Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
24 Квітня 2024, 16:19:08

Увійти

google


Автор Тема: Часовий пояс в Україні  (Прочитано 9416 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Часовий пояс в Україні
« : 01 Квітня 2013, 04:32:49 »
. - .

Вибачте, не знайшов відповідної теми, окрім того питання про сонячний годинник у Києві.

Учора країна вкотре перейшла на літній час. Ваші думки з цього приводу?

А поки наведу невеличку історичну довідку:
  • З давніх-давен народ жив за місцевим сонячним часом і не парився. Начебто, логічно - сонце опівдні має бути близько 12 години.
  • UT+2:08. У Російській Імперії почали використовувати Петербурзький час, що стосувалося однак лише залізниць.
  • UT+1. 1 березня 1918 року уряд УНР уніфікував обчислення часу з Європою. Історичний прецедент, коли водночас було переведено годинник на 68 хвилин назад, а календар - на 14 днів уперед!
  • UT+3. Водночас, більшовики вводять Московський час на нашій території.
  • UT+2. У травні 1924 року на території УСРР встановлюється час 2-го годинного поясу.
  • UT+3. Червень 1930 року - Радянський союз впроваджує декретний час.
  • UT+3/4. 1981 рік - на додачу, започатковано "традицію" літнього переведення стрілок. Тепер наш час випереджує природній аж на дві години!
  • UT+2/3. Липень 1990-го, нарешті здогадалися прибрати декретну годину.
  • Іще багацько менш значимих пертурбацій, як у нас прийнято робити із законами. Фактично, увесь цей час була чинною постанова Кабміну від 1996 року.
  • UT+2(?). Одна із останніх пропозицій була врешті-решт, дуже близька до істини: порівняти час із географічним. Див. Проект Закону про порядок обчислення часу на території України №10125 від 27.02.2012 (Азаров М.Я.). Цитати звідти:
    Цитувати
    На території України обчислення часу здійснюється відповідно до другого годинного поясу міжнародної системи годинних поясів (київський час) і є єдиним для всієї території України.
     (...)
     Для єдиної транспортної системи та сфери телекомунікацій установлюється єдиний звітно-обліковий час — київський.
     (...)
     Реалізація проекту Закону не потребує додаткового фінансування з державного бюджету, а також додаткових матеріальних та інших витрат.
     (...)
     Прийняття Закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні відповідно до міжнародних правил обчислення часу та географічного розташування України. (...)
    Однак не сталося, як гадалося, законопроект відкликаний, і ми знов у розбитого корита перейшли на літній час. UT+2/3

А тепер географія, яка, сподіваюся, астрономам і без малюнків зрозуміла.
Переводячи стрілки годинника влітку, ми запроваджуємо на території країни російський час, себто середній сонячний час, нормальний для Поволжжя. Україна має жити за Київським часом натомість!



92% території нашої країни, на яких проживає 87% населення, знаходиться географічно у годинному поясі UT+2, де місцевий сонячний час відрізняється від Київського не більш, ніж на півгодини. Для Донбаського регіону ця різниця не перевищує 37 хвилин. Чи маємо рівнятися на хибний Московський час, різниця з яким складає близько двох годин? Вам подобається темрява о восьмій ранку?

І навряд чи тут знайдеться людина, яка із захопленням переводить стрілки. Наприклад, в мене вдома близько 20 годинників та 7 операційних систем, і всі вони по-різному реагуть на переведення стрілок. А ви тим часом радійте: більшість тогочасних радянських урядовців вже померло, але вони й досі крадуть годину вашого сну кожної весни!  :P
« Останнє редагування: 28 Березня 2014, 14:18:35 від Roman K. »
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #1 : 01 Квітня 2013, 04:35:10 »
. - .

Ще для довідки. 64% населення світу, тобто близько 4480 мільйонів людей у 125 країнах живуть за сонячним часом, без переведення стрілок на літній час, та без інших паплюжень годинних поясів. Решта, у тому числі й ми, слідують сумнівним традиціям.
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

SWN

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1107
  • Подяк: 1149
  • Н.Водолага
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #2 : 01 Квітня 2013, 06:28:09 »
. - .

