Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
18 Липня 2025, 14:27:49

Увійти

google


Автор Тема: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42  (Прочитано 700 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Андрій1939

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 111
  • Подяк: 386
  • Щасливий спостерігач

Вітаю аматорів астрономії. Хоча час зараз надзвичайно важкий, вирішив відірватись від шуму прильотів та скористатися відсутністю світлового забруднення в моїй поточній локації.

В ніч з 30.06 на 01.07.2022 я провів спостереження зоряного неба в Криворізькому районі. Розпочав о 23:00, після денного дощу стало прохолодно, небо було кристально чистим, Молочний шлях виднівся на півдні до горизонту, на півночі градусів 10 до горизонту. Спостерігав у бінокль Sigetta Monter 8x42, це єдиний оптичний прилад у моєму доступі зараз, не очікував нічого незвичного, через низьку апертуру, але я помилився. Сів у крісло і почав сканувати сузір’я Лебедя, розсипи зірок, гранули, яскраві ділянки молочного шляху, дуже гарна класика.

 // небо ставало все темнішим, сузір’я Стрільця піднімалось і я вирішив сканувати центр нашої галактики: шаровики, розсіяні скупчення, туманності, все це захоплювало дух. Вид у бінокль мені сподобався більше, ніж мої минулорічні спостереження в 150 мм рефлектор із ширококутним окуляром. Прос Стрільця можна багато не писати, там що не квадратний градус, то шедевр.

// наступним кроком стало сканування сузір’я Щита, це моє улюблене сузір’я, дуже яскраво там світиться наша галактика. Скупчення Дика Качка М11 і М26 виглядали досить солідно і звично. Я не раз повертався в цю ділянку неба, щоби все роздивитись не поспішаючи. В думках почав порівнювати досвід спостережень в старий радянський Алькор (рефлектор 65 мм) і цей бінокль. По Щиту бінокль був лідером.

// я вже тиждень намагався впіймати туманність Гантеля М27, у мене до цієї ночі не виходило. І о диво, я впевнено віднайшов Гантелю, ідучи від «накінечника Стріли». Туманність була такою яскравою, що впевнено бачилась прямим зором. Боковим зором цю туманність взагалі було видно чітко, ні з чим було сплутати. Мої спогади спостереження в Алькор були не найкращими, бо в нього форму огризка видно не було, лише масштаб лінійних розмірів об’єкта надавав перевагу над біноклем. В цю ніч, я зрозумів, що погода і атмосфера дійсно чудова, в попередні ночі такого результату мені не вдавалося досягти. Паралельно з Гантелькою я з напруженням очей спостерігав кулясте скупчення в Стрілі М71 та як завжди легко Вішалку (Трємпель, це шиболєт, який викриє моє основне місце проживання :gigi:), для вішалки мені краще телескоп, зображення вверх ногами більш автентичне.

//  раз я чітко бачу Гантель, я вирішив подивитись, як зміниться вид в таку погоду на М13 Геркулеса. Так, шаровик грав новими фарбами, в порівнянні з попереднім досвідом. Сподобалось, але його перебування біля зеніту не подобалось моїм рукам, якими я тримав бінокль. А от шиї було комфортно, крісло качалка виявилось чудовим. На рівні глюків я спостерігав туманність Кільце в Лірі. Я точно знаю її місце знаходження і вона здавалась мені зірочкою. Такі глюки я ловив і при гіршому небі. Я не впевнений, що то була М57, але ж її так легко знайти, а можливо навіть придумати в місці, де вона мала би бути.

// далі я пішов сканувати Молочний шлях на північ (бачив туманність Північна Америка, але про неї пізніше), дійшов до Касіопеї та Персея, був приємно вражений, що бачу Хі Аш Персея так якісно, хоча скупчення було ще доволі низько над горизонтом + північна частина неба не була такою тьмяною, як зеніт чи південь. Час був близько 23:40.
// Яскравість Гантелі надихнула мене знайти не завжди доступні об’єкти. Я вирішив пошукати шаровик, що знаходиться справа від Антареса М4. Шукати нічого не довелось, я бачив його досить чітко. За іронією долі я ні разу не міг віднайти дане скупчення в  свій 150 мм рефлектор, навіть в селі ( мабуть заважав Херсонський пил над горизонтом під час польових робіт). В Алькор я колись це скупчення бачив, це був мій перший об’єкт у житті, який був невидимий для неозброєного ока і я його віднайшов у телескоп.

