Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
19 Квітня 2024, 11:33:58

Увійти

google


Автор Тема: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона  (Прочитано 2565 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Acidlex

  • Online Online
  • Повідомлень: 744
  • Подяк: 528
  • Олександр
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #40 : 08 Листопада 2019, 15:55:28 »
. - .

Цитувати
Дивилися на Сонце одночасно в два телескопи через плівку Baader, рефрактор 120мм (80мм фільтр) і ньютон 200мм (200мм фільтр). Апертура має значення і для спостережень Сонця!

Нуу, видимо это субьективно. Я тоже смотрел в 200мм через плёнку, впечатление будто те же пятнна "кропнули" :D По моим ощущениям разница если и есть - то это 1/10 от того, как чувствуется разница на пример по Луне, и замарачиваться апертурой только ради Солнца через плёнку - не стоит
Спостереження були 2 травня 2013 року, в той час було на що подивитися, гляньте архів фотографій. І різниця була великою, але брати 200мм телескоп, лише для Сонця, дійсно, не варто.
Я написав, лише для того, щоб спростувати думку, що апертура для Сонця не має значення.
Я сам хотів би спробувати МАК127 F/12. МАК150 вже буде помітно дорожчим.

Ну і на балконі, можна використовувати навіть 11"ШК :)
Записаний
Саморобний легкий 370mm F/5.2 (системи Ньютона), Celestron EdgeHD 8",  Barska Magnus ED Triplet 80mm F/7, DayStar Solar Scout SS60-ds
Celestron SkyMaster 15x70
HEQ5 Pro, EQ3

Yum

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 5120
  • Подяк: 721
  • Сергей, и на ты... :)
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #41 : 08 Листопада 2019, 16:17:32 »
. - .

Может там штатив от телевизионной видеорамеры. А так - из маков берите Skywatcher, Orion, Meade. Это проверенные инструменты.
Паша я больше не про вес, а про совместимость головы штатива с ЛХ трубы.  :hz:  Штатив который упоминался в стартовом топике достаточно грузоподъемный  :)
Записаний
Dob130\650 & SW1025 & SWMaxView90 на Celestron NexStar SE & SW multi function

pisatel

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 16
  • Подяк: 1
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #42 : 08 Листопада 2019, 17:33:39 »
. - .

Дуже дякую усім. Міркую що на початок всеж візьму 150мм Мак та подивлюсь з нього на штативі, а вже потім буду визначатися. Більш того скоро чорна п‘ятниця може вдасться натрапити на розпродаж.
А как МАК150 на штатив станет? Не тяжеловато? И крепление на штативе под ЛХ?
У штатива реальная нагрузка 40кг и он у меня на специальных шипах и 150 Мак для него не нагрузка знаю так как я с ним снимал на камеру 8х10’’ без шевеленки на стандартное фокусное, а у головки реальная нагрузка 22.5кг и она очень низкая. Для ласточкина хвоста есть переходник для зажима в штативной головке или можно сделать ласточкин хвост под размер Arca Swiss, но это по устойчивости лучший вариант чем покупать алюминиевую монтировку по крайней мере пока.
Записаний
Подякували

pisatel

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 16
  • Подяк: 1
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #43 : 08 Листопада 2019, 17:58:18 »
. - .

Оуфффффффф Мак 150 який штататив :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Тут у нас КВН бачу :rotate:
Звичайно потрібно брати в Астромагазині все чудово :beer:
Якщо б там була модель яку я вибрав можливо так і було б.
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8720
  • Подяк: 3683
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #44 : 08 Листопада 2019, 18:24:44 »
. - .

У них багато чого немає на сайті, але потрібно домовлятися, привезуть обов'язково, будь-яку модель! Перевіряв неодноразово.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.


Квазар 3C 273

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 992
  • Подяк: 140
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #45 : 18 Листопада 2019, 10:00:34 »
. - .

Ох і розписали, а про головне і не розказали як слід.
Умови для спостережень гірше не придумаєш.
Більш детально про марево: має дві складові від всієї поверхні землі до об'єкта теплові потоки створюють марево якого не уникнути. Його добре видно в більшості випадків у всі біноклі. З ростом апертури і збільшення все тільки погіршується. Єдине його мінімальний вплив увечері вже при заході Сонця, або вранці поки ще Сонце не піднялось до горизонту. Тоді ще можна подивитись зі збільшенням 50-100 крат і на 4 км марево буде проявлятись мінімально.