Цитувати
Вам подобається темрява о восьмій ранку?
Эмоциональная статья. Не более.
Хотя бы привел автор период времени, когда в 8 утра темно (и где). И про вечер он забывыает при этом упомянуть. Вот мне не нравилось ( как обычному человеку, а не любителю астономии  :)), когда в 4 утра Солнце уже высоко, а в 8 вечера уже темно и я не успевал, придя с работы, заняться хозяйственными проблемами по дому.
Цитувати
але вони й досі крадуть годину вашого сну кожної весни
А осенью дарят. :) ( И что мешает в ночь с субботы на воскресенье лечь на час раньше?)
Что касается необходимости перевода стрелок еще можно поспорить, а касательно часового пояса городскому человеку практически без разницы.
Моя дочка  раньше 2-3 часов и не ложится. :facepalm:
« Останнє редагування: 01 Квітня 2013, 07:04:55 від SWN »
Записаний
И вся печаль проходит, когда глядишь на звезды

SW2001 - CG5, БПЦ20х60

Chris Kelvin

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 165
  • Подяк: 101
    • CometBase
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #3 : 01 Квітня 2013, 07:41:26 »
. - .

Переведення годинників - це обов'язково ще й лишній стрес для організму: для дітей, наприклад, не зрозуміло, чому раптом потрібно лягати спати на годину швидше, а потім до школи вставати на годину раніше. Правда був, якщо пам'ятаєте ще й гірший варіант - назавжди залишитися у літньому часі... ІМХО, у питанні переведення стрілок є багато політичної складової...
Цитувати
але вони й досі крадуть годину вашого сну кожної весни
А осенью дарят. :)
Так можна цілий рік дарувати ;)

Загалом, підтримаю автора, Романа, Україна повинна жити за природнім часом згідно другого часового поясу.
Записаний
UFO F70076; Sky-Watcher BKP200/F800, NEQ-6 SYN SCAN, Canon EOS 600D
http://cometbase.net/
Подякували

VAKT

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1007
  • Подяк: 40
  • GSO DOB/EQ6 GT 8", pro optic 11x80
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #4 : 01 Квітня 2013, 07:49:56 »
. - .

Довидка не совсем верная. На сколько я знаю в части тех стран где не переводят стрелки, переводят рабочее время. Вроде бы в Японии так: все предприятия и учереждения (кроме космической и атомной отрасли - эти по международному времени живут) переводят начало работы на час вперёд/назад - финт ушами от нашего, но сути не меняет.
Записаний

Shadow

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3878
  • Подяк: 753
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #5 : 01 Квітня 2013, 07:54:19 »
. - .

для жителів лівобережжя , а тим більше сходу України т.з. "зимовий" час (тобто UTC+2) так само незручний як для жителів західних областей "літній" (UTC+3).
Нeскладно порахувати що приміром для полтавської обл. за часу UTC+2 сонце буде сходити близько 3-ї ночі  :)
Записаний

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3993
  • Подяк: 1701
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #6 : 01 Квітня 2013, 08:11:01 »
. - .

В США есть сайт противников перевода чосов. На риторический вопрос, который был поставлен одним из авторов сайта, кажется никто никогда не ответит. Вопрос такой: "Летнее время либо полезное, либо бесполезное. Если оно полезное, то почему бы его не оставлять и на зиму. Если оно бесполезное, зачем на него переходить?".

О так называемой экономии энергии. На указанном сайте есть куча ссылок на исследования конца 20-го века, опровергающие наличие экономии. (По видимому, экономия была до эры кондиционеров и люминесцентных ламп).
« Останнє редагування: 01 Квітня 2013, 08:53:42 від Chepurny »
Записаний

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3993
  • Подяк: 1701
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #7 : 01 Квітня 2013, 08:27:52 »
. - .

