Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
19 Квітня 2024, 02:27:19

Увійти

google


Автор Тема: Мої спостереження в ТАЛ-125R  (Прочитано 4219 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Мої спостереження в ТАЛ-125R
« : 04 Лютого 2009, 13:05:33 »
. - .

                                                        Мої спостереження в ТАЛ-125R
   
      На початку червня 2008 року нарешті я отримав заборгованість за виконану роботу (про яку не знала дружина) і зявились не враховані в сімейному бюджеті гроші на придбання нового телескопа.
        Вирішив брати російські НПЗ. Чому телескопи НПЗ? Навіть не знаю. Хоч починав з простенького Сelestron 80 ЕQ (синій), проте чогось від китайської продукції мене відвертало. Можливо виною тому наші базари та магазини, що переповнені продукцією Піднебесної… можливо просто із почуття протесту. Але вирішив зупинитися на продукції НПЗ
       Було декілька варіантів: ТАЛ-2, ТАЛ-150П, ТАЛ-125R.
       Тим більше, що у мене понад рік вже був ТАЛ-100R який залишився непроданим.
       Так от, зваживши фінансові можливості та порадившись з внутрішнім голосом вирішив зупинитись на ТАЛ-125R який продавав Олексій Прудніков на Старлабі. Мене вразили фото зроблені ним на даному телескопі. Ну і надавав перевагу всетаки рефрактору, про рефлектори не думалось (по крайній мірі тоді).
       Приїхавши до Москви і побачивши трубу навіть застрибав від радощів. Але руки вже зуділи і хотіли пошвидше неба.
       Як їхав через кордон то окрема історія. Взагалі це завжди рулетка. Хоч буваю в Росії частенько, але ніколи не вгадаєш як поведе себе митник. Ну наш він митник, український.
        Але завжди відбивався, та й нашого брата ЛА мабуть митники прирівнюють до дітей,  червоноармійців та трохи психічно хворих.     
         Ну гаразд до справи. В перший вільний день поїхав до батьків повіз інструмент. Поставив на МТ-1, дочекався неба і…
         Ну що сказать... Телескоп прекрасний.
         До речі непогано показав себе як по планетам так і по діп-скаям. Я спочатку брав його плануючи використовувати виключно як телескоп - планетник, але він чудово підходить і для діп-скаїв.
         Спостерігаю тільки за містом де мінімум засвіченого неба.
         Почав з порівняння тих об’єктів які раніше спостерігав в ТАЛ-100R.
         Апертура рулит!
         Кількість об’єктів звичайно набагато збільшилась і ті об’єкти, що раніше спостерігав в ТАЛ-100R видно чіткіше, з більшою кількістю деталей.
         Ну, про все попорядку.
         При спостереженні діп-скай використовував в основному 25мм окуляр SP та 2х ЛБ виробництва НПЗ.
         Збільшення які можна застосовувати від 40х до 120х (при хорошому стані атмосфери). Оптимально 40-80х не більше так як потім втрачається чіткість зображення.
          При спостереженні Місяця, планет використовувався в основному окуляри НПЗ SP 25мм, 7,5мм, 6,3 мм та 2х ЛБ.
          Діп-скай.
         Ліра - М57 (при 25мм окулярі НПЗ і 2х ЛБ НПЗ) видно чітко кільце. В центрі якась іскорка була видна, але не впевнений (на рівні глюка). При спостереженні в ТАЛ-100R просто акуратна кругла плямка без дірочки.
         Геркулес - М13 (при 25мм окулярі НПЗ і 2х ЛБ НПЗ) замість туманної кульки, чітко видно окремі зірки, проявляються якісь волокна, наче пропелери у вентилятора (але це моє враження).
         В.Ведведиця - (при 25мм окулярі НПЗ і 2х ЛБ НПЗ) М81 та М-82 виглядають набагато більше, у М-82 зявилась поперечинка.
         Хі та Аш Персея - (при 25мм окулярі НПЗ) - слов немає. Обидва об’екти добре вміщаються в поле зору. Просто краса.
         Андромеда М31 (при 25мм окулярі НПЗ) розміри набагато більше при збільшенні 40х ніж в ТАЛ-100R. Достатньо яскраве ядро, спостерігається галактика-супутник М-110 але рукава навіть на рівні глюка - не побачив. Можливо тому, що постійно сходить над теплицями в яких день і ніч світиться.
         Взагалі викладаю не все, що спостерігав, а більше те, що занотував з літніх спостережень коли було більше часу і хороших ночей і не було кризи..
         Планети.
         Деталей на Місяці набагато більше, тут можна використовувати збільшення до 365х.
Не скажу, що тримає невпевненно. Нормально тримає, але залежить від атмосфери. Турбуленція дуже відчутна. Без світлофільтра щось роздивитись складно - важко для очей швидко стомлюються.
         Юпітер - красень, якщо в ТАЛ-100 R щоб добре розгледіти полоси треба було ловити атмосферу, то… з ТАЛ-125 також треба ловити атмосферу, але полоси краще видно. Комфортно спостерігати при нормальній атмосфері при збільшенні 150-180х. Використовувались окуляри НПЗ SP 6,3 та 7,5 (без ЛБ).
         Осінню коли трохи розпогодилось спіймав Сатурна. Красень! Приблизно як на фотографії О.Пруднікова. Правда кільце вже встало майже паралельно, тому ніяких деталей на ньому не розгледів. Комфортно спостерігати при нормальній атмосфері при збільшенні 150-180х. Використовувались окуляри НПЗ SP 6,3 та 7,5 (без ЛБ).
         Пробував розгледіти Уран та Нептун. Уран при збільшенні 180х - розгледів диск, блакитно-зеленого кольору, але дуже розмитий. Сфокусуватися було складно із-за великої турбуленції та низького знаходження планети.
         Нептун поспостерігати не вдалось.
         При проведенні спостережень дуже допоміг електрофокусер, який А.Прудніков продав разом з трубою.
         Взагалі я планую в подальшому використовувати ТАЛ-125R, як телескоп - планетник. Для діп-скаїв - свій 8 " Ньютон (якщо все складеться і доведу його до розуму).
         Після спостережень прийшов до висновку, що ТАЛ-125R придатний не тільки для спостережень планет Сонічної системи а й діп-скай об'єктів як універсальний інструмент.
                   
