Киевский клуб любителей астрономии "Астрополис"

astromagazin.net
* *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
23 Января 2017, 22:56:41

Автор Тема: Телескоп з триплета  (Прочитано 606 раз)

viktor

• Клуб Астрополис
  • Оффлайн Оффлайн
  • Благодарностей: 74
  • Астрономія в КПДЮ
Телескоп з триплета
« : 12 Декабря 2015, 22:47:45 »
. - .

Доброго всім дня.
Є в мене об'єктив триплет, з фокусом 361 мм і діаметром приблизно 80 мм (на фото зліва). Знайшов я до нього цікаву "трубу". Чорт її зна від чого вона, але латунна і важка. Крім того розбірна: до основної частини труби гвинтами прикручується перехідник, що понижає внутрішній діаметр до 50 мм (по центру на знімку), до нього прикручується теж гвинтами ось така некрашена латунна штука (на фото справа). Основну частину труби не сфотографував бо лишив вдома в батьків.
Вагу труби (на вскидку 2-2.5 кг) можна зменшити, обрізавши лишні елементи і можливо стоншивши стінки, товщина яких приблизно 2.5 мм. Однак, вона має суттєву перевагу: об'єктив в неї входить як влитий практично без люфтів.
Думав робити телескоп на цій основі (без некрашеної латунної байди) з фокусером з геліоса.
Якщо хтось зможе мені допомогти різними токарними роботами - буду вдячний (фінансово).

ZVEZDOZRETEL

• Клуб Астрополис
  • Онлайн Онлайн
  • Благодарностей: 562
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Телескоп з триплета
« Ответ #1 : 12 Декабря 2015, 23:06:36 »
. - .

а що собою являє та латунна штука?
там якісь лінзи є?

а триплет склеєний чи ні, а чи є в нього якесь просвітлення?
може бути що це деталь якогось проектора
« Последнее редактирование: 12 Декабря 2015, 23:10:41 от ZVEZDOZRETEL »
Астрономія показує нам, яка нікчемна людина тілом і яка велична вона духом, бо розум її у змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло - лише темна точка...

ret

• Оффлайн Оффлайн
  • Благодарностей: 28
  • добрый почти всегда
    • retlight.com
« Ответ #2 : 13 Декабря 2015, 02:49:51 »
. - .

я б перевірив на вашому місці все це дозиметром .. бо була у мене колись одна велика лінза.. слава Богу , лежала поодаль , випромінювала 270 мкр ..
Heq5Pro, ED80, ES 82 18mm, nikon d7000 (85/1,4, 80-200/2,8, 50/1,4)

viktor

• Клуб Астрополис
  • Оффлайн Оффлайн
  • Астрономія в КПДЮ
« Ответ #3 : 13 Декабря 2015, 08:37:29 »
. - .

а що собою являє та латунна штука?
там якісь лінзи є?

а триплет склеєний чи ні, а чи є в нього якесь просвітлення?
може бути що це деталь якогось проектора
Якоїсь оптики там немає, лише два бокових вікна із можливістю кріпити туди світло/хвиле води (парочку хвилеводів, таких як на міліметровий діапазон є).
Об'єктив має зелене просвітлення. Склеєний чи ні важко сказати. Маленьких прокладочок як на ахроматах не видно. Якщо хто в четвер буде на зібранні клубу - можу принести.

я б перевірив на вашому місці все це дозиметром .. бо була у мене колись одна велика лінза.. слава Богу , лежала поодаль , випромінювала 270 мкр ..
Дякую за пораду. Тільки де дозиметр взяти?

Це все в мене вже декілька років лежить, руки не доходили. Телескоп є, але за 300 км, в селі. Раніше частіше вдавалось з'їздити. Зараз, найкраще - раз на місяць. В квартирі місця дуже мало, от і подумав що є можливість зробити компактний телескоп для Києва.

DAVID84

• Оффлайн Оффлайн
  • Благодарностей: 202
  • Україна понад усе!
    • Огляд оптичних приладів з середини
« Ответ #4 : 13 Декабря 2015, 09:58:48 »
. - .

З приводу токарних робіт, пишіть мені в особисті повідомлення. Можемо домовитись.
Sky-Watcher DOB8 Retractable, Бинокуляр 12Х60, Meade 90/800, Celestron PowerSeeker 127 EQ, Sony DSLR A-100.  Лікую оптичні прилади.
Канал в youtube: https://www.youtube.com/channel/UCBwX0n1-ja2QCnrkYe20EpA
Группа в facebook: https://www.facebook.com/groups/587095921491868/?ref=bookmarks

Yvk

• Клуб Астрополис, Администратор
  • Оффлайн Оффлайн
  • Благодарностей: 166
« Ответ #5 : 13 Декабря 2015, 11:00:49 »
. - .

Дякую за пораду. Тільки де дозиметр взяти?
Є в мене побутовий, типу Терра-П, можна буде десь з оказією пересіктись для заміру.

ZVEZDOZRETEL

• Клуб Астрополис
  • Онлайн Онлайн
« Ответ #6 : 14 Декабря 2015, 14:29:56 »
. - .

принось в четвер подивимось хоть шо воно таке
Астрономія показує нам, яка нікчемна людина тілом і яка велична вона духом, бо розум її у змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло - лише темна точка...

viktor

• Клуб Астрополис
  • Оффлайн Оффлайн
  • Астрономія в КПДЮ
« Ответ #7 : 14 Декабря 2015, 18:23:19 »
. - .

Там нічого надприродного немає, просто потрібно для себе вирішити "в який бік ідти", щоб з цього вийшов задовільний сетап з мінімумом затрат, і чи взагалі це можливо.
Найбільше турбує два питання: 1) чи об'єктив покаже задовільну картинку, 2) чи не буде наявний корпус заважким щоб поставити його скажімо на фотоштатив.

ZVEZDOZRETEL

• Клуб Астрополис
  • Онлайн Онлайн
« Ответ #8 : 14 Декабря 2015, 22:34:15 »
. - .

Там нічого надприродного немає, просто потрібно для себе вирішити "в який бік ідти", щоб з цього вийшов задовільний сетап з мінімумом затрат, і чи взагалі це можливо.
Найбільше турбує два питання: 1) чи об'єктив покаже задовільну картинку, 2) чи не буде наявний корпус заважким щоб поставити його скажімо на фотоштатив.
візьми окуляр та на весу і подивись яка картинка вийде може він для візуалу і взагалі не пристосований.

Digard

• Оффлайн Оффлайн
  • Благодарностей: 93
« Ответ #9 : 15 Декабря 2015, 14:26:22 »
. - .

Толстый металлический корпус будет однозначно слишком тяжелым для бытового фотоштатива. Поскольку токарка достаточно дорогая услуга, дешевле и легче сделать из ватмана и эпоксидки бумажно-клеевую трубу (по Сикоруку). Триплет для визуала наверняка подойдет, вопрос только в том, придется ли его диафрагмировать и до какого диаметра.
-:-