// М4 розпалило в мені азарт, я не очікував побачити його в бінокль. Я почав сканувати Діву, але нічого цікавого там не було, дуже низько вона знаходилась над горизонтом.

// Азарт мене підганяв на «неймовірні вчинки» і я вирішив знайти Вертушку М101 у Великій Медведиці. Це для мене «противна» галактика, я безліч разів шукав її у 150 мм, не міг знайти. Заради неї і М51 Вир (Водоворот)  я придбав шукач із заломом осі 90 градусів, аби легше було цілитись, лиш ще ні разу не використав, шукач пришов у 20 числах лютого((( Так ось, мій бінокль мене дуже порадував. Побудувавши рівносторонній трикутник, де у вершинах Алькор-Міцар + Алькаїд(Бенетнаш) + М101, я побачив останню боковим зором. Спочатку я не вірив своїм очам, вважав, що я її придумав і 42 мм апертури це мало, щоб побачити таку тусклу галактику. Я почав експериментувати, водив бінокль з різною швидкістю, сканував небо з верху в низ, і я кожного разу знаходив очами Вертушку. Видно було її боковим зором, коли починав дивитись прямими, то вона зникала. Декілька хвилин експериментів довели, що М101 не глюк. Для мене це була перемога! Я спостерігав дану Галактику в старий Алькор, бінокль і ні разу в щось великоапертурне.

// Я знову усвідомив, що небо чудове і пішов по М81 Боде. Знайти її було важче, ніж вертушку, але мені це вдалось досить швидко. Спостерігав дану галактику кілка хвилин і знову сталось «чудо», я почав помічати боковим зором і М82 Сигара. Спостерігав я цей дует не так довго, як Вертушку, бо ним я наситився минулого року в ДОБ6. Галактики бачились на грані можливого і лише боковим зором. Пізніше я почав використовувати М82 Сигара, як індикатор світанку. Дует М81 і М82 я ніколи не міг знайти в Алькор, тому порівнювати було ні з чим.

// А от Андромеду М 31 було з чим порівнювати і скажу, для цієї галактики бінокль набагато краще, ніж навіть мій 150 мм рефлектор. Чому так? М 31 була паралельно горизонту і спостерігалась мені в бінокль, ніби тарілка НЛО. І займала вона при цьому все поле зору мого бінокля по ширині. Це було неймовірно, яскраве ядро і по бокам туманні промені. Бінокль не дав мені змоги віднайти двох супутників Андромеди, однак сам вид М 31 був захоплюючим. Було дуже приємно бачити її двома очима одночасно.

//Після М31 я знову пройшовся по Молочному шляху. Виникло бажання знайти щось нове для себе. Я ніколи в житті не спостерігав емісійних туманностей у Лебеді. Взяв смартфон, по картинці з Вікіпедії точно віднайшов місцезнаходження Північної Америки та Пелікана (раніше лиш знав, що це біля Денеба). Дививсь, дививсь і нічого не бачив. Молочний шлях, як Молочний шлях, яскравий, є якісь темні провали. Потім я вирішив подивитись на різні фото цих туманностей і тут мене осінило, я вже їх неодноразово спостерігав, лиш з другого ракурсу, тому вона мені не схожа на Північну Америку. Дійсно в бінокль два темні провали, які я бачив, продемонстрували мені межі емісійної туманності. Особливо помітним був провал, що символізує Карибське море. Туманність була дуже яскравою і помітною, а я помилково ввесь цей час вважав її звичайною яскравою ділянкою нашої галактики. Я до цих пір не впевнений, що я дійсно спостерігав Пелікана та Північну Америку, а не просто яскравий фон неба, однак я точно спостерігав темний провал між ними. Це було неймовірно, мій перший усвідомлений досвід емісійних туманностей виявився далеко не першим реальним досвідом у моєму житті.

