Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
25 Квітня 2024, 06:42:03

Увійти

google


Автор Тема: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)  (Прочитано 3113 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« : 18 Лютого 2016, 13:38:50 »
. - .

Всім доброго дня.
За допомогою нехитрих маніпуляцій над телескопом АВР-2 (http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=39489.0), які провели ми з Мішою (ZVEZDOZRETEL), за що йому велике спасибі, в цю середу вдалося відзняти перший тестовий відеоролик (4 хв) кратера Копернік. Фотокамера Pentax WG-III була встановлена на "self-made-apparatus" (http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=39489.40) з старої шкільної лабораторної стійки та двох хвилеводів від рупорних антен  :rotate:. Поки налаштування цієї конструкції трохи незручне бо потребує викрутки, а тому займає багато часу. Тому ролик лише один. Однак при вдалій настройці можна відзняти хоч весь Місяць, головне камеру не знімати ;D
Знімок згенеровано з 1500 кадрів (PIPP, AutoStakkert_2.3.0.21, RegiStax 6, PS CS3 (криві)). На додачу скрін з вейвлетами.
Записаний

POL

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2306
  • Подяк: 730
  • Матченко Павел
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #1 : 18 Лютого 2016, 15:56:51 »
. - .

Очень здорово) А можно залить куда-то видеоролик и скинуть сюда ссылку на скачивание?
Записаний

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #2 : 18 Лютого 2016, 16:12:50 »
. - .

Будь ласка https://drive.google.com/file/d/0B5HcDRyheI_jTFg1SnUwSjRSOUE/view?usp=sharing

Хоча сам відеоролик не найкращої якості. Через брак часу я так і не зміг цілком загнати вихідну зіницю в об'єктив камери, тому проявилось сильне віньєтування (це і на фото помітно).
Ну і ще там мій голос за кадром. :gigi:

І скиньте тоді сюди свій результат, якщо будете обробляти. Досвіду зйомки в такий спосіб в мене не багато (до цього знімав одиночні).
« Останнє редагування: 18 Лютого 2016, 16:36:39 від viktor »
Записаний


POL

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2306
  • Подяк: 730
  • Матченко Павел
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #3 : 18 Лютого 2016, 19:10:25 »
. - .

Что-то у меня "не взлетает". Переконвертировал в АVI проверенной прогой, ролик просмотреть можно но регистакс всё равно не видит :hz:
Записаний

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #4 : 18 Лютого 2016, 19:27:39 »
. - .

Хороший старт  :up: А камера пише роліки сжатими?
Записаний
Слава Україні!

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #5 : 18 Лютого 2016, 20:44:19 »
. - .

Что-то у меня "не взлетает". Переконвертировал в АVI проверенной прогой, ролик просмотреть можно но регистакс всё равно не видит :hz:
В мене регістакс ніякі ролики не хавав, тільки після PIPP.

Хороший старт  :up: А камера пише роліки сжатими?
Дякую, хоча як на мене то деталізація не дуже, треба ще пробувати :shuffle:.
Формат відео .mov, наскільки воно стиснуте - важко сказати. Після PIPP ролик став 14.5 ГБ.
Записаний

POL

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2306
  • Подяк: 730
  • Матченко Павел
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #6 : 18 Лютого 2016, 20:59:59 »
. - .

Цитувати
Дякую, хоча як на мене то деталізація не дуже, треба ще пробувати :shuffle:.
Виктор, судя по видео-ролику я бы сказал что хороших кадров там довольно мало. Предлагаю очень тщательно выбрать опорный кадр и сложить где-то 300-500 лучших кадров, не полторы тысячи. После сложения вейвлеты покрутить в проге AstraImage, там гораздо более широкий диапазон возможностей чем в регистаксе.
Записаний
Подякували

ask76

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 519
  • Подяк: 54
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #7 : 18 Лютого 2016, 23:41:01 »
. - .

