Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
23 Квітня 2024, 12:25:59

Увійти

google


Автор Тема: Долл-Кірхем 400мм 1:17  (Прочитано 31253 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #540 : 19 Листопада 2019, 09:40:28 »
. - .

Фокусер прикручений до "павука" який болтами кріпиться до труби у 284 посту є.
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #541 : 19 Листопада 2019, 18:41:44 »
. - .

Мабуть зовнішня сторона  :hz: Зробив отвір, подивився, що він по центру +-мм і далі просто робив поверхню.
Думаю виставить фокусер просто лінійкою, щоб відстань від трубки фокусера до краю зеркала була однаковою з усіх сторін.
Але чому така точність? Якщо в мене матриця 6мм  :hz:
Точність потрібна не для матриці, а саме для юстування. Я наприклад був вражений, що в ньютона, найменше відхилення від мітки центру, не дає нормального юстування в повному зворотному ході лазерного коліматора, тільки строго в центр.
Мітку ставив оптик на верстаті, на верстаті і оброблялося. Руками можна крім астигматизму, натерти і невідповідність оптичної осі дзеркала щодо геометричной. Тобто лінійки допоможуть мало при центруванні. Є два варіанта. Перший, в автоколімаціі зводити оптичні осі дзеркал і не факт, що вони співпадуть i геометрично. Ну і другий найнародніший, доводити систему по реальнiй зірці, звертаючи увагу на концентричність поля по абераціям. Клопітно, але можливо.
Зараз строю менісковий з окремим вторинним, і не знаю, як без площини його зводити. І по долл не знаю, крім як за зірками вночі. Привід є, можна намагатися.
« Останнє редагування: 19 Листопада 2019, 20:01:11 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #542 : 19 Листопада 2019, 18:51:07 »
. - .

Основне зрозумів, буду пробувать, по зірці так по зірці, хоча знаючи наш клімат в листопаді-грудні, то це вже після новорічних свят.
А от астигматизм мені спокою не дає, його я найбільше боявся... і все таки, як по зафокалом його оцінить кількісно  :hz:
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #543 : 19 Листопада 2019, 19:30:54 »
. - .

Основне зрозумів, буду пробувать, по зірці так по зірці, хоча знаючи наш клімат в листопаді-грудні, то це вже після новорічних свят.
А от астигматизм мені спокою не дає, його я найбільше боявся... і все таки, як по зафокалом його оцінить кількісно  :hz:
Те що видно і нам показано, то далеко не планетна якiсть. Побачити допуск по астигматизму, потрібно ще постаратися. Оцінювати немає сенсу і лізти в теорію допусків.
Але! Спочатку розвантаження, юстування, потім висновки! По теорії, перше - не повинно відразу кидатися в очі. Глюки на астигматизм, ведуть до теорії.

А взагалі то, я не астигматизм на фото побачив, а погнуте в трилисник дзеркало. ;)
« Останнє редагування: 19 Листопада 2019, 19:43:05 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #544 : 19 Листопада 2019, 21:36:41 »
. - .

Основне зрозумів, буду пробувать, по зірці так по зірці, хоча знаючи наш клімат в листопаді-грудні, то це вже після новорічних свят.
А от астигматизм мені спокою не дає, його я найбільше боявся... і все таки, як по зафокалом його оцінить кількісно  :hz:
Те що видно і нам показано, то далеко не планетна якiсть. Побачити допуск по астигматизму, потрібно ще постаратися. Оцінювати немає сенсу і лізти в теорію допусків.
Але! Спочатку розвантаження, юстування, потім висновки! По теорії, перше - не повинно відразу кидатися в очі. Глюки на астигматизм, ведуть до теорії.

А взагалі то, я не астигматизм на фото побачив, а погнуте в трилисник дзеркало. ;)
  Розвантаження, юстування, фото на 20, 45 і 90 градусах ну ще постараюсь те саме при проворотах головного і вторичного, все сфоткаю, а потім обговорим. Цілком з цим погоджуюсь. Поки крапка...  :SLA:
Записаний
Слава Україні!

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7850
  • Подяк: 1165
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #545 : 20 Листопада 2019, 01:42:07 »
. - .

поки що кома))) до крапки ще не дійшли :)
Записаний

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #546 : 22 Листопада 2019, 18:53:44 »
. - .