// Вуаль і всі її компоненти мені не вдалось усвідомлено спостерігати.

// близько 01:00 Пегас і Водолій були досить високо, я вирішив знайти шаровик Пегаса. До цієї ночі я теж ні разу не спостерігав його в телескоп. Місце, де знаходиться М15 я знайшов швидко, але нічого цікавого не помітив. Поки сканував цю область неба, я випадково знайшов М2. Вигляд у бінокль був цікавим, кулясте скупчення було яскравим і контрастним, я не відразу його ідентифікував, але потім згадав, що там іншого нічого не може бути і перевірив по карті. Після М2 я знову переключився на М15, цього разу мені вдалось ідентифікувати тусклі гранули скупчення. Настрій мій був чудовим, бо це було моє перше спостереження цього шаровика, я навіть не розумію, чому я його ігнорував з телескопом, мабуть через те, що я пів ночі міг спокійно дивитись на Гантель і Кільце, мені вони дуже подобались.

// просканував Молочний шлях, полюбувався Андромедою і знову захотілось чогось новенького. Вибір впав на М33, Галактика в трикутнику. Колись я її чудово спостерігав у Алькор, а ось у більші телескопи ні разу не бачив. Навів я бінокль на місце, де вона має бути і… нічого. Знову просканував все боковим зором – нічого. Тут я зрозумів, що літо поки не дозволить мені знайти дану галактику. Час був 01:40 і небо вже стало світлішим. Я повернувся до своїх «індикаторів темноти» у Великій Медведиці. Вертушку ще було видно, а от Боде і Сигару вже ні. Я подумав, що по досліджую ще М 15 і М 2 і… я їх вже не знайшов.

//просканувавши ще раз Молочний шлях в районі Стрільця, Щита і Лебедя, побачивши диски Марса та Юпітера, я завершив це надзвичайно ефективне спостереження зоряного неба. Щиро скажу, що такого результату від бінокля 8x42 я не очікував. Цей результат виявився в рази краще, ніж моє дитинство з Алькором. Окремо сподобались наглазники бінокля Sigetta Monter, вони зручні, з ними комфортно спостерігати і без штативу, просто підтримуючи бінокль руками та обличчям. Доволі дивне відчуття, коли бінокль коштує набагато дешевше нормального окуляру або 50мм шукача із переломом осі, але демонструє чудову картинку і по птахах, зорях, пейзажах.

Висновок: після такого спостереження я дуже захопився бінокулярною астрономією, тепер буду досліджувати ефективність великих астрономічних біноклів. Паралелограм і тринога тепер в пріоритеті на купівлю, як і великий астрономічний бінокль.

Додатково: 07.07.2022 о 16:45 заміряв поле зору біноклю. Фаза Місяця - перша четверть. Видимий діаметр поля зору > 6 градусів. А отже моє судження про лінійний розмір галактики Андромеди не істинне.
 

« Останнє редагування: 07 Липня 2022, 17:36:18 від Андрій1939 »
Записаний
SW DOB 10", Sigeta 8x42, Nikon Aculon 10x50, Astronomik OIII та H-beta, Orion SkyGlow Japan, UHC Lumicon (не gen3) в колесі фільтрів, Meade 5000 UWA 14 та 8.8mm, ES 6.7mm 82 deg, Baader Hyperion 2" 31mm та безліч пльослів.

ds40a

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2140
  • Подяк: 381
  • Дмитро Сорока. Слава Україні !
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #1 : 01 Липня 2022, 16:03:40 »
. - .

 :up:

Тільки не "Молочний шлях", а Чумацький  :)
Записаний

Квазар 3C 273

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1005
  • Подяк: 144
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #2 : 03 Липня 2022, 09:29:37 »
. - .

Продовжу про Медведицю ;D мабуть правильно Ведмедиця.

