Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
26 Квітня 2024, 07:07:06

Увійти

google


Автор Тема: поиск внеземных цивилизаций  (Прочитано 4105 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Andriyu

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 425
  • Подяк: 37
поиск внеземных цивилизаций
« : 16 Листопада 2012, 16:36:50 »
. - .

Здравствуйте товарищи, у меня такой вопрос: кто-будь участвовал в программе поиска внеземного разума SETI@home и вообще как астросообщество относится к подобным проектам?
« Останнє редагування: 24 Липня 2013, 14:28:39 від Andriyu »
Записаний
Я помешан на космосе. Фотографии газовых облаков для меня то же, что снимки отдаленных пляжей в брошюрах турагентств. Приглашение прилететь и все увидеть своими глазами. (Джереми Кларксон)

Mott

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5732
  • Подяк: 161
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #1 : 16 Листопада 2012, 16:59:15 »
. - .

Здравствуйте товарищи, у меня такой вопрос: кто-будь участвовал в программе поиска внеземного разума SETI@home и вообще как астросообщество относится к подобным проэктам?

Aga,

ИМХО у некоторых наших товарищей клиент SETI  загружается при включении компьютера.
(как по мне, то все хорошо, но космос уж слишком велик.......)
Записаний
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
We can’t step aside while gravitation waves washing out the universe foundation!

mnn72

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5664
  • Подяк: 1017
  • Astromouse
    • Astromouse
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #2 : 16 Листопада 2012, 17:11:51 »
. - .

Я учавствовал, да и числюсь сейчас там. После переустановки винды SETI-клиент не запускал еще ни разу. Что могу сказать - комп молотит целый день. Какие-то данные принимает, обрабатывает, назад отправляет. А что она делает не ясно. Может архивы Международного банка обрабатывает - фиг знает. И вообще весь проект держится на голом энтузиазме. Потому  что иногда приходят письма с просьбой перечислить хоть 5 долл. на поддержку проекта  :hz:
Записаний
Обсерватория: Ananjev (L33, IAU); AAVSO; TESS TFOP (TESS Followup Program)
Открыто: 200 переменных, 46 транзиента (12 сверхновых); Подтверждения: 15 астероидов, 6 комет.
Николай Мышевский

Andriyu

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 425
  • Подяк: 37
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #3 : 16 Листопада 2012, 17:25:44 »
. - .

Я учавствовал, да и числюсь сейчас там. После переустановки винды SETI-клиент не запускал еще ни разу. Что могу сказать - комп молотит целый день. Какие-то данные принимает, обрабатывает, назад отправляет. А что она делает не ясно. Может архивы Международного банка обрабатывает - фиг знает. И вообще весь проект держится на голом энтузиазме. Потому  что иногда приходят письма с просьбой перечислить хоть 5 долл. на поддержку проекта  :hz:


странно, мне таких писем не приходило... Хоть я тоже некоторое время участвовал в проекте, даже отмечал у себя на поисковых картах точки откуда был принят, обрабатываемый сигнал... Так для интереса.
Записаний
Я помешан на космосе. Фотографии газовых облаков для меня то же, что снимки отдаленных пляжей в брошюрах турагентств. Приглашение прилететь и все увидеть своими глазами. (Джереми Кларксон)

serhio_67

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 590
  • Подяк: 21
  • Сергій
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #4 : 16 Листопада 2012, 17:41:36 »
. - .

Подтверждаю, что приходят письма перечислть 5 дол. Учавствую ещё в Einstein@Home. http://ru.wikipedia.org/wiki/Einstein@Home
Полностью согласен с Mott, что "как по мне, то все хорошо, но космос уж слишком велик......."  ;)
Записаний

SP

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Online Online
  • Повідомлень: 4627
  • Подяк: 1244
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #5 : 16 Листопада 2012, 18:12:21 »
. - .

Ну и моё имхо. Детство всё это, во всех отношениях. Не то и не там ищется.
Записаний

Grew

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 712
  • Подяк: 34
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #6 : 16 Листопада 2012, 22:13:06 »
. - .

Ну и моё имхо. Детство всё это, во всех отношениях. Не то и не там ищется.
Сергей, если возможно, было бы интересно услышать более развёрнутый ответ. Ну хотя бы в виде тезизов (мол, ищите то-то там-то), тема позволяет выслушивать/высказывать любые мнения.
Записаний

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #7 : 16 Листопада 2012, 23:00:31 »
. - .

Здравствуйте товарищи, у меня такой вопрос: кто-будь участвовал в программе поиска внеземного разума SETI@home и вообще как астросообщество относится к подобным проэктам?
Завдячуючи Вашій темі, став учасником проекту SETI@home в команді SETI@Ukraine. :)
Записаний

Andriyu

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 425
  • Подяк: 37
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #8 : 17 Листопада 2012, 10:55:19 »
. - .

