Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
17 Червня 2024, 02:02:10

Увійти

google


Автор Тема: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"  (Прочитано 28618 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #340 : 28 Листопада 2014, 12:02:39 »
. - .

Ех  :-\ Трохи зарано почалась зима. Ще б тижня 2 і переїхав би в нову обсерваторію. А так прийшлось робить мобільний варіант.
Трохи доробив і склав "англічанку" по-новому. Так як шестерні на DEC так і не знайшов, вирішив все таки зробити важіль. А також зробив тормоза-фрикціони на обидві осі. Тепер все працює як потрібно! Звичайно, ще багато потрібно налагодити але навіть моїм не досвідченим оком помітно, що все буде працювати.
Записаний
Слава Україні!

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #341 : 28 Листопада 2014, 12:12:59 »
. - .

У фрикціонах використовував полізен (дякую Ігорю  :beer:) Важіль зроблений за класичною схемою з книги Сікорука (з часом схема трохи зміниться але трохи потім  ;) . Шпилька з нержавійки, гайка латунна. Все примітивно, але головне працює  :bigidea:
« Останнє редагування: 06 Грудня 2014, 22:57:18 від clavutich »
Записаний
Слава Україні!

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #342 : 28 Листопада 2014, 12:26:38 »
. - .

Минулої пятниці дали небо і я вирішив пофоткать Юпітер. Десь о 3-00 вивіз телескоп, навівся на око за полярною зіркою все попідключав (електроніку використовую eqdrive miniusb). Зловив Юпітер і тут же на екрані він почав гаснути, піднявши голову помітив, що вже пів неба в хмарах... з того часу навіть проблеску в небі не було  :hz:

Також, використовував противіс (на малюнку обвів місце кріплення) але виявив, що маю досить посередні ШД і вони буває "проскакують" якщо вішаю противагу. А також зясував, що все таки, потрібно противіс на нижню частину труби.
Записаний
Слава Україні!
Подякували

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #343 : 28 Листопада 2014, 12:32:23 »
. - .

Вітаю! Чудово вигляда, "капітально!"  bigscope
З моторчиками розібрався вже? не актуально.
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8728
  • Подяк: 3693
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #344 : 28 Листопада 2014, 12:37:10 »
. - .

Минулої пятниці дали небо і я вирішив пофоткать Юпітер. Десь о 3-00 вивіз телескоп, навівся на око за полярною зіркою все попідключав (електроніку використовую eqdrive miniusb). Зловив Юпітер і тут же на екрані він почав гаснути, піднявши голову помітив, що вже пів неба в хмарах... з того часу навіть проблеску в небі не було  :hz:
Чим краще скоп , тим менше неба  ;). А я то думаю, що з погодою сталося. :D :up:
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #345 : 28 Листопада 2014, 12:38:17 »
. - .

Вітаю! Чудово вигляда, "капітально!"  bigscope
З моторчиками розібрався вже? не актуально.
Дякую! Ну в порівнянні з минулою "зборкою" коли візуально було помітно як коливається верхушка труби при наведенні, то дійсно капітально. А ще погано, що немає з чим порівнювать, немаю досвіду з екваторіальними монті зовсім  :-\
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8728
  • Подяк: 3693
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #346 : 28 Листопада 2014, 12:47:16 »
. - .

А ще погано, що немає з чим порівнювать, немаю досвіду з екваторіальними монті зовсім  :-\
Тепер буде . Вірніше вже є!  Перше завжди складно . Друге , типу подвиньтесь. А третє взагалі буде ховайтеся ;D
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.


clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #347 : 28 Листопада 2014, 13:17:00 »
. - .

Минулої пятниці дали небо і я вирішив пофоткать Юпітер. Десь о 3-00 вивіз телескоп, навівся на око за полярною зіркою все попідключав (електроніку використовую eqdrive miniusb). Зловив Юпітер і тут же на екрані він почав гаснути, піднявши голову помітив, що вже пів неба в хмарах... з того часу навіть проблеску в небі не було  :hz:
Чим краще скоп , тим менше неба  ;). А я то думаю, що з погодою сталося. :D :up:
;D  Відео як підступно хмари наповзли на Юп http://youtu.be/5yoGkg1rNi4


Тепер буде . Вірніше вже є!  Перше завжди складно . Друге , типу подвиньтесь. А третє взагалі буде ховайтеся ;D
:up: Згоден. Досвід велика штука. Я ще один не закінчив, а плани вже на інший, та ще й щоб з саморобною оптикою  :shuffle:
Записаний
Слава Україні!

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8728
  • Подяк: 3693
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #348 : 28 Листопада 2014, 13:40:18 »
. - .