Дуже чудовий звіт.
Але є одне місце, де щось явно не так:
А от Андромеду М 31 було з чим порівнювати і скажу, для цієї галактики бінокль набагато краще, ніж навіть мій 150 мм рефлектор. Чому так? М 31 була паралельно горизонту і спостерігалась мені в бінокль, ніби тарілка НЛО. І займала вона при цьому все поле зору мого бінокля по ширині. Це було неймовірно, яскраве ядро і по бокам туманні промені.
Фотографічний розмір галактики М31 дуже великий 3°, а візуальний значно менше - порядку 1°. В мене в бінокль вона займає 1/6 поля зору і влазить у все поле зору телескопа, щось сумніваюсь щоб в тієї сігейти було настільки мізерне поле зору…
Записаний
DeepSky 150/990 refractor , Vixen VMC110L, Celestron 70/400, Nikon Aculon 10x50.

Chepurny

  • Клуб Астрополіс, Модератор
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4122
  • Подяк: 1812
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #3 : 03 Липня 2022, 12:08:10 »
. - .

Тільки не "Молочний шлях", а Чумацький  :)


Галактікос тропос (γαλακτικός τρόπος) - молочний шлях - назва, що потрапила з грецької в латинь і далі розповзлась по багатьох мовах. Світова наукова лексика в значній мірі базується на латині, грецькій, арабській мовах (тому в нашому небі є всякі Аль-Таіри, Аль-Дабарани, а в математичних кабінетах - Аль-Джебра). Хоча Плеяди ми можемо називати і Стожарами, а японці Галактику - "Гінга". Але все ж таки Плеяди і у нас частіше - Плеяди,  ніж Стожари, Волосожари, Баби-Звізди.

Зараз прийде Михайло і на полтавському діалекті греко-латинської мови пояснить нам, що ми всі не праві  ;D
Записаний
Подякували

SIDEROCRATOR

  • Клуб Астрополіс
  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8329
  • Подяк: 7125
  • Omnes in astronomo continentur.
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #4 : 03 Липня 2022, 12:18:34 »
. - .

Тільки не "Молочний шлях", а Чумацький  :)


Галактікос тропос (γαλακτικός τρόπος) - молочний шлях - назва, що потрапила з грецької в латинь і далі розповзлась по багатьох мовах. Світова наукова лексика в значній мірі базується на латині, грецькій, арабській мовах (тому в нашому небі є всякі Аль-Таіри, Аль-Дабарани, а в математичних кабінетах - Аль-Джебра). Хоча Плеяди ми можемо називати і Стожарами, а японці Галактику - "Гінга". Але все ж таки Плеяди і у нас частіше - Плеяди,  ніж Стожари, Волосожари, Баби-Звізди.

Зараз прийде Михайло і на полтавському діалекті греко-латинської мови пояснить нам, що ми всі не праві  ;D
Тільки не Tropos a Kyklos
Записаний
Астрономія корисна, бо показує нам, яка нікчемна люди­на тілом і яка велична вона духом, бо розум її в змозі осягнути сяючі безодні, де її тіло, лише темна точка, але вона у змозі насолоджуватися їхньою безмовною гармонією. А. Пуанкаре

rgb

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 506
  • Подяк: 150
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #5 : 03 Липня 2022, 12:29:38 »
. - .

Отак, молодец! Эль-гуль прийшов
Записаний

Alex Scorpion

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 240
  • Подяк: 75
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #6 : 03 Липня 2022, 15:26:28 »
. - .

Цікава розповідь!
Я так розумію, що мова йде про цю модель:
https://rozetka.com.ua/ua/sigeta-65866/p339496534/characteristics/

Опишіть будьласка сам бінокль, як він по зіркам, конструктив тощо ?
Записаний

Polaris

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1706
  • Подяк: 79
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #7 : 03 Липня 2022, 16:46:12 »
. - .

Дякую за чудову розповідь!
Записаний

Marafon333

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 210
  • Подяк: 41
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #8 : 03 Липня 2022, 17:02:15 »
. - .

Дякую, гарні спостереження, результативні.
Напрошується простий вивід- умови спостереження мають вирішальне значення, а не інструмент. (наприклад, був-би у Вас БПП 8х30 або Zeiss Victory замість Sigenta, результат не змінився би....).
Записаний

Андрій1939

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 111
  • Подяк: 386
  • Щасливий спостерігач
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #9 : 06 Липня 2022, 14:47:18 »
. - .