В наших городах еще с очень старых времен сдвинуто само время начала/окончания работы. Село же живет традиционно по солнцу; например, летом в 6 часов утра там уже кормят скот, в 8 - 9 вечера - ложатся спать (кроме гуляющей молодежи; те, как и в городе, могут вообще не ложиться  :) ). У крестьян соответственно 12 часов дня - это именно средина дня, а не его начало, как у горожан, а 12 ночи - это средина ночи, а не ее начало. Было бы целесообразно горожанам одноразово сдвинуть все расписания (например, в новогоднюю ночь) и на этом прекратить переходы туда-сюда. (Селяне восход солнца сдвинуть то не могут  :clever:)
Насколько я знаю, в Европе начало и окончание работы у горожан сдвинуто на час по сравнению с нашим.
Записаний

M_M

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5068
  • Подяк: 1094
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #8 : 01 Квітня 2013, 08:59:05 »
. - .

Самое смешное - сезонный перевод часов в некоторых странах экваториального пояса где время восхода-захода Солнца почти не меняется.
Записаний
Подякували

yaroslav_s

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 509
  • Подяк: 104
  • Ярослав, Київ
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #9 : 01 Квітня 2013, 10:04:01 »
. - .

Літній час потрібен. Я адаптуюсь до нового часу без проблем протягом тижня і особливого дискомфорту не відчуваю. Якщо б не переводили час - сонце б сходило в Києві в червні в 3.47 ранку. А світанок наступав би ще до 3 год. От це було б точно не нормально. Усі цивілізовані країни - Європа і Америка в тому числі - переводять час. То чому нам винаходити велосипед?
« Останнє редагування: 01 Квітня 2013, 14:23:21 від yaroslav_s »
Записаний
Meade 16" LB + Orion SkyView Pro Intelliscope, Celestron 10 x 50

himik

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 375
  • Подяк: 9
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #10 : 01 Квітня 2013, 10:55:01 »
. - .

Пару лет назад был в Москве в феврале, когда у них было "летнее время"... выхожу на улицу в 8 утра - а там синяя чернота. Дневное время там получилось наверное часикам к 11 наверное - ну это же не нормально. А рассвет в 3 тоже не хочется. Так что я за перевод времени.
Записаний

mnn72

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5664
  • Подяк: 1017
  • Astromouse
    • Astromouse
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #11 : 01 Квітня 2013, 12:03:22 »
. - .

Мнение одно - !"№ня якась. Я сегодня на час на работу опоздал.
К стати по зимнему времени как-то и чувствуешь себя лучше. Видать зимнее время биологически нам ближе.
Записаний
Обсерватория: Ananjev (L33, IAU); AAVSO; TESS TFOP (TESS Followup Program)
Открыто: 200 переменных, 46 транзиента (12 сверхновых); Подтверждения: 15 астероидов, 6 комет.
Николай Мышевский
Подякували

Shadow

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3878
  • Подяк: 753
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #12 : 01 Квітня 2013, 13:42:55 »
. - .

Мнение одно - !"№ня якась. Я сегодня на час на работу опоздал.
К стати по зимнему времени как-то и чувствуешь себя лучше. Видать зимнее время биологически нам ближе.

кому как  ;)
Записаний

Vadym

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2616
  • Подяк: 251
  • Киев, Подол
    • Звездное небо - моя фотогалерея
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #13 : 01 Квітня 2013, 14:23:31 »
. - .

С точки зрения биологии и естественных жизненных ритмов - хорошо бы жить по среднему солнечному времени (а еще лучше по истинному солнечному). Но для "некрестьянина" - это не удобно.

Поэтому большинство населения развитых стран давно забыли о "естественности" и выбирают не как "естественно", а как "удобно". При этом, само понятие "удобно" отличается от региона к региону. Например, в Западной Европе рабочий день начинается в 5-6 часов (на производстве), а у нас в 8-9 по местному гражданскому времени.

