Київський клуб аматорів астрономії "Астрополіс"

astromagazin.net
* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
28 Березня 2024, 22:27:25

Увійти

google


Автор Тема: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців  (Прочитано 5765 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2

мене завжди цікавило нічне небо, було цікаво як астрономи умудряються його досліджувати, назріла ідея купити собі телескоп, правда спочатку було цікаво зрозуміти що я в нього зможу побачити, оскільки не хотів витрачати немалу для мене суму..
вирішив зробити очкоскоп) особливих поблем не виникло, інформації стосовно цього є вдосталь.. після походів по магазинах оптики і канцтоварів та розборки старої плівко-мильниці я - щасливий власник метрового очкоскопа із 12х та 35х кратністю та 65 мм об'єктивом, який зараз пішов на розтерзання молодшого брата)
в перший же день, коли це було зібрано я заснув біля 2 ночі, і то, через те, що зранку на роботу потрібно було йти.
через тиждень після цього приїхав мій 60мм SkyWatcer. краса та й годі, що й казати.. коли я вдоволь натішився місяцем і сатурном я вирішив спробувати його на об'єктах месьє і найяскравіших туманностях, і зрозумів, замала апертура, я захотів більшого))


таким чином я добрався до суті моєї теми: побудувати недорогий світлосильний рефлектор апертурою 150+ мм.
спочатку я задумав зробити дзеркало самому, почав шукати відповідну інформацію, прикидати де які матеріали знайти, скільки це обійдеться, і на "Українському астрофорумі" натрапив на оголошення про продаж покоцаного ГЗ від Synta. 150мм 1/5, якраз те, що мені потрібно. просять за нього небагато, фактично трохи дорожче заготовки.

отже, питання номер 1: чи варто купувати таке дзеркало? я розумію, що воно далеке від ідеалу, але для початку згодиться, як на мене..

стосовно інших елементів конструкції:
труба - 200 мм оранжева))
оправа ГЗ - зроблю сам, думаю спробувати зварити зі сталі. задумав 3 болта та 3 пружини, згодом намалюю як я її собі уявляю.
діагоналку треба буде купити.
павук - на 3 розтяжках, проста конструкція, без всяких ускладнень, креслень є вдоволь, зможу зробити сам.
монтування - добсон з фанери, або іншого метеріалу, столярні роботи не проблема.

от наразі все, хотів би почути ваші коментарі стосовно ГЗ.
« Останнє редагування: 12 Липня 2013, 13:55:17 від voiceferate »
Записаний

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #1 : 12 Липня 2013, 13:37:21 »
. - .

зовсім забув про фокусер.
хочу пошукати на барахолці
як варіант знати токаря, який зробить простенький фокусер
ну і як останній варіант зняти зі скайвочера мого(
Записаний

AndrewP

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3222
  • Подяк: 414
  • Андрій, Дніпро
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #2 : 12 Липня 2013, 14:02:04 »
. - .

Был на форуме реализован подобный проект, телескоп назывался "Кошмарик"  ;D, к качествам инструмента оно отношений не имело, просто похожее звучание имела надпись на польском на самой трубе, труба тоже оранжевая. Фокусер был из "Гелиоса" (?). Авторство, увы, не помню. Но, вроде о нем писал Валерий (Garuda) (и даже фотографировал с ним).

Ага, вот http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=2221.0
« Останнє редагування: 12 Липня 2013, 14:08:02 від AndrewP »
Записаний
In theory, theory and practice are the same. In practice, they are not. :)

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #3 : 12 Липня 2013, 15:06:50 »
. - .

"Стоит или нет"  - ответ зависит от множества факторов, например:
1) Что Вам дороже - время или деньги?
2) Что ближе к сердцу - результат (телескоп и его кач-во) или процесс изготовления?
3) Какие возможности для реализации замыслов есть - опыт, инструменты, оборудование и проч.?
и т.д., и т.п.
И кто ж про все это знает, кроме Вас?

Скажем, я вот не стал бы связываться, т.к. мне легче (и дешевле) было бы заработать те же 2 кг гривень на готовый скоп (а если б/у - так еще меньше), чем делать неясно что неизвестно сколько времени с неясным результатом при отсутствии необходимых инструментов и оборудования. Но Ваши условия скорее всего иные, потому и ответ может быть тоже совсем другой...
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #4 : 12 Липня 2013, 15:19:39 »
. - .