Друга складова - це теплові потоки вздовж стін будинку. І якщо в бінокль 10х50 прояв марева мінімальний. То з ростом апертури його вплив стрімко зростає. Я б сказав навіть, що в апертурі більше 70 мм немає ніякого сенсу в таких умовах і збільшення більше 25 крат рідко вдасться використати. Бо в 110 мм мерехтіння марева перетворюється вже в стабільне мило без жодних навіть короткочасних проявів деталізації і все видно як через густий туман (точніше як розглядати дно каструлі з киплячою водою - це точна аналогія). Уникнути можна тільки в короткі періоди весною і осінню коли увечері температура повітря і стін стабільно однакова протягом тривалого часу. Хоча є і інший спосіб обійти цей вплив - висунути об'єктив довгого рефрактора на 0,5 метра за стіну на вулицю.Тільки цей метод може дати максимальний результат в таких умовах, якщо не проти трохи полякати людей! Забув відразу, в залежності від розташування квартири і напрямку вітру бувають звісно інколи моменти мінімального впливу теплового потоку, але дуже рідко, просто набридне такий ловити!
Записаний
DeepSky 150/990 refractor , Vixen VMC110L, Celestron 70/400, Nikon Aculon 10x50.

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6021
  • Подяк: 285
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #46 : 18 Листопада 2019, 11:22:36 »
. - .

Ось ще трошки цікавої інфи:
- Колись привернули увагу такі фотки зі спотерського сайту. Ракурс - незвичний. Я пробував визначити локацію, звідки робились знімки. Виходить так, що спотер знаходився приблизно в парі кілометрів від Жулян в нових висотках. Об"єктив тут мабуть був "Кенон 100-400мм L" на фулфреймі.
__
Схема на карті - це здається відноситься до фотки номер три (там де ATR-72)
« Останнє редагування: 18 Листопада 2019, 11:27:27 від alex~ »
Записаний
Подякували

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6021
  • Подяк: 285
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #47 : 18 Листопада 2019, 11:24:58 »
. - .

Можна пробувати екстраполювати ситуацію на 4 км.
Думаю, що в будь-якому випадку спостерігати в біно 10х..20х  буде цікаво.
Та й тетескоп, ахроматик, підійде. Головне не ганятись за 300х.
50х-60х вистачить з головою для комфортних спостережень.
А турбуленція нівелюється тим, що це буде не фото, а жива "відеокартинка". Мозок сам "домалює".  :shuffle:
« Останнє редагування: 18 Листопада 2019, 11:31:12 від alex~ »
Записаний

Квазар 3C 273

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 992
  • Подяк: 140
Re: Выбор телескопа для наземного наблюдения с балкона
« Відповідь #48 : 18 Листопада 2019, 13:20:19 »
. - .

Думаю, що в будь-якому випадку спостерігати в біно 10х..20х  буде цікаво.
Та й тетескоп, ахроматик, підійде. Головне не ганятись за 300х.
:up:

50х-60х вистачить з головою для комфортних спостережень.
Якраз згадав про максимальне збільшення вдень для нормального зору - це D/2. При більшому нові деталі не можуть з'явитися в принципі (крім сліпуватих звісно, в них свої норми).

В 110 мм дивився при 50х (якраз в самий раз було) рано вранці навіть кілометрів на 20, звичайно на такій відстані марево було досить помітним, а за 5 км особливо не помічалось, якщо не роздивлятись найменші деталі прискіпливо.

А турбуленція нівелюється тим, що це буде не фото, а жива "відеокартинка". Мозок сам "домалює".  :shuffle:
Тут не погоджусь. На коротких витримках фото завжди вдається отримати значно кращих результатів! Саме тому деталізація фото планет завжди краща ніж візуально дивитись.
Записаний
DeepSky 150/990 refractor , Vixen VMC110L, Celestron 70/400, Nikon Aculon 10x50.
Подякували