Трохи "перебрав" оправу ГЗ. Викинув ізоленту, зробив поясок із полізену шириною 7мм і приклеїв його до трубки біля центра мас зеркала, після чого дрібною наждачкою зішліфував (підігнав) його під отвір зеркала. Залишивши десь 0,2мм зазор. Пятачки розгрузки, які були хоч трохи не паралельні зеркалу повідривав і приклеїв наклавши зеркало.
Якомога точніше виставив фокусер відносно ГЗ. Потім провів юстування. Вчора і сьогодні дали небо  :super: довів все по зірці. І... все запрацювало! Як треба! Дивився зірку коло горизонту, на 45 і 90 градусах. "Трьохлистника" який був, вже немає. На середньому і великому розфокусуванні астигматизму непомітно, зафокали майже однакові, тільки передфокали більш "йожисті". А от на малому розфокусуванні, астигматизм помітний у вигляді ледь помітних оком овалів. Він залишається на різній висоті зірки(20, 45 і 90 градусів). Але! І прокручуючи ГЗ напрям овалів не змінюється, і це добре. Значить, більш за все астигматизм у вторичному, і він зовсім не суттєвий, а враховуючи що вторичне просто приклеїне на пятачок силікону, то причина астигматизму може бути в цьому. Спробую переклеїти.
Але є і мінус, похизуватись фотками цього всього я не зможу. Жорсткий диск, чи то від морозу чи просто так, зависає, дві хвилини і все, як не мучився нічого не вийшло.
Та не зважаючи на це, я найбільш щасливий за момент побудови телескопа  :shuffle: тепер я точно знаю, що оптика в телескопа хороша, і він буде працювати. Як і механіка, незважаючи на сильний вітер і мороз ніяких проблем не виникало.
Тепер про візуальні спостереження. До 32мм і менші пльосли не показали помітної коми навіть на краю зображення, тільки на 35мм 70 градусному окулярі можна помітить кому, та й то, якщо придивитись. Так що не знаю як в теорії, а на практиці не так страшна кома в Долла, як нею лякають, звичайно, при певних параметрах.
« Останнє редагування: 22 Листопада 2019, 20:46:44 від clavutich »
Записаний
Слава Україні!
Подякували


clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #547 : 22 Листопада 2019, 19:42:50 »
. - .

Все таки вдалось "виковирять" один зафокал  ;D але це ще до юстування по зірці.
А от жорстоку диску всьо  :-\ можна викидать.
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #548 : 22 Листопада 2019, 19:48:26 »
. - .

А от на малому розфокусуванні, астигматизм помітний у вигляді ледь помітних оком овалів. Він не змінюється ні на 45, ні на 20, ні на 90 градусах. Але! І прокручуючи ГЗ напрям овалів не змінюється, і це добре. Значить, більш за все астигматизм у вторичному, і він зовсім не суттєвий, а враховуючи що вторичне просто приклеїне на пятачок силікону, то причина астигматизму може бути в цьому. Спробую переклеїти.
Не поспішай з висновками. Якщо овали постійні і не змінюють орієнтацію в до і за фокусом на 90*, це не астегматізм, а недолiки юстування. Я писав вище, що геометричний центр гз може не збігатися з оптичним, а ти його лінійкою. Читаєш взагалі, що пишу? Положення фокусера теж ловити потрібно При гарній юсті. він може стати не зовсім по центру гз.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #549 : 22 Листопада 2019, 19:53:36 »
. - .

Овали змінюють орієнтацію на 90* А юстування добився ніби непоганого, централне ядро є навіть при невеликому розфукусуванні і не перебігає в кільця.
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #550 : 22 Листопада 2019, 19:58:37 »
. - .

А от жорстоку диску всьо  :-\ можна викидать.
Практично будь-який ноут допускає заміну диска на SSD. Механічний на морозі тупить в кращому випадку, в гіршому гаплик мотору, або його драйверу.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #551 : 22 Листопада 2019, 20:05:26 »
. - .

Овали змінюють орієнтацію на 90* А юстування добився ніби непоганого, централне ядро є навіть при невеликому розфукусуванні і не перебігає в кільця.
Тоді клей вторинне далі ... аквариумним герметиком ;)
У перекладі на російську: Делай людскую механическую оправу! Сталкер уже в теме.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #552 : 22 Листопада 2019, 20:07:34 »
. - .

