Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
29 Березня 2024, 16:00:53

Увійти

google


Автор Тема: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)  (Прочитано 690 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Склянка

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 386
  • Подяк: 101
  • Quos ego
PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« : 16 Березня 2020, 14:01:57 »
. - .

Смотрю вот на https://optcorp.com/products/planewave-l-350-direct-drive-mount

возникает вопрос такого сорта - вот допустим берем ньютон 500мм f/4, делаем трубу-ферму (центр тяжести там же будет ниже чем середина трубы, поэтому бицца низ трубы об монтировку не должен, пока опустим эстетические моменты)........

если сравнить с вилочной монти, чем такой вариант плох или хорош? Вес зеркала 22-24 кг. Длина трубы 2200мм, фокусер+оборудование не думаю что больше 3кг будет весить
Интересно само сравнение типов - L-образная против вилочной.
Записаний
Orion 11x80, вінтажний TAL 150ПМ на WS-180
садиби в зеленій та сірій зонах, комплект сіталової оптики 500мм Ньютона, починаю вже років 5 облаштовувати обсерваторію

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7850
  • Подяк: 1165
Re: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« Відповідь #1 : 16 Березня 2020, 14:11:34 »
. - .

а вдоль оси DEC как? У этой монти есть снизу платформа, которая смещает всю голову вдоль оси DEC, относительно оси RA, но там ходу не сильно много.
Видел ее вживую, не уверен что для 500мм хватит смещения, придется вешать противовесы. А там некуда. И толщина листа из которой она сварена - около 4мм. 
Записаний

Diskus

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4300
  • Подяк: 1318
  • "Лупайте сю скалу!"
Re: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« Відповідь #2 : 16 Березня 2020, 14:14:03 »
. - .

Смотрю вот на https://optcorp.com/products/planewave-l-350-direct-drive-mount

возникает вопрос такого сорта - вот допустим берем ньютон 500мм f/4, делаем трубу-ферму (центр тяжести там же будет ниже чем середина трубы, поэтому бицца низ трубы об монтировку не должен, пока опустим эстетические моменты)........

если сравнить с вилочной монти, чем такой вариант плох или хорош? Вес зеркала 22-24 кг. Длина трубы 2200мм, фокусер+оборудование не думаю что больше 3кг будет весить
Интересно само сравнение типов - L-образная против вилочной.
350-ка 500мм не потягне , я її мацав , слабенька.
Щодо вилка-напіввилка - при одинакових габаритах піввилка менш жорстка , в рази ... для підвищення жорсткості потрібно збільшувати розміри напіввилки .
Але піввилка більш гнучка , можна навішувати різні інструменти , на вилку - тільки ті під які вона розрахована .
Записаний
Подякували

Серега

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7850
  • Подяк: 1165
Re: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« Відповідь #3 : 16 Березня 2020, 14:16:12 »
. - .

100pounds = 45кг.
С ГЗ весом 22-24кг нереально вписать весь телескоп в такую массу. Минимум 80.  Плюс противовесы.
Записаний
Подякували

Склянка

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 386
  • Подяк: 101
  • Quos ego
Re: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« Відповідь #4 : 16 Березня 2020, 16:02:20 »
. - .

100pounds = 45кг.
С ГЗ весом 22-24кг нереально вписать весь телескоп в такую массу. Минимум 80.  Плюс противовесы.
    а противовесы на L-образную куда? Или я никогда не видел картинку сетапа в сборе.
    И откуда там 80 кг - +50 кг к зеркалу, єто что труба из сварных железных прутков? 80 кг - это неоперабельная труба. Зеркало, конечно, надо мне взвесить, все же оно ближе к 21 кг было.
Записаний
Orion 11x80, вінтажний TAL 150ПМ на WS-180
садиби в зеленій та сірій зонах, комплект сіталової оптики 500мм Ньютона, починаю вже років 5 облаштовувати обсерваторію


Склянка

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 386
  • Подяк: 101
  • Quos ego
Re: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« Відповідь #5 : 16 Березня 2020, 16:07:44 »
. - .

вон кстати видос


и есть у меня сомнение, что осевая линия телескопа должна быть по центру колонны под L-350. Да, 500мм будет громаздко, но не 80 кг.
Записаний
Orion 11x80, вінтажний TAL 150ПМ на WS-180
садиби в зеленій та сірій зонах, комплект сіталової оптики 500мм Ньютона, починаю вже років 5 облаштовувати обсерваторію

Diskus

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4300
  • Подяк: 1318
  • "Лупайте сю скалу!"
Re: PlaneWave Direct Drive mount (L-образна)
« Відповідь #6 : 16 Березня 2020, 17:23:09 »
. - .

100pounds = 45кг.
С ГЗ весом 22-24кг нереально вписать весь телескоп в такую массу. Минимум 80.  Плюс противовесы.
    а противовесы на L-образную куда? Или я никогда не видел картинку сетапа в сборе.
    И откуда там 80 кг - +50 кг к зеркалу, єто что труба из сварных железных прутков? 80 кг - это неоперабельная труба. Зеркало, конечно, надо мне взвесить, все же оно ближе к 21 кг было.
80 кг мінімум , а якщо астрограф то і всі 100 , знаєм , проходили .
А противаги для точного балансування , трубу то не має можливості пересувати в великих проміжках .
Можна і без противаг , але тоді монтування потрібно проектувати тільки під конкретний телескоп і виважувати до грама , особливо на екваторіалі .
Записаний