те, що я робитиму скоп - це вже вирішено..
купити готовий, це найпростіший варіант, я завжди встигну.. та й по великому рахунку цей, що я задумав зробити не сильно дешевший тої суми вийде.
мені важливий сам процес. хочу перевірити себе, зможу, чи ні зробити щось достойне називатися телескопом.
завжди було цікаво освоювати щось нове для мене

часу у мене вагон, у спину ніхто не гонить, я тільки освоюю основи спостережень, маю невеличкий скайвочер, ним наразі і тішусь)

інструментів - джентельменський набір: дрель, болгарка, лобзик, куча різного корисного і не зовсім хламу у майстерні. приміщення для роботи теж наявне. головний інструмент, рівні руки - теж в наявності)

зараз мене цікавить єдине: чи не занадто серйозно пошкоджено дзеркало і чи це не впливатиме суттєво на кінцеве зображення?
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8713
  • Подяк: 3676
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #5 : 12 Липня 2013, 15:30:30 »
. - .

Пожалуй соглашусь с Андреем :up:
Телескопостроение это порыв души. И начинается он с оптики, что есть сердцем прибора. Взять дешевое непроверенное ГЗ, потратить время (немало) и деньги, большой риск. Поэтому многие ЛА начинают с оптики, или самостоятельное изготовление, или предварительное тестирование. А по фото. Нравится-не нравится  :hz: Ну блестит и все!
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

And_NDA

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 2960
  • Подяк: 48
  • Bu benim kizim
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #6 : 12 Липня 2013, 15:31:45 »
. - .

зараз мене цікавить єдине: чи не занадто серйозно пошкоджено дзеркало і чи це не впливатиме суттєво на кінцеве зображення?
Так это как увидеть? Сами по себе побитости не страшны особо, но может там внутри по стеклу трещина пошла, ну или даже просто появились внутренние наряжения и будет колбасить, ну и плюс как там это неосторожное обращение повлияло на форму - кто ж может увидеть по представленной фотке? К оптику надо бы снести, тот даст ответ после исследований - вряд ли Вы самостоятельно сможете сказать...
Записаний
Паук на доб 10", кучка искателей и экстендеров см. на Барахолке! , рефрактор Apogee 90 мм. на AZ-3-6, бинокли 7х35, 7х50.


voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #7 : 12 Липня 2013, 15:40:09 »
. - .

продавець каже, що подряпини від павука, який відірвався і бовтався в трубі поки скоп із польщі не доїхав.
говорить, що тим дзеркалом 1.5 роки користувався ще. хочеться йому вірити..

я б сам спробував зробити дзеркало, ніяк Bоpo6eu на зв'язок не вийде..
до чого я веду, якщо то дзеркало буде настільки погане, надіюсь його можна буде перешліфувати, матиму заготовку під розтерзання)
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8713
  • Подяк: 3676
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #8 : 12 Липня 2013, 15:51:18 »
. - .

Ну раз так. Цена заготовки +желание тереть, то все очень просто. Покупаем, делаем простейший теневой прибор, смотрим, учимся читать теневую (можно через форум). Возможно там будет лучше, чем первое сами натрете. ;)
Зуд в руках только так лечится.
Удачи!
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #9 : 12 Липня 2013, 15:57:08 »
. - .

ігор, абсолютно з Вами згіден, я думаю так же.. про зуд це правильно сказано))

захоплююсь Вашими роботами, бачив сюжет по ТСН, читав про скайсталкера, такий талант, це, мабуть, на генетичному рівні закладається)) Ви, часом, не далекий родич Сікорука? :rotate:
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8713
  • Подяк: 3676
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #10 : 12 Липня 2013, 16:03:22 »
. - .

ігор, абсолютно з Вами згіден, я думаю так же.. про зуд це правильно сказано))

захоплююсь Вашими роботами, бачив сюжет по ТСН, читав про скайсталкера, такий талант, це, мабуть, на генетичному рівні закладається)) Ви, часом, не далекий родич Сікорука? :rotate:
Нет. Просто постоянно руки чешутся  ;D
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #11 : 12 Липня 2013, 17:54:23 »
. - .

продавець каже, що подряпини від павука, який відірвався і бовтався в трубі поки скоп із польщі не доїхав.
говорить, що тим дзеркалом 1.5 роки користувався ще. хочеться йому вірити..
Вам треба було зразу написати що продавець - це Володимир Неботов і більшість Вас би запевнила що йому можна вірити. :)
Записаний

Edward

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 3586
  • Подяк: 1891
  • Be free!
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #12 : 12 Липня 2013, 18:38:02 »
. - .

Ви, часом, не далекий родич Сікорука? :rotate:
Це не другий Сiкорук, а перший Набока. ;)
Записаний
"Запалiть факела, все закiнчено…"(с)

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #13 : 12 Липня 2013, 20:46:00 »
. - .