Продовжу про Медведицю ;D мабуть правильно Ведмедиця.

Дуже чудовий звіт.
Але є одне місце, де щось явно не так:
А от Андромеду М 31 було з чим порівнювати і скажу, для цієї галактики бінокль набагато краще, ніж навіть мій 150 мм рефлектор. Чому так? М 31 була паралельно горизонту і спостерігалась мені в бінокль, ніби тарілка НЛО. І займала вона при цьому все поле зору мого бінокля по ширині. Це було неймовірно, яскраве ядро і по бокам туманні промені.
Фотографічний розмір галактики М31 дуже великий 3°, а візуальний значно менше - порядку 1°. В мене в бінокль вона займає 1/6 поля зору і влазить у все поле зору телескопа, щось сумніваюсь щоб в тієї сігейти було настільки мізерне поле зору…
Дякую за виправлення, медведиця це слово-калька з російської мови правильно ведмедиця, від "ведмідь".
По Андромеді: спостерігав її наполегливо ще 2 ночі після описаного.  Зараз моє суб'єктивне сприйняття, що галактика на 3/4 поля зору біноклю.  Лінійне поле зору 110м / 1000м. Я дійсно боковим зором бачу справа та зліва від ядра полоси тусклого світла , майже на всю ширину поля зору, коли галактика паралельна горизонту. Можливо тут грає ооль суб'єктивність спостереження і плюс те, що різкість і точність картинки на краю поля зору нижче, ніж в центрі.
Також невідомий мені астроном в чаті телеграму "Барахолка" рекомендував sigetta 10x50 imperial та нахвалював, що Андромеда виглядає краще, ніж в Акулон 10x50 і його інший бінокль, 15х70, можливо в цьому дійсно щось є. Мій бінокль гірше його моделі, бо у Імперіал є фазова корекція та більший діаметр об'єктиву, лиш його в наявності вже не було, тільки 10×56, але з набагато більшою ціною
Записаний
SW DOB 10", Sigeta 8x42, Nikon Aculon 10x50, Astronomik OIII та H-beta, Orion SkyGlow Japan, UHC Lumicon (не gen3) в колесі фільтрів, Meade 5000 UWA 14 та 8.8mm, ES 6.7mm 82 deg, Baader Hyperion 2" 31mm та безліч пльослів.

Андрій1939

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 111
  • Подяк: 386
  • Щасливий спостерігач
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #10 : 06 Липня 2022, 15:24:12 »
. - .

Цікава розповідь!
Я так розумію, що мова йде про цю модель:
https://rozetka.com.ua/ua/sigeta-65866/p339496534/characteristics/

Опишіть будьласка сам бінокль, як він по зіркам, конструктив тощо ?
Так, це він.
Спочатку я планував купувати Sigetta Imperial 10x50 на Астроскопі, однак поки зібрався, бінокль пропав з продажу. Потім інші магазини, не втиг. Імперіал краще Монтера, оскільки не набагато важче і має ще якісніше зображення, через фазову корекцію.

Sigetta  Monter придбав, бо зрозумів, що буде зростання цін. Забрав останній з Астроскоп за 2500 грн з клубною картою. Основна мета спостережень були пташки, не вірив, що він пригодиться для астрономії і приємно помилився.

По зіркам зображення чітке, яскраве, кома на краю поля зору не спостерігається. Край поля зору не темнить.

В сонячну погоду на краю поля зору помітно погіршення якості зображення, однак не критично. Паралельні лінії паркану деформуються мінімально на краю поля зору, тобто подушкоподібна дисторсія мінімальна.

Фокусер без люфтів і зручний. На ходу зручно фокусуватись за пташкою, що летить і різко змінює відстань.
Бінокль по опису має бути ударостійким і водонепроникним, однак мітки wp на ньому нема.
Дуже зручні поворотно-видвижні наглазники.

https://astromagazin.net/ru/shop/product/binokl-sigeta-stranger-8x42-wp-5458
Ось аналогічна модель по оптичним характеристикам із меншим рівнем захисту корпусу і водозахищеності.

https://astromagazin.net/ru/shop/product/binokl-sigeta-imperial-8x42-black-5491
https://astroscope.com.ua/binokl_sigeta_imperial_10x42/142254.htm
Імперіал має кращу оптику, більший кут зору, ну і ціну.