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320

Olegjan

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 398
  • Подяк: 0
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #1 : 04 Лютого 2009, 13:15:56 »
. - .

Вражає українська мова!(сам не спец) это первое, ну а второе - наблюдения! :)
Записаний
Sky-Watcher 2001P посаженный на ДОБ

tlgleonid

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7246
  • Подяк: 818
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #2 : 04 Лютого 2009, 13:33:51 »
. - .

Згоден. І опис спостережень і мова на висоті.
Хоча мене найбільш вразило відчуття різниці 100 і 125мм. За моїми поняттями різниця там повинна бути дуже невелика, все ж таки лише 50% по площі.
Хоча враження від перших спостережень в новий інструмент завжди найяскравіші.
Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 8" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+ZWO ASI183MM+ZWO ASI178MM+PlayerOne Uranus C+фильтры R,V, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #3 : 04 Лютого 2009, 14:02:42 »
. - .

Извините за возможные ошибки - это мое первое описание оборудования и наблюдений. В действительности сразу после приобретения (за лето) наблюдал объектов намного больше чем описал. Поэтому в основном описания летних и частично осенних объектов.
Конечно впечатления от первых наблюдений в новый телескоп - это сродни первому свиданию.
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320

Gloom Demon

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2035
  • Подяк: 0
  • SW 1021 EQ3-2 Black Diamond. SW Dob 8' Pyrex
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #4 : 04 Лютого 2009, 17:47:14 »
. - .

Получил массу удовольствия от прочитанного. Добавить фоток и вообще заглядение будет! :beer:
« Останнє редагування: 05 Лютого 2009, 10:36:48 від Gloom Demon »
Записаний
Знание рождает скорбь

zverush

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 858
  • Подяк: 187
  • Вічний початківець. Пропажа-рецидивіст :)
    • Earn a bit of free crypto
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #5 : 04 Лютого 2009, 18:05:38 »
. - .