;D  Відео як підступно хмари наповзли на Юп http://youtu.be/5yoGkg1rNi4
Так, привід рулить :up:
:up: Згоден. Досвід велика штука. Я ще один не закінчив, а плани вже на інший, та ще й щоб з саморобною оптикою  :shuffle:
Може здивує моя відповідь.  Але ... не потрібно з саморобною ( великою) оптикою. Це дуже довгий і тернистий шлях.  А механіка, потрібно якось наздоганяти електронників. :whatthehell: Вони мчать як паровоз, наздогнати складно.  Механіка завжди складно , дорого і не прощає спрощень.  Це класика !
...
Стоп! Ми дуже швидко летимо вперед. Те що є, має працювати!  Для початку вдало обраний тип монті. Ймовірно легке доведення, дозволить користуватися довгий час. Що і бажаю !

« Останнє редагування: 28 Листопада 2014, 13:56:10 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.
Подякували

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #349 : 28 Листопада 2014, 16:23:58 »
. - .


:up: Згоден. Досвід велика штука. Я ще один не закінчив, а плани вже на інший, та ще й щоб з саморобною оптикою  :shuffle:
Може здивує моя відповідь.  Але ... не потрібно з саморобною ( великою) оптикою. Це дуже довгий і тернистий шлях.  А механіка, потрібно якось наздоганяти електронників. :whatthehell: Вони мчать як паровоз, наздогнати складно.  Механіка завжди складно , дорого і не прощає спрощень.  Це класика !
...
Стоп! Ми дуже швидко летимо вперед. Те що є, має працювати!  Для початку вдало обраний тип монті. Ймовірно легке доведення, дозволить користуватися довгий час. Що і бажаю !

Повністю згоден! Просто колись в дитинстві пообіцяв сам собі, що колись побудую телескоп і сам до нього зроблю оптику. Так що наступний, якщо буде, то буде з простенькою сферичною оптикою  :shuffle:
А на рахунок механіки, навіть не знаю. В порівнянні з Вашою, мені здається для мене це межа.
Але цей ще обкатати та доробити потрібно!
Памятаю, як тільки починався проект, говорили, що навіть для Добсона ця оптика задовга. А про саморобний екваторіал навіть не мрій. Насправді, виявилось не все так складно. Для візуала і фото планет працювати буде.
Також, якщо комусь цікаво, вартість телескопа (без оптики та електроніки)
Meade LX3 обійшовся в 600 грн. Мінус 400 грн. (запчастини які з нього продав) Всього 200 грн.
Метал на трубу та монті в сумі близько 400 грн.
Ступеця ВАЗ 2109 валялась в гаражі (близько 200 грн.)
Розходний матеріал (електроди, круги, фарби...) близько 150 грн.
Інше все подарунки  :beer:
Всього менше 1000грн. :bigidea: Це половина вартості одного нормального окуляра  :shuffle:


Записаний
Слава Україні!
Подякували

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8728
  • Подяк: 3693
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #350 : 28 Листопада 2014, 16:37:06 »
. - .

У порівнянні з моєю першою 150 -кою, це дуже круто. :up: А межа уперается в гроші.  Аби вони, та розпустити крила. Ох! ::)  Твоя калькуляція, це "таємна" інформація, з питання будувати чи ні. ;D
...Так дійсно, що з моторами? Тягнуть вже? А то не зрозумів. :shuffle:
« Останнє редагування: 28 Листопада 2014, 17:04:11 від Naboka Igor »
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #351 : 28 Листопада 2014, 17:21:04 »
. - .


...Так дійсно, що з моторами? Тягнуть вже? А то не зрозумів. :shuffle:

Мотори буду мінять. Без противаги все працює, якщо вішаю противагу (ту щоб вибрати люфт під час добового ведення) то в крайніх східних положеннях мотор "пробуксовує" але це проблема, я думаю, не монті, а двигунів, вони легко зупиняються пальцями  :-\
Записаний
Слава Україні!

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #352 : 28 Листопада 2014, 19:28:33 »
. - .

Саме так, рецепт успіху тобі відомий  ;)
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

Вадим

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1002
  • Подяк: 1013
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #353 : 03 Грудня 2014, 16:13:26 »
. - .

Захоплений цим проектом - чудова робота!  :up:
Гарненько, обережненько і зі смаком. Мої вітання!!!
У самого дві селестроновські коробки від вилок по RA лежать без діла... може колись і Ваш варіант монтування реалізую...  :shuffle:
Записаний
HEQ5 Pro Belt Mod + EQDrive Standard + FocusDrive
10" походный добсон; Astro-Tech AT6IN; Coronado SolarMaxII 60mm filter unit + МШР; Celestron C8 "Orange tube"; Meade ETX-90.
CAM86 mono; Canon 550; QHY5III178mm.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #354 : 05 Грудня 2014, 12:48:09 »
. - .

Захоплений цим проектом - чудова робота!  :up:
Гарненько, обережненько і зі смаком. Мої вітання!!!
У самого дві селестроновські коробки від вилок по RA лежать без діла... може колись і Ваш варіант монтування реалізую...  :shuffle:
:SLA: Приємно, що комусь подобається! Сьогодні Наводився на Юпітер з 23:00, коли він був далеко на сході і по RA двигун знову "пробуксовував". Після чого вирішив збалансувати трубу, повісивши противіс на нижню частину труби і все запрацювало, може даремно я на двигуни набираю  :hz:
Сьогодні більш точно влучив на полярну вісь, Юпітер майже не тікав.
Записаний
Слава Україні!