Что-то у меня "не взлетает". Переконвертировал в АVI проверенной прогой, ролик просмотреть можно но регистакс всё равно не видит :hz:
В мене регістакс ніякі ролики не хавав, тільки після PIPP.
Та же ситуация только после PIPP,как вылечить никто не в курсе??
Записаний
Забудьте Иисуса. Звёзды умирают, чтобы вы могли находиться здесь и сейчас.
Лоуренс Максвелл Краусс

KMM

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2233
  • Подяк: 44
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #8 : 19 Лютого 2016, 11:33:30 »
. - .

Что-то у меня "не взлетает". Переконвертировал в АVI проверенной прогой, ролик просмотреть можно но регистакс всё равно не видит :hz:
В мене регістакс ніякі ролики не хавав, тільки після PIPP.
Та же ситуация только после PIPP,как вылечить никто не в курсе??
http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=6242.msg74613#msg74613

Цитувати
...Начал копаться, какой же у меня ещё стоит кодек на этой ОС. Оказывается, "прикручивание" PICVideo M-JPEG CODEC v3.0.12 помогает Регистаксу понимать упомянутые авишки!
Записаний

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7661
  • Подяк: 6249
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #9 : 19 Лютого 2016, 21:04:22 »
. - .

Всім доброго дня.
За допомогою нехитрих маніпуляцій над телескопом АВР-2 (http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=39489.0), які провели ми з Мішою (ZVEZDOZRETEL), за що йому велике спасибі, в цю середу вдалося відзняти перший тестовий відеоролик (4 хв) кратера Копернік. Фотокамера Pentax WG-III була встановлена на "self-made-apparatus" (http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=39489.40) з старої шкільної лабораторної стійки та двох хвилеводів від рупорних антен  :rotate:. Поки налаштування цієї конструкції трохи незручне бо потребує викрутки, а тому займає багато часу. Тому ролик лише один. Однак при вдалій настройці можна відзняти хоч весь Місяць, головне камеру не знімати ;D
Знімок згенеровано з 1500 кадрів (PIPP, AutoStakkert_2.3.0.21, RegiStax 6, PS CS3 (криві)). На додачу скрін з вейвлетами.
:up: Молодець!!! враховуючи складність ведення і при тих страшних  люфтах у часовому механізмі то це подвиг! :up: :up: :up:
тепер бачу що праця по його ремонту не пішла даром
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
http://ukr-vo.org/personalities/index.php?b&6&lit=%CB&idp=1031

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #10 : 19 Лютого 2016, 23:09:50 »
. - .

Виктор, судя по видео-ролику я бы сказал что хороших кадров там довольно мало. Предлагаю очень тщательно выбрать опорный кадр и сложить где-то 300-500 лучших кадров, не полторы тысячи. После сложения вейвлеты покрутить в проге AstraImage, там гораздо более широкий диапазон возможностей чем в регистаксе.
Я докладно переглянув першу сотню кадрів (по рейтингу). Думаю, вся біда в сильній турбуленції: на південь від купола майже впритул стоїть ресторан і його вентиляція створює жахливі потоки повітря. Потрібно буде спробувати познімати Місяць коли він буде на сході, над Дніпром.
Результат складання 500 кадрів практично не відрізняється від попереднього, тому навіть не викладатиму щоб не засмічувати сервер.  :(
І трохи офтопу: поясніть хто знає, що означають криві в AutoStakker.
Записаний

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #11 : 17 Березня 2016, 20:12:56 »
. - .

В середу поспостерігали (Юпітер та Місяць) та познімали. :starrynight:
Альпи. Панорама з трьох знімків: складено по 600 кадрів, PIPP, AS2, RegiStax 6, PS CS3 (криві та складання).
Записаний

bigol

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3343
  • Подяк: 1173
  • Разам і назаўжды!
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #12 : 17 Березня 2016, 21:24:40 »
. - .