Здравствуйте товарищи, у меня такой вопрос: кто-будь участвовал в программе поиска внеземного разума SETI@home и вообще как астросообщество относится к подобным проэктам?
Завдячуючи Вашій темі, став учасником проекту SETI@home в команді SETI@Ukraine. :)
это здорово.  :up:
Записаний
Я помешан на космосе. Фотографии газовых облаков для меня то же, что снимки отдаленных пляжей в брошюрах турагентств. Приглашение прилететь и все увидеть своими глазами. (Джереми Кларксон)

Chris Kelvin

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 165
  • Подяк: 101
    • CometBase
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #9 : 09 Грудня 2012, 00:28:23 »
. - .

Кілька років тому теж брав участь в SETI@home. Прохання про гроші не було, комп весь час щось "ковбасив", відправляв і приймав якісь дані - це нагадувало "чорний ящик". Не бачачи великого сенсу, за деякий час зніс програму (думаю, Аресібо багато не втратив на цьому).
Що ж стосується позаземних цивілізацій, то ІМХО добре що нас ще ніхто не знайшов, або як казали в одному фантастичному фільмі: "як вони нас знайдуть, було б добре, щоб мене тоді не було". Це буде 1492 рік, тільки в більших масштабах, навіть, якщо позаземні істоти налаштовані до нас добре.
Як на мене, був би великий позитив в тому, щоб знайти хоча б якусь амебу поза межами Землі, однак останні місії на Титан, Марс etc наштовхують на думку, що життя не така вже й поширена річ. Тож не думаю, що контакт відбудеться найближчим часом.
Записаний
UFO F70076; Sky-Watcher BKP200/F800, NEQ-6 SYN SCAN, Canon EOS 600D
http://cometbase.net/

KvaNTy

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 18
  • Подяк: 0
  • С ув.Юрий (г.Севастополь)
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #10 : 21 Грудня 2012, 02:09:49 »
. - .

...наштовхують на думку, що життя не така вже й поширена річ. Тож не думаю, що контакт відбудеться найближчим часом.
Разумная жизнь - очень даже вероятно. А вот примитивная... :hz:
Хотя если в ближайших нескольких десятках парсек от нас нет ничего сложнее этой гипотетической амёбы, то не удивительно, что проект SETI пока не дал никаких сенсационных результатов.

...ну должны же ОНИ хоть где-то быть. Не может же такое количество строй-материала пропадать без дела.
Записаний
Keep Looking Up! :starrynight:
ШК 6"

Chris Kelvin

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 165
  • Подяк: 101
    • CometBase
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #11 : 27 Грудня 2012, 12:16:43 »
. - .

Парадокс Фермі почався колись з простої фрази: "І що? І де ж вони?...", маючи на увазі повну відсутність сигналів від "зелених чоловічків" :binolook:. Можливо відповідь доволі проста: радіозв'язком ніхто не користується??? Я десь читав, що ще до відкриття радіохвиль припускали, що єдиним інструментом міжзоряного спілкування стане світло (щось на зразок відсилання тексту азбукою Морзе, правда при цьому джерело світла повинно бути дуже потужне і по можливості максимально вузьконаправлене). Згодом з'явилось радіо, але чи не буде відкрито ще щось нове років за 100-200, що повністю змінить наше уявлення про дистанційне спілкування????
Є ще варіант: уявлення про спілкування у aliens зовсім інші - телепатія, наприклад. Думаю, таким індивідуумам засоби голосового зв'язку не потрібні.
Колись чув таку собі екзотичну теорію - як відомо, на стадії утворення заліза завершується життєвий цикл зірки. У зірки Пшибильського є багато елементів, важчі за Fe: Cs, Th, U, наприклад. Екзотика була в тому, що припустили - це інопланетяни так заявляють про себе, підмішуючи рідкоземельні та інші елементи до своєї зірки, щоб їх помітили. До речі, джерело для роздумів - є доволі багато таких пекулярних зірок.
Ну і на останок додам - велике мовчання Всесвіту може бути пов'язане просто з небажанням братів по розуму спілкуватися. Людям, як соціальним істотам, важко таке зрозуміти, але розвиток життя на інших планетах міг призвести до речей, які ми не розуміємо.
Зрештою, як це не сумно звучить, парадокс Фермі можна пояснити банальною унікальністю життя на Землі :'(...
Записаний
UFO F70076; Sky-Watcher BKP200/F800, NEQ-6 SYN SCAN, Canon EOS 600D
http://cometbase.net/

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #12 : 27 Грудня 2012, 19:59:37 »
. - .

Беріть участь у проекті SETI! :beer:.
« Останнє редагування: 28 Грудня 2012, 17:09:12 від oberon »
Записаний

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #13 : 24 Липня 2013, 09:25:19 »
. - .

Тепер і власники пристроїв на Android можуть прийняти участь в проекті SETI@home - "Владельцам устройств на Android предложили помочь в научных вычислениях"
Записаний

ave

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 14
  • Подяк: 1
  • No Fermi paradox
    • StarContact
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #14 : 07 Березня 2023, 00:38:02 »
. - .

Відповідь на парадокс Фермі.
Розумне життя у Всесвіті існує і надсилає нам сигнали, але ми їх не бачимо тому, що не туди і не так дивимося.
Природа сигналів не лежить у радіодіапазоні.


Розгорнута відповідь за посиланням: https://starcontact.zxlogin.com/?p=133

Цікаво, у когось є свої думки про цю відповідь?