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #355 : 15 Серпня 2015, 22:45:46 »
. - .

Трішки припідніму тему  :shuffle: Якщо хто подумав, що будівництво обсерваторії зупинено, це не так, працюю над нею майже весь вільний час. Стіни всередині та знаружі поштукатурив піщано-вапняною штукатуркою та пофарбував в світлі тона (для меншого нагрівання стін).
Дах із середини, спочатку, обтягнув утеплювачем з фольгою. Після чого, почав зявлятись конденсат, причому як в холодну пору року, так і в жарку. І після експериментів з комбінацією гідробарєрів і утеплювачів, вирішив від них відмовитись повністю. Тобто на доску шалівку зразу прикрутив металочерепицю, це несподівано дало найкращий результат: конденсату майже немає, а температура під дахом цілком комхортна (незважаючи на коричневий колір металочерепиці). Можливо це повязано із протягами, щілини між здвижним дахом виручають.
Незнаю яка маса даху  але здвигать його одній людині досить проблематично, потрібно прикласти майже всі зусиля, щоб її здвинуть і мене це тривожить найбільше. Тут або щось змінювать або робить додатковий механічний чи електричний привід. Чому так вийшло? Навіть не знаю, можливо через резину на колесах, яка "пристає" до рельс. Якщо зробить на звичайних підшипниках, думаю проблема зникне але зявиться інша: гуркіт! а серед ночі це сусідам не сподобається.
Залишилось зробить електропроводку і можна перевозить телескоп.
Ну і, поки що, фото екстерєру... Більш детальна фотосесія буде пізніше, після переїзду телескопу.
« Останнє редагування: 21 Серпня 2015, 21:57:25 від clavutich »
Записаний
Слава Україні!

Brahman

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 461
  • Подяк: 166
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #356 : 25 Січня 2017, 14:14:41 »
. - .

Більш детальна фотосесія буде пізніше, після переїзду телескопу.

Ничто не забыто, никто не забыт...
Поборол крышу, снег не мешает? Планирую подобное решение над гаражом...такие вопросы - какая общая высота до крыши (стена) и какова получилась высота потолка в комнате под обсрваторией?
Записаний
SW Dob10
©gordon2903:Если река завтра покроется льдом, то надо быть морально готовым к выезду в рабочий день.

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #357 : 25 Січня 2017, 18:07:35 »
. - .

Із за певних обставин так і не "засилився" в обсерваторію  :-\ Так що проблеми з дахом залишились. А розміри на днях виміряю і відпишусь  :SLA:
Записаний
Слава Україні!

clavutich

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2663
  • Подяк: 7023
  • Ярослав
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #358 : 24 Липня 2017, 19:48:57 »
. - .

Срочатку про сумне  :-\ Обсерваторію так і не спромігся довести до логічного кінця, в основному через проблеми із зсуванням даху. Так що поки вона "заморожена"...
Але тягать 100кг туди-сюди я теж втомився, тому змайстрував для телескопа "будку". Забетонував на глибину 1м три колони, на які опирається рама монтування. Ще дві колони забетонував для основи самої будки, до якої приварив два точені завіса. Далі рама, з квадратної труби 20*20 і все "обшив" профнастілом. Висота будки 130см, ширина 70см, довжина 240см. Маса будки близько 40 кг. В результаті за пару секунд телескоп готовий до роботи, і за скільки ж , закривається на зберігання. На відміну від здвигання даху, ця процедура потребує мінімум зусиль.
 Ну і декілька слів про сам телескоп. Механіка телескопа працює добре, вібрації малі, працювати зручно. Люфт є тільки через зазор в червячні парі і невеликий по RA в парі  різьба-гайка важіля, але без цього, мабуть ніяк. Дуже допомагають прості механізми тормозів по обидвох осях, славна річ полізен (дякую Ігорь  ;) )
Для візуала і фото планет, монті мені цілком вистачає, по діпскаю не скажу... але маю намір скоро попробувать.
Ну і декілька фото.

Записаний
Слава Україні!

Вадим

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1002
  • Подяк: 1013
Re: 320мм 1:6 зовут "Бетельгейзе"
« Відповідь #359 : 24 Липня 2017, 22:36:54 »
. - .

Ярослав, рекомендую продумати швартовочні вузли по периметру будки.
За сильного штормового вітру будку в поточному варіанті може зірвати разом зі скопом  :clever:
Записаний
HEQ5 Pro Belt Mod + EQDrive Standard + FocusDrive
10" походный добсон; Astro-Tech AT6IN; Coronado SolarMaxII 60mm filter unit + МШР; Celestron C8 "Orange tube"; Meade ETX-90.
CAM86 mono; Canon 550; QHY5III178mm.