Киевский клуб любителей астрономии "Астрополис"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
19 Жовтня 2020, 18:17:00

Увійти

google


Автор Тема: Открытие МГА2009 в Харькове  (Прочитано 1994 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

denis

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 1047
 • Подяк: 19
 • УкрАстро (Харьков)
  • УкрАстро
Открытие МГА2009 в Харькове
« : 07 Лютого 2009, 21:29:29 »
. - .

Дорогие друзья! Так уж сложилось, что обращаюсь в первую очередь обращаюсь к форумчанам из Харькова, однако если найдутся желающие из других городов приехать к нам в гости - милости просим! Итак, во вторник, 10 февраля, состоится торжественное открытие Международного года астрономии 2009 в Харькове. Ниже, как зам. председателя Оргкомитета по МГА2009 в Харькове, я позволю себе процитировать официальный пресс-релиз:

Урочисте відкриття оголошеного ООН Міжнародного року астрономії 2009

10 лютого 2009 року о 14.00 в аудиторії імені К. Д. Синельникова
(пл. Свободи, 4, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 7-й поверх головного корпусу, фізична сторона) відбудеться урочисте відкриття оголошеного ООН Міжнародного року астрономії 2009, організованого НДІ астрономії ХНУ імені В. Н. Каразіна, Асоціацією випускників, викладачів і друзів ХНУ імені В. Н. Каразіна, Фондом «УкрАстро» та Харківським планетарієм імені Ю. О. Гагаріна.

У 1609 році Галілео Галілей направив у небо виготовлений власноруч невеличкий телескоп і побачив гори й кратери на Місяці, фази Венери, найбільші супутники Юпітера, кільце Сатурна, плями на Сонце, скупчення зірок, таким чином відкривши нову еру в дослідженнях Всесвіту – еру телескопічних спостережень. Значення цих відкриттів не лише для астрономії, але й для всієї науки неможливо переоцінити. На відзначення 400-річчя наукового подвигу Галілея спочатку італійські астрономи, а потім і Міжнародний астрономічний союз та ЮНЕСКО запропонували відзначити цю подію, і в грудні 2007 року ООН проголосила 2009 рік Міжнародним роком астрономії.

Які ж завдання ставлять перед собою організатори цієї світової акції? Коротко їх можна сформулювати так: за допомогою популяризації астрономічних знань і проведення широких астрономічних спостережень допомогти людям усвідомити своє місце у Всесвіті; викликати в них й у першу чергу в молоді інтерес до науки й наукових досліджень; сприяти астрономічній освіті населення особливо в країнах, що розвиваються. Це також можливість для всіх нас осмислити роль астрономії в нашому житті, у науці, культурі й у становленні рівноправного й мирного суспільства на Землі.

136 найбільших країн, зокрема й Україна, підтримуючи ініціативу МАС і рішення ООН, створили свої національні комітети для проведення Міжнародного року астрономії 2009 й окреслили плани заходів, які проводитимуться на місцевих, національних, регіональних і міжнародних рівнях.

На презентацію запрошуються: заступник ХОДА Л. О. Бєлова, заступник Харківського міського голови В. А. Ландсман, академіки НАН України В. П. Семиноженко, Л. М. Литвиненко, Б. В. Гриньов, І. М. Неклюдов, О. О. Коноваленко, В. Г. Манжелій та ін.; ректори харківських ВНЗ та директори НДІ М. Ф. Бондаренко (ХТУРЕ), В. І. Астахова (НУА), В. С. Кривцов (ХАІ ім. Жуковського), С. Л. Гнатченко (ФТІНТ), В. М. Яковенко (ІРЕ), М. Ф. Шульга (ІТФ) та інші представники наукової спільноти.
Записаний
«Зорко одно лишь сердце. Самого главного глазами не увидишь»  Антуан де Сент-Экзюпери
--- 250 mm 1:5 Newtonian Dob, Astroimpex 12x50, Canon EOS 350D ---

denis

 • Offline Offline
 • Повідомлень: 1047
 • Подяк: 19
 • УкрАстро (Харьков)
  • УкрАстро
Re: Открытие МГА2009 в Харькове
« Reply #1 : 07 Лютого 2010, 14:05:44 »
. - .

Чтоб не создавать новую тему, отпишусь здесь:

В среду, 10 февраля, в 15.15 в аудитории 2-49 главного корпуса Харьковского национального университета имени В. Н. Каразина состоится торжественное закрытие МГА2009. Приглашаются все желающие!
Записаний
«Зорко одно лишь сердце. Самого главного глазами не увидишь»  Антуан де Сент-Экзюпери
--- 250 mm 1:5 Newtonian Dob, Astroimpex 12x50, Canon EOS 350D ---