31 березня 2020 року SETI@home припинив розсилати користувачам нові завдання. Проект заморожений.

RIP Френк Дрейк
З сумом повідомляємо, що піонер SETI та творець рівняння Дрейка помер 2 вересня. Френк у віці 92 років. Френк провів перші експерименти SETI, здатні виявляти радіосигнали на відстанях до найближчих зірок. Він продовжував мати великий вплив у цій галузі до своїх 90 років.

Ден Вертімер сказав наступне:

Якби не Френк, я був би страшенно багатим. Коли на початку 70-х з’явилися перші мікрокомп’ютерні чіпи, я приєднався до Homebrew Computer Club разом зі Стівом Джобсом і Стівом Возняком. Усі в Homebrew стали надбагатими, крім мене.

Поки інші домашні пивовари розробляли та продавали перші домашні комп’ютери, я завдяки Френку витратив свій час на те, щоб з’ясувати, як використовувати перші комп’ютерні чіпи для експериментів SETI. Я не став багатим, але натомість Френк надихнув мене працювати над деякими з найважливіших питань, які виникають у нас як людей. Він навчив мене так багато - мені неймовірно пощастило працювати з Френком над багатьма експериментами SETI протягом 45 років. Ідеї ​​Френка привели до оптичних SETI, SETI@home, а останнім часом, коли йому було 90 років, Френк допомагав піонерові PANOSETI.

Френк був чудовим другом, наставником і блискучим співробітником. Якщо земляни коли-небудь знайдуть інопланетян, нам доведеться подякувати Френку.


4 вересня 2022
(с) https://setiathome.berkeley.edu/
Записаний

Cosmic

  • Гість
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #15 : 10 Березня 2023, 14:28:31 »
. - .

Цікаво, на чому засновано поділ природи на живу та не живу. Хто зна, можливо, наприклад, простий камінь під ногами теж "живий" або навіть "розумний", тільки якось по своєму, по камінячому.
Записаний

Yvk

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4931
  • Подяк: 476
    • Не адмін на деякий час
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #16 : 10 Березня 2023, 17:56:20 »
. - .

Цікаво, на чому засновано поділ природи на живу та не живу. Хто зна, можливо, наприклад, простий камінь під ногами теж "живий" або навіть "розумний", тільки якось по своєму, по камінячому.

В NASA колись прийняли визначення життя як "само-підтримуючої хімічної системи, що здатна еволюціонувати за Дарвіном" ("Life is a self-sustaining chemical system capable of Darwinian evolution")
Звичайно, це визначення, так би мовити, не є висіченим в камінні (кхм..), вчені постійно намагаються уточнити та іншим чином його покращити, наприклад, додаючи туди ще термодінамику:
https://link.springer.com/article/10.1007/s11084-019-09578-5  (повний текст можна знайти на scihub)
Записаний

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7662
  • Подяк: 6250
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #17 : 11 Березня 2023, 21:03:29 »
. - .

Цікаво, на чому засновано поділ природи на живу та не живу. Хто зна, можливо, наприклад, простий камінь під ногами теж "живий" або навіть "розумний", тільки якось по своєму, по камінячому.
Може через те, що людство звикло до вуглецевої форми життя і більше інших форм не зустрічало?
Цілком можливо, що може бути форма життя на основі сіліцію, або якогось іншого елемента, але чи зможемо ми її розпізнати це інше питання
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
http://ukr-vo.org/personalities/index.php?b&6&lit=%CB&idp=1031

rgb

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 466
  • Подяк: 132
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #18 : 12 Березня 2023, 06:09:35 »
. - .

Жоден элемент не в змозi давати сполуки з такими довгими ланцюжками як вуглець. Життя на основе силiцiю i iнших элементiв-це з розряду вiчного двигуна. Наскiльки я пам'ятаю, то ланцюжки з чотирма атомами силiцiю  отримали з великими труднощами. Це б ми були побудованi тiльки з формалiну, этанолу(таке б багатьом сподобалося), метанолу, оцту. Ну щось таке.
« Останнє редагування: 12 Березня 2023, 06:22:59 від rgb »
Записаний
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 7662
  • Подяк: 6250
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: поиск внеземных цивилизаций
« Відповідь #19 : 12 Березня 2023, 08:20:56 »
. - .

Жоден элемент не в змозi давати сполуки з такими довгими ланцюжками як вуглець. Життя на основе силiцiю i iнших элементiв-це з розряду вiчного двигуна. Наскiльки я пам'ятаю, то ланцюжки з чотирма атомами силiцiю  отримали з великими труднощами. Це б ми були побудованi тiльки з формалiну, этанолу(таке б багатьом сподобалося), метанолу, оцту. Ну щось таке.
ми просто не маємо чіткого уявлення про фізичні і хімічні умови на планетах навколо інших зір, тому і танцюємо навколо вуглецю, як панівного елементу для утворення життя
ми ще навіть нашу Сонячну систему толком не вислідили, та навіть і в земній корі пробурились всього на якихось 12 км
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре
http://ukr-vo.org/personalities/index.php?b&6&lit=%CB&idp=1031