Плюс ко всему в некоторых странах добавляются политические соображения, типа куда "прислониться" - к своей метрополии или к соседям (для Украины выбор между Россией или Европой).

Из-за всего этого в Украине вопрос слишком запутан и политизирован. Хуже всего, когда решение о переходе на летнее время то "вводится", то "отменяется". Но Украина "не ищет легких путей" и всегда выбирает самый замысловатый, чтобы ни соседи, ни собственные граждане не поняли ее истинных намерений.  ;D
Записаний
Моя фотогалерея
МШР, ED-80, Бино 20x80, БПВ 7х15.

S.Fire

  • Клуб Астрополіс, Адміністратор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 11002
  • Подяк: 3496
  • Павло Пресняков
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #14 : 01 Квітня 2013, 14:45:36 »
. - .

2:30 устроит всех. :gigi:
Записаний
Мій сайт
Мій фотоальбом
Допоможу з обладнанням для відеоспостереження метеорів.

ivan

  • Гість
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #15 : 01 Квітня 2013, 15:09:53 »
. - .

Мнение одно - !"№ня якась. Я сегодня на час на работу опоздал.
К стати по зимнему времени как-то и чувствуешь себя лучше. Видать зимнее время биологически нам ближе.

Вы видимо, как и я, сова.  :(
Записаний

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3993
  • Подяк: 1701
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #16 : 01 Квітня 2013, 15:10:30 »
. - .

Большинство приняло бы любое время, которое бы не прыгало туда-сюда. Паша, подожди, пойдут девченки в школу, их подъем в первые два-три дня после весеннего перевода стрелок будет дан тебе в реальных ощущениях, строго в соответсвии с материалистическим учением ;D

ЗЫ. Пару лет назад в один из переводов я, чертыхаясь, поставил на своих фотике и видеокамере всемирное UT. С тех пор их не перевожу  ;D  В этот раз так же поступлю и с зоной цифрового термометра
« Останнє редагування: 01 Квітня 2013, 15:15:06 від Chepurny »
Записаний

Roman K.

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 721
  • Подяк: 22
  • Забанений!
  • Plus lucis non semper melius est
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #17 : 01 Квітня 2013, 15:56:06 »
. - .

Мнение одно - !"№ня якась. Я сегодня на час на работу опоздал.
К стати по зимнему времени как-то и чувствуешь себя лучше. Видать зимнее время биологически нам ближе.
Щодо життєвих дрібниць... я звично скупляюся в магазині о 23-й годині, а вчора прийшов (ой блін!) а вже 0:26 і все позакривалося... і до того ж він був відчинений до 22 (тобто 21) ))). А мораль сей байки такова: не ставте особисті дріб"язки (сова/несова, село/місто) у пріоритет географії.

2:30 устроит всех. :gigi:
Туреччина розглядала такий варіант, але ж у них Анкара дійсно у 2:30 розташована, і добрий гак на схід. Але у нас навіть Донбасу (імхо) вигідніше бути на одній хвилі з Києвом, аніж приєднуватися до "російского" +3 поясу, якого (увага!) наразі не існує.

Самое смешное - сезонный перевод часов в некоторых странах экваториального пояса где время восхода-захода Солнца почти не меняется.
Намібія, Бразилія. Ага  :insane:
Записаний
Arsenal 15075eq3.2, SW 1309eq3.2, біно 20х90, Watec 902h2, Canon 600d

ivan

  • Гість
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #18 : 01 Квітня 2013, 15:58:39 »
. - .

Вот случайно нашёл интересный рисунок по циркадным ритмам.
Записаний

Webber

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1218
  • Подяк: 782
  • Валентин
Re: Годинний пояс в Україні
« Відповідь #19 : 01 Квітня 2013, 16:30:03 »
. - .

вибачте за оффтоп, але хіба не "часовий пояс"? "годинний" якось око ріже   :pain:
Записаний
GSO 12" dob; Tak FSQ-106 edx4 (setup in progress..)
Подякували