Суб'єктивно, Монтер дає набагато якісніше зображення, ніж дешеві китайські з призмами  ВК7 і радянські БМ7х50 "Геодезія" та ноунейм часів WWII 6х30 .
По словам з барахолки, Імперіал має бути набагато краще Акулона при одинаковій ціновій категорії, однак перевірити це твердження, я поки що не зміг
« Останнє редагування: 06 Липня 2022, 15:31:34 від Андрій1939 »
Записаний
SW DOB 10", Sigeta 8x42, Nikon Aculon 10x50, Astronomik OIII та H-beta, Orion SkyGlow Japan, UHC Lumicon (не gen3) в колесі фільтрів, Meade 5000 UWA 14 та 8.8mm, ES 6.7mm 82 deg, Baader Hyperion 2" 31mm та безліч пльослів.
Подякували

Андрій1939

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 111
  • Подяк: 386
  • Щасливий спостерігач
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #11 : 06 Липня 2022, 15:39:38 »
. - .

Продовжу про Медведицю ;D мабуть правильно Ведмедиця.

Дуже чудовий звіт.
Але є одне місце, де щось явно не так:
А от Андромеду М 31 було з чим порівнювати і скажу, для цієї галактики бінокль набагато краще, ніж навіть мій 150 мм рефлектор. Чому так? М 31 була паралельно горизонту і спостерігалась мені в бінокль, ніби тарілка НЛО. І займала вона при цьому все поле зору мого бінокля по ширині. Це було неймовірно, яскраве ядро і по бокам туманні промені.
Фотографічний розмір галактики М31 дуже великий 3°, а візуальний значно менше - порядку 1°. В мене в бінокль вона займає 1/6 поля зору і влазить у все поле зору телескопа, щось сумніваюсь щоб в тієї сігейти було настільки мізерне поле зору…
Хочу додати, що в мій SW DOB 6 i окуляр  GSO 2" 30mm, де поле зору приблизно 1 градус 40 мінут, Андромеда поміщається повністю, ще й з запасом. Бінокль при меншій кратності та ширшому полі зору дав зображення  галактики цікавішим. Вона менш яскрава, однак візуально більша та виразніша.
Для чистоти експерименту треба би порівняти вид галактики одночасно при такому небі, однак при евакуації телескоп та окуляри я лишив(
« Останнє редагування: 06 Липня 2022, 15:46:58 від Андрій1939 »
Записаний
SW DOB 10", Sigeta 8x42, Nikon Aculon 10x50, Astronomik OIII та H-beta, Orion SkyGlow Japan, UHC Lumicon (не gen3) в колесі фільтрів, Meade 5000 UWA 14 та 8.8mm, ES 6.7mm 82 deg, Baader Hyperion 2" 31mm та безліч пльослів.

Квазар 3C 273

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1005
  • Подяк: 144
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #12 : 07 Липня 2022, 07:03:11 »
. - .

Також невідомий мені астроном в чаті телеграму "Барахолка" рекомендував sigetta 10x50 imperial та нахвалював, що Андромеда виглядає краще, ніж в Акулон 10x50 і його інший бінокль, 15х70, можливо в цьому дійсно щось є. Мій бінокль гірше його моделі, бо у Імперіал є фазова корекція та більший діаметр об'єктиву, лиш його в наявності вже не було, тільки 10×56, але з набагато більшою ціною
Преміальне г..но за схемою технологічно більш складною  у виробництві, та при цьому залишається дешевше простішого самого дешевого Нікона… якраз таки й буде краще, так відразу й повірив в маркетингову лапшу.

Те що видно галактику де вона не проявляється навіть на фото з Хабла і говорить про його якість - якесь розсіювання світла на г..нооптиці… розбирайтесь… або ж краще насолоджуйтесь лапшею. :gigi:
Записаний
DeepSky 150/990 refractor , Vixen VMC110L, Celestron 70/400, Nikon Aculon 10x50.
Подякували

Андрій1939

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 111
  • Подяк: 386
  • Щасливий спостерігач
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #13 : 07 Липня 2022, 11:41:27 »
. - .