І трохи офтопу: поясніть хто знає, що означають криві в AutoStakker.
Зеленая кривая показывает количество кадров разного качества (по оценке программы), а серый график - сравнительная "яркость" кадров ролика. Обычно при хороших условиях можно брать процентов 50% кадров, а то и больше. При средних - бывает и 10%. При плохих - сколько не бери - ...
Записаний
Не знаю насчет лучшего, но худшее точно впереди.
Подякували

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #13 : 18 Березня 2016, 11:01:40 »
. - .

І трохи офтопу: поясніть хто знає, що означають криві в AutoStakker.
Зеленая кривая показывает количество кадров разного качества (по оценке программы), а серый график - сравнительная "яркость" кадров ролика. Обычно при хороших условиях можно брать процентов 50% кадров, а то и больше. При средних - бывает и 10%. При плохих - сколько не бери - ...
А коли я кажу автостекеру брати скажімо 100 кадрів, то він складає перших 100 кадрів з рейтингу, по якому програма відсортувала, чи просто перших 100 кадрів ролика?
Записаний

bigol

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3343
  • Подяк: 1173
  • Разам і назаўжды!
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #14 : 18 Березня 2016, 11:18:20 »
. - .

Нет, он конечно складывает первые лучшие 100 кадров по его оценке. Как он отсортировал можно смотреть в правом верхнем окне после выполнения функции Analyse. Заодно можно понять, правильно ли произведена оценка.
Записаний
Не знаю насчет лучшего, но худшее точно впереди.

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #15 : 25 Травня 2016, 08:30:10 »
. - .

Питання на засипку.
Потрібно для гуртка просту та недорогу камеру купити для планетної зйомки. Думав, що можна з недорогих типу neximage, однак є підозра, що якість з неї буде не набагато кращою ніж з вебкою, особливо якщо враховувати скажену турбуленцію в центрі Києва. В мене, наприклад, є вебка A4tech на яку sharpcap каже, що вона може змінювати експозицію від 1 мс до 2 с. Варіант з вебкою, при цьому на порядок дешевший, зауважу.
Тому прошу поради, може хто знає чи експериментував, що краще: архі бюджетний варіант вебки, чи все ж щось типу недорогих спеціалізованих камер.
Записаний

Mutant

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3183
  • Подяк: 405
  • Так, так! Той самий, страхітливий та жахаючий...
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #16 : 25 Травня 2016, 09:16:22 »
. - .

У меня дома есть вебка, по моему Creative FX или EX. Мне ее когда-то спрезентовал Миша. Она перепрошита в РАВ и имеет посадочное гнездо на 1.25".
Я с ней пробовал свои первые планетные фото. Если устроит могу отдать для хороших дел.
Записаний
Synta SW ED80 Pro, HEQ5 Pro, Newtonian 200mm, Canon 350Da, QHY-5, QHY-6.

bigol

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3343
  • Подяк: 1173
  • Разам і назаўжды!
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #17 : 25 Травня 2016, 09:21:04 »
. - .

С вебками обычно проблемы в недостаточной чувствительности и не отключаемом сжатии. Поэтому нужно разбираться с конкретной вебкой.
З.Ы. Ну вот, уже есть хорошее предложение  ;)
Записаний
Не знаю насчет лучшего, но худшее точно впереди.

Nao

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 725
  • Подяк: 2562
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #18 : 25 Травня 2016, 09:26:16 »
. - .

Камера потрібна кольорова, чи чорно-біла теж підійде?

viktor

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 279
  • Подяк: 155
Re: Астрофото з КПДЮ (АВР-2 та ін.)
« Відповідь #19 : 25 Травня 2016, 22:05:18 »
. - .

У меня дома есть вебка, по моему Creative FX или EX. Мне ее когда-то спрезентовал Миша. Она перепрошита в РАВ и имеет посадочное гнездо на 1.25".
Я с ней пробовал свои первые планетные фото. Если устроит могу отдать для хороших дел.
Якщо немає проблем з інсталяцією драйверів на windows xp/7 можу взяти покористуватись.
Камера потрібна кольорова, чи чорно-біла теж підійде?
CCD-фільтрів в нас не має, тому зараз користуємось лише кольоровими камерами.
Записаний