Цитата: Gloom Demon
Получил массу удовольствия от прочитанного.
+1  :super:

Цитата: obid.42
На початку червня 2008 року нарешті я отримав заборгованість за виконану роботу (про яку не знала дружина) і зявились не враховані в сімейному бюджеті гроші
Вот после этой фразы не знаю, женюсь ли я когда-то, или нет  :gigi:
Записаний
Паша, Київ.
Synta SW DOB 10" ретрак, Synta SW 804 на EQ2, Arsenal 10x50
------------------------------

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #6 : 04 Лютого 2009, 19:13:23 »
. - .

Aga,

Зело!  :up: :SLA:
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

tlgleonid

  • Moderator
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7246
  • Подяк: 818
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #7 : 04 Лютого 2009, 20:09:18 »
. - .

Добавить фыоток и вообще заглядение будет! :beer:
А еще лучше - зарисовок  :up:
Записаний
Задокументировано наблюдение  >1500 Deepsky объектов.
ТАЛ75R, GSO 8" 1:4 +HEQ5Pro SynScan+ZWO ASI183MM+ZWO ASI178MM+PlayerOne Uranus C+фильтры R,V, 265мм и 415 мм Добсоны HandMade+o3+hb+uhc+...
FAQ по любительской астрономии

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #8 : 04 Лютого 2009, 20:19:41 »
. - .

Aga,

А женщинам адрес этой страницы нидавать!

(а то они еще НПЗ разрушат....)
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

Artem

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 132
  • Подяк: 0
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #9 : 04 Лютого 2009, 20:28:22 »
. - .

Цікаво. Підтримую пропозицію щодо фоток :) Буде наглядніше.
А що там з нашою митницею? Як вони реагували?  :whatthehell:
Записаний
Meade 16" LightBridge & Orion SkyView Pro IntelliScope
SkyWatcher 120/600

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #10 : 04 Лютого 2009, 22:00:20 »
. - .

Цікаво. Підтримую пропозицію щодо фоток :) Буде наглядніше.
А що там з нашою митницею? Як вони реагували?  :whatthehell:

Да как обычно. Сделали вид что поверили моим квитанциям купленным за полчаса до отправки поезда.
Фотки постараюсь сделать и выложить.
« Останнє редагування: 04 Лютого 2009, 22:40:01 від obid.42 »
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320

Gloom Demon

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2035
  • Подяк: 0
  • SW 1021 EQ3-2 Black Diamond. SW Dob 8' Pyrex
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #11 : 05 Лютого 2009, 10:38:02 »
. - .

А что за квитанции - в смысле занижающие стоимость телескопа?
Записаний
Знание рождает скорбь

obid.42

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 252
  • Подяк: 22
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #12 : 05 Лютого 2009, 14:19:54 »
. - .

А Вы не из таможни? :hz:
Могу рассказать в личке. ;)
Записаний
БПЦ-7Х50, біно Gelios 11х80, ЗРТ-452 на АZ-3, ТАЛ-125R на EQ-5. Незважаючи на "допомогу" різних обставин в планах Ньютон 320

Gloom Demon

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2035
  • Подяк: 0
  • SW 1021 EQ3-2 Black Diamond. SW Dob 8' Pyrex
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #13 : 05 Лютого 2009, 15:05:18 »
. - .

Нет не из таможни, но расскажите в личке - вдруг придется телескоп вести.
Записаний
Знание рождает скорбь

vvv2007

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2336
  • Подяк: 0
Re: Мої спостереження в ТАЛ-125R
« Відповідь #14 : 05 Лютого 2009, 15:20:45 »
. - .

А можно и мне в личку?.. Вдруг пригодится...  :shuffle:
Записаний
Sky-Watcher BD2001P, Sky-Watcher ED80 OTA PRO, SW 1206, EQ-6 SynTrek, БПЦ2 7х50, Canon 400Da, QHY-5, Logitech 9000Pro