Якраз придивляюсь на SSD. Дорогувато, але якщо мінять, то на SSD.
Як тільки починав знімать, був у мене старенький Aser Aspire One. Памятаю працював навіть при -25, класний був нетбук... може від нього вінт перекинуть.
Овали змінюють орієнтацію на 90* А юстування добився ніби непоганого, централне ядро є навіть при невеликому розфукусуванні і не перебігає в кільця.
Тоді клей вторинне далі ... аквариумним герметиком ;)
У перекладі на російську: Делай людскую механическую оправу! Сталкер уже в теме.
Я навіть не уявляє як можна розгрузити вторичку краще, ніж приклеїти за центр. Мабуть, прогиби при опорах за край, будуть ще більші. А от приклеїть правильно теж потрібно вміти... зменшу величину пятачка і збільшу товщину, а потім подивлюсь, що вийде. І повторюсь, астигматизм дійсно ледь помітний.
« Останнє редагування: 22 Листопада 2019, 20:14:01 від clavutich »
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #553 : 22 Листопада 2019, 20:22:32 »
. - .

Якраз придивляюсь на SSD. Дорогувато, але якщо мінять, то на SSD.
Як тільки починав знімать, був у мене старенький Aser Aspire One. Памятаю працював навіть при -25, класний був нетбук... може від нього вінт перекинуть.
Ні в якому разі. Вони працюють до пори, до часу. У мене вже три в мотлох пішло, поки не перейшов. У Acer є старi моделi Acer TravelMate, працюють до -15, там зрозуміло звідки можуть ноги рости, але це, не про що не говорить, минуле століття. Та й комп стане спритніше, факт.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #554 : 22 Листопада 2019, 20:32:42 »
. - .

Я навіть не уявляє як можна розгрузити вторичку краще, ніж приклеїти за центр. Мабуть, прогиби при опорах за край, будуть ще більші. А от приклеїть правильно теж потрібно вміти... зменшу величину пятачка і збільшу товщину, а потім подивлюсь, що вийде. І повторюсь, астигматизм дійсно ледь помітний.
Механічно, на три прокладки біля фаски. З приводу акваріумного, краще запитай у Еда скільки коштує тюбик справжнього оптичного. ::) Інакше печалька буде. Тому як акваріум при -15 не працює і КТР побоку.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2653
  • Подяк: 7007
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #555 : 22 Листопада 2019, 20:37:42 »
. - .

Ні в якому разі. Вони працюють до пори, до часу. У мене вже три в мотлох пішло, поки не перейшов. У Acer є старi моделi Acer TravelMate, працюють до -15, там зрозуміло звідки можуть ноги рости, але це, не про що не говорить, минуле століття. Та й комп стане спритніше, факт.
Все таки буду купувати SSD  :SLA: планет поки все одно немає, так що зроблю собі подарунок, десь під ялинку.
Я навіть не уявляє як можна розгрузити вторичку краще, ніж приклеїти за центр. Мабуть, прогиби при опорах за край, будуть ще більші. А от приклеїть правильно теж потрібно вміти... зменшу величину пятачка і збільшу товщину, а потім подивлюсь, що вийде. І повторюсь, астигматизм дійсно ледь помітний.
Механічно, на три прокладки біля фаски. З приводу акваріумного, краще запитай у Еда скільки коштує тюбик справжнього оптичного. ::) Інакше печалька буде. Тому як акваріум при -15 не працює і КТР побоку.
Оптичний може й добре, так де його взять  :hz: А цим герметиком я постійно вторички клеїв до свого 320мм Ньютона. Ніби ніяких проблем не було.
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8723
  • Подяк: 3684
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #556 : 22 Листопада 2019, 20:44:20 »
. - .

Оптичний може й добре, так де його взять  :hz: А цим герметиком я постійно вторички клеїв до свого 320мм Ньютона. Ніби ніяких проблем не було.
А у мене були.
Все, я втомився, на сьогодні вистачить.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

rgb

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 466
  • Подяк: 132
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #557 : 23 Листопада 2019, 07:51:09 »
. - .

Герметик ВГО для оптики непоганий,але не користувався ним при мiнусових температурах.
Записаний
Подякували

Серый

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 169
  • Подяк: 79
  • 097-255-0-255
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #558 : 23 Листопада 2019, 11:38:58 »
. - .

Мне кажется лучше всего полеуретановый герметик,он точно не отпадет ни на морозе ни на жаре.Широко применяется в автомобилестроении,я им герметизирую щели в лодках,и есть он практически в любом хозяйственном или автомагазине.
Записаний
DOB 12" Retractable

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7850
  • Подяк: 1165
Re: Долл-Кірхем 400мм 1:17
« Відповідь #559 : 24 Листопада 2019, 18:37:09 »
. - .

та ні, акваріумним, при таких розмірах, можна, ніяких проблем.
Але не тонким шаром 0.1-2мм, між дзеркалом та оправою. А навпаки, треба зробити цвяхи з того герметику, діаметром 4-8мм. Тобто в отвори оправи наповнити, а зазор міє оправою та оптикою лишити невеликим, біля 0.3мм

Записаний