Киевский клуб любителей астрономии "Астрополис"

astromagazin.net
* * *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
22 Октября 2017, 03:42:37


Страницы: [1] 2

Продовження перекладу Посібника від AAVSO по спостереженням змінних зірок за допомогою цифрових дзеркальних камер.

Частина 3: Огляд програмного забезпечення

Попередня частина: http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?page=189

Оригінал: https://www.aavso.org/dslr-observing-manual

Читать далее...

Продовжую переклад Посібника від AAVSO по спостереженням змінних зірок за допомогою цифрових дзеркальних камер.

Матеріал трохи розтягнутий, як на мене, багато повторів, та поки що буду перекладати як є, повністю. Якщо є зауваження, пишіть! Для мене ця тема нова і невідома, на форумі є спостережники з досвідом, які завжди можуть покритикувати.

Щодо мови перекладу: хоч російську я знаю краще, принципово перекладаю українською. Можливо, якщо закінчу переклад, запропоную його на сайт AAVSO, цей матеріал має лише кілька перекладів (зокрема, французький, польський, грецький…)

Попередня частина: http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?page=188

Читать далее...

Однієї ночі, як завжди, ви біжите підтюпцем у парку. Темно, та ви знаєте місцевість, тому ви не боїтеся стикнутися з чимось. Одначе, цього вечору щось змінилось. Ви біжите і помічаєте когось поряд зі стежкою з фотокамерою на тринозі. Дивно, але ви помічаєте, що і її погляд і камера спрямовані вгору, на небо над головою. Ви кидаєте погляд догори і бачите лише найяскравіші плямки світла у вашому небі, що потерпає від світлового забруднення. Що б вона могла такого робити? В цьому випадку жінка, що вдень викладає історію у школі, проводить вимірювання яскравості певних зірок; дані, що вона одержить, будуть корисними і зацікавлять професійних астрономів. Вона одна зі зростаючих груп людей, яких називають “громадянськими вченими”. Цей посібник покаже, як ви можете прийняти участь в цьому русі.

Читать далее...

У цій статті автор зібрав корисні поради та використав свій власний досвід щоб допомогти тим, хто хоче серйозно вивчати змінні зірки.

Читать далее...

За достижениями микроэлектроники не успеваешь следить. Еще пять лет назад, разрабатывая любительский радиотелескоп-интерферометр http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,88024.0.html http://www.radio-sky.ru/forums/index.php?showtopic=14&st=0 на базе модулей приемников спутникового телевидения, удивлялся их компактности и полной готовности к использованию в домашних условиях без всяких настроек. Необходимо было только все собрать «до кучи» и написать софт для обработки и отображения принятых сигналов.

Читать далее...

Share on Twitter! Share on Facebook!
В ніч з 14.07. на 15.07.2012 року АК "ЮПІТЕР" проводив астрономічні спостереження на які запрошувались усі бажаючі. Головною метою цього заходу було спостереження покриття Місяцем планети Юпітер та популяризація астрономії серед громадськості. Нажаль, через недуже сприятливі погодні умови гостей було вкрай мало. Засоби масової інформації теж не змогли бути присутніми (мабуть побоялися дощу...), тому освітлювати цю подію доведеться мені. Отже, близько 19:30 ми прибули на місце спостережень http://goo.gl/maps/6RC4. Відразу розпочали облаштовувати містечко та розкладати обладнання.

Читать далее...

21 апреля 2012 года в рамках обзорнопоисковой программы «New Milky Way» была открыта первая в истории современной России классическая новая звезда. Любая идея рождается из желания. В современном мире самое большое желание человека - быть всегда в курсе событий, и желательно первым.

Читать далее...

 

Юпитер не зря соблазнил красавицу Ио, рискуя обратить на себя гнев Геры. Результаты такого "романа" продолжают нас удивлять и по сей день...

 

 

Читать далее...

14 Март 2010 - Юпитер 2010

Наконец-то дождались! Наступает многолетний период благоприятной видимости короля планет – Юпитера. В течение 6 лет мы сможем наблюдать и фотографировать планету на приемлемой, для наших широт, высоте. В 2010 году Юпитер достигнет почти 40°, а в 2012-13 годах можно будет наблюдать планету на максимальной высоте >60°.

Читать далее...

Солнце ярко сияет на голубом небе - но что это? Неожиданно свет меркнет, словно бы уже наступил вечер! В воздухе повисает ощущение тревоги. Почему же начало темнеть? Взгляд на диск дневного светила не обнаруживает чего-либо странного - а Сумрак тем временем сгущается. И лишь когда напряжение достигает пика, ситуация наконец проясняется - оказывается, мы стали свидетелями редчайшего - и красивейшего! - природного явления: Полного Солнечного Затмения. Вон уже от дневного светила только лишь тоненький серпик остался; скоро и он исчезнет. И резко, как по мановению волшебной палочки, вспыхнет солнечная корона, бриллиантиками засверкают в темно-синем небе Меркурий с Венерой. Красота!

Читать далее...

Страницы: [1] 2