перший Набока.. це вірно)

я прикинув яку оправу для ГЗ мені вдасться зробити самому без зайвих проблем.
приблизно намалював це на папері, кресленням таке важко назвати, вже звиняйте, останній раз креслив, ще у школі, мабуть)

от.. а ще, я подумав над витратами, якщо я десь помилився, поправте мене:

1. Отже головне ГЗ не ідеальне, але від надійної людини --                                                     250 грн.
2. Труба оранжева, 200 мм діаметром, 1 метру вистачить при фокусі 750 мм                             90 грн.
3. Діагоналка, мене, мабуть засмієте, але прийдеться нову взяти, можливо під це дзеркало нову 350 грн.
4. Оправа для ГЗ. Матеріал+болти+гайки+пружини+мечики                                                      80 грн.
5. Павук. ще не думав над ним, розраховую на                                                                      100-150 грн.
6. Монтування: добсон. матеріал є, щось придумаю                                                                30 грн.
7. Фокусер. тут повний застій, думаю купити, якщо не дорожче                                              300 грн.
8. Чорна фарба, різні дрібниці, додаткові витрати                                                                   100 грн.

загалом 1350 грн. дуже не зле, але це розтягнеться у часі і буде не так важко переноситись))
крім того, на речі, які приносять задоволення не так вже й шкода грошей, точніше зовсім не шкода.
« Останнє редагування: 12 Липня 2013, 21:21:50 від voiceferate »
Записаний

Naboka Igor

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 8713
  • Подяк: 3676
    • Победитель конкурса "Лучшее астрофото" 2016 года
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #14 : 12 Липня 2013, 20:57:57 »
. - .

Для 150-ки это лишнее, обычной стойки с головой.
Записаний
Hand Made: Обсерватория. Sky Stalker - Ньютон 406/4,7.
Sky Мак - Maksutov–Cassegrain 152/12.

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #15 : 12 Липня 2013, 21:02:02 »
. - .

Для 150-ки это лишнее, обычной стойки с головой.

це сильно упростить мені роботу.
робитиметься зі стальної пластини товщиною 6-8 мм.
по центру просто зварка
по можливості пошукаю алюміній, але у такому випадку без токарки не обійтись.. а все хочу сам зробити, своїми руками..
Записаний

niknik

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 1502
  • Подяк: 223
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #16 : 12 Липня 2013, 21:13:49 »
. - .

Пружину, лучше, на другой винтик оденьте, подкладки прикручивать не нужно, просто положите. А в стойке с головкой никакая сварка не нужна, делайте проще. Просмотрите варианты конструкций в интернете и выбирайте попроще, полегче и подешевле. Не нужно особых заморочек и всяких хитростей. Материал хороший подбирайте, а не жесть из консервных банок, или пластик из бутылок. И все там будет держаться.
 Вообще-то в Вашем самосборном Ньютоне самая дорогая покупка, наверно, будет фокусер, если только он не будет из объектива Гелиос.
Записаний
ШК Meade 10", Ньютон ZAP-8", Celestron SkyMaster 15x70, Canon 40D, EQ-5М, SM-35

alex~

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 6020
  • Подяк: 285
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #17 : 12 Липня 2013, 21:23:33 »
. - .

Был на форуме реализован подобный проект, телескоп назывался "Кошмарик"  ;D, к качествам инструмента оно отношений не имело, просто похожее звучание имела надпись на польском на самой трубе, труба тоже оранжевая. Фокусер был из "Гелиоса" (?). Авторство, увы, не помню. Но, вроде о нем писал Валерий (Garuda) (и даже фотографировал с ним).

Ага, вот http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=2221.0
Да... было такое дело! "Чесались" тогда руки и очень сильно!  :)
Всё, что там написано - истинная правда...

робитиметься зі стальної пластини товщиною 6-8 мм.
по центру просто зварка
по можливості пошукаю алюміній, але у такому випадку без токарки не обійтись.. а все хочу сам зробити, своїми руками..
Бажання (саме головне) у вас є.
Ножівка по металу, напилок, електродриль - мабуть теж...
Достатньо глянути на ваші ескізи - зразу видно, що все у вас вийде якнайкраще.  :up:
Записаний

achaika

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 523
  • Подяк: 11
  • Чайка Олександр
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #18 : 12 Липня 2013, 23:32:17 »
. - .

Декілька посилань - може згодяться: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ...
Записаний

voiceferate

  • Offline Offline
  • Повідомлень: 45
  • Подяк: 2
Re: Бюджетний нютон, потрібні поради знавців
« Відповідь #19 : 15 Липня 2013, 09:55:49 »
. - .

почав роботу над оправою ГЗ, хоча самого дзеркала ще не маю))
також починаю пошуки фокусера, в україні новий брати не зовсім хороший варіант.. буду шукати щось на барахолці.

хотів би почути пораду. об'єктив для розтерзання під фокусер, то має бути конкретно Геліос-44, чи підійде якась інша модель, якщо так, то підкажіть що можна взяти, я бачу на аукро цього добра досить є.


корисні посилання, дякую, почерпнув для себе трохи корисного

alex~, дякую за хороші слова
« Останнє редагування: 15 Липня 2013, 10:16:47 від voiceferate »
Записаний