 251
  • Киев, Подол
    • Звездное небо - моя фотогалерея
Re: Тези будівництва туристично-обсерваторного комплексу
« Відповідь #3 : 13 Червня 2014, 18:28:14 »
. - .

Подобные тезисы могут послужить фундаментом для составления бизнес-планов...

Практичнее будет взять реальные схемы десятка существующих астроферм и проанализировать, как решаются те или иные вопросы (имхо). А "терия" - это из области сочинения "кем я буду после школы".
Записаний
Моя фотогалерея
МШР, ED-80, Бино 20x80, БПВ 7х15.

Олег Малий

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2551
  • Подяк: 604
Re: Тези будівництва туристично-обсерваторного комплексу
« Відповідь #4 : 13 Червня 2014, 18:32:24 »
. - .

Подобные тезисы могут послужить фундаментом для составления бизнес-планов...

Практичнее будет взять реальные схемы десятка существующих астроферм и проанализировать, как решаются те или иные вопросы (имхо). А "терия" - это из области сочинения "кем я буду после школы".
"терия"... что-что-что?
Вадим, ну и каким боком я сие присовокуплю к тезисам?

Или ты думаешь, что я сам не смог додуматься до того, что ты вот сейчас посоветовал?
:)
« Останнє редагування: 13 Червня 2014, 19:09:50 від Олег Малий »
Записаний