Також невідомий мені астроном в чаті телеграму "Барахолка" рекомендував sigetta 10x50 imperial та нахвалював, що Андромеда виглядає краще, ніж в Акулон 10x50 і його інший бінокль, 15х70, можливо в цьому дійсно щось є. Мій бінокль гірше його моделі, бо у Імперіал є фазова корекція та більший діаметр об'єктиву, лиш його в наявності вже не було, тільки 10×56, але з набагато більшою ціною
Преміальне г..но за схемою технологічно більш складною  у виробництві, та при цьому залишається дешевше простішого самого дешевого Нікона… якраз таки й буде краще, так відразу й повірив в маркетингову лапшу.

Те що видно галактику де вона не проявляється навіть на фото з Хабла і говорить про його якість - якесь розсіювання світла на г..нооптиці… розбирайтесь… або ж краще насолоджуйтесь лапшею. :gigi:
В теорії розсіювання можливе, теж про це думаю. Однак Юпітер контрастний, супутники слабо проглядаються. Світло ніяких стрілок від нього не малюк. Наступний етап, порівняти одним око
Записаний
SW DOB 10", Sigeta 8x42, Nikon Aculon 10x50, Astronomik OIII та H-beta, Orion SkyGlow Japan, UHC Lumicon (не gen3) в колесі фільтрів, Meade 5000 UWA 14 та 8.8mm, ES 6.7mm 82 deg, Baader Hyperion 2" 31mm та безліч пльослів.

Андрій1939

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 111
  • Подяк: 386
  • Щасливий спостерігач
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #14 : 07 Липня 2022, 17:42:12 »
. - .

Цікава розповідь!
Я так розумію, що мова йде про цю модель:
https://rozetka.com.ua/ua/sigeta-65866/p339496534/characteristics/

Опишіть будьласка сам бінокль, як він по зіркам, конструктив тощо ?
Намагався сфотографувати подушкоподібну дисторсію по електрокабелю в центрі фото та на краю. На фото вона більша, через викривлення, які вносить об'єктив камери смартфону. Фокус розмитий, бо бінокль було сфокусовано на місяць, а телефон у фотографував у автоматичному режимі + з рук
Записаний
SW DOB 10", Sigeta 8x42, Nikon Aculon 10x50, Astronomik OIII та H-beta, Orion SkyGlow Japan, UHC Lumicon (не gen3) в колесі фільтрів, Meade 5000 UWA 14 та 8.8mm, ES 6.7mm 82 deg, Baader Hyperion 2" 31mm та безліч пльослів.
Подякували

angelsky

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 4024
  • Подяк: 3670
  • "Астродес", Одеса
    • astrodes.com
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #15 : 07 Липня 2022, 21:39:23 »
. - .

На днях были в Петровке, там небо 1,5-2 по бортлю, Вуаль в Лебеде с полтыка в такой бинокль. Жаль что из-за такой этой войны все небо стало черным , но в данной ситуации что есть.
Небо основное, а бинокль и телескоп уж какой есть под рукой.
Записаний
СЛАВА УКРАИНЕ!
Астрономія не понад усе.

braun

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 86
  • Подяк: 5
    • астрофото
Re: Аматорське спостереження літнього неба в бінокль 8х42
« Відповідь #16 : 11 Липня 2022, 20:52:23 »
. - .

+++

Вид у бінокль мені сподобався більше, ніж мої минулорічні спостереження в 150 мм рефлектор із ширококутним окуляром.
Висновок: після такого спостереження я дуже захопився бінокулярною астрономією, тепер буду досліджувати ефективність великих астрономічних біноклів. Паралелограм і тринога тепер в пріоритеті на купівлю, як і великий астрономічний бінокль.
Записаний
NEQ6 Pro, SW 305/1500 BD, MTO-1000, Canon EOS 500D, SW909, Delta Optical 10x50 ED Extreme, Philips spc900, Leupold VX.R 4-12x